Mano GargždaiKretingalę sudrebino įspūdinga 770 metų jubiliejaus šventė (fotogalerija)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
S. Ulvikienės nuotr. S. Ulvikienės nuotr.

Liepos 6 d. Kretingalės miestelis šventė 770 jubiliejų. Šventės metu stadione šurmuliavo bendruomenių kiemeliai. Šurmulyje buvo galima sutikti Kretingalės, Karklės, Girkalių, Šimkų, Kunkių bendruomenes, apsilankyti Kretingalės bibliotekos 75-mečio šventiniame bei Vinetu kaimo kiemeliuose.

 

Kiemelius stadione buvo įkūrę ir 3ŠR Vakarų (Jūros) 306 Palangos generolo Jono Žemaičio II kuopos būrio šauliai, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius, Policijos komisariatas, Priešgaisrinė tarnyba. Kiemeliuose laukė pažintis su bendruomenėmis ir tarnybomis, įvairios jų siūlomos veiklos, pramogos, žaidimai, verslų pristatymai, vietos amatininkų gaminių prekyba.

Šventės metu visi turėjo unikalią galimybę nusikaldinti šventinę Kretingalės jubiliejinę monetą. Susirinkusiuosius džiugino ne tik kiemelių šurmulys, bet ir drugelių (animatorių) pieva mažiesiems, teatralizuotas koncertas su vedėjais Evelina ir Gyčiu Šimelioniais, kuriame pasirodė Kretingalės kultūros centro, Girkalių ir Plikių skyrių mėgėjų meno kolektyvai, Kretingos sportinių šokių studija „Ritmas“, Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus folkloro ansamblis „Žvejytės“ ir legendinis Klaipėdos sportinių šokių klubas „Žuvėdra“.

Teatralizuotai paminėta Mažosios Lietuvos prijungimo 100-čio sukaktis su unikaliu duetu: mažlietuve Virgina Asnauskiene ir Uraganiumi. Muzikinė palaikymo žinutė nusiųsta ir karo siaubą išgyvenančiai Ukrainai.

Teatralizuotu pasirodymu pasveikinta Lietuva su didžia Valstybės diena. Šventę puošė kojūkininkai, leisdami spalvotus dūmus ir simboliniais skaičiais nešini, akcentavo Kretingalės 770 jubiliejų. Poezijos ir žodžio meno kryptį padėjo atskleisti jaunimas, nešinas žymių Lietuvos poetų portretais. Drauge su visais pasaulio lietuviais 21 val., vieningai laikant didžiulę Lietuvos trispalvę, iškilmingai sugiedota Tautiška giesmė. Šventę tęsė Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis, legendinių šlagerių grupė „Dar“, miestėčiai ir svečiai šėlo su Vidu Bareikiu ir DJ Jovani diskotekoje. Jubiliejų vainikavo lazerių šou „770“.

„Apsilankė per septynis tūkstančius žmonių, nors Kretingalėje gyvena daugiau nei tūkstantis. Šventė buvo itin sklandi, atsiliepimai – fantastiški, sunku būtų prie ko nors ir prikibti. Vietiniai gyventojai didžiuojasi savo miesteliu. Prabudo vienybės jausmas, tai linkime tam jausmui ir nebeužmigti. Esame nedidukė komanda, bet su seniūnijos ir bendruomenės pagalba galime labai daug“, – įspūdžiais dalijosi Kretingalės kultūros centro direktorė Violeta Lisovaitė.

Organizatoriai dėkoja visiems svečiams, vietiniams gyventojams, taip pat orui, kuris buvo labai gražus ir nesutrukdė visiems atsipalaiduoti. Dėkoja ir rėmėjams, ypatingai – Klaipėdos rajono savivaldybei ir Valdemarui Liorenšaičiui.

 

Akimirkos iš šventės – Simos Ulvikienės nuotraukose:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 183 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,