Mano GargždaiGimnazistai domėjosi gimtojo miesto kultūros paveldu

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Barboros Dotienės nuotr. Barboros Dotienės nuotr.

Gimnazijos III klasių moksleiviai su mokytojomis Nerija Valinčiene ir Giedre Mogilaite atsiliepė į Gargždų krašto muziejaus kvietimą dalyvauti ekskursijose „Paveldo laboratorija Gargždų mieste“, kurios buvo organizuojamos minint Europos paveldo dienas.

 

Muziejaus kultūros projektų vadybininkė Regina Šiurytė-Šimulienė pasitiko gimnazistus Savivaldybės aikštėje, supažindino su nekilnojamosios kultūros vertybės samprata, aptarė muzikos mokyklos pastato istoriją, puošybos detales, kvietė diskutuoti jų estetikos ir vertės klausimais, palydėjo link Gargždų miesto architektūrinės dominantės – katalikų bažnyčios, supažindino su jos pastato istorija ir projekto pasirinkimu.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas seniausio Gargždų pastato – baronų Renių mauzoliejaus – istorijai ir architektūrai. Gimnazistai buvo skatinami žvelgdami į koplyčią-mauzoliejų pamatyti senovės Graikijos, Vilniaus katedros, rotušės pastatų vaizdus, o senojoje bažnyčios varpinėje įžvelgti viduramžių stilistiką.

Moksleiviai sužinojo, kad ką tik į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos Kauno tarpukario architektūros atspindį galima pamatyti ir Gargžduose – jį atspindi dabartinio Socialinio paslaugų centro pastatas.

Netikėta buvo žinia, kad nekilnojamasis kultūros paveldas gali būti ne tik pastatai, bet ir…kelias. Toks kultūros objektas yra Minijos gatvės brukis.

Ekskursijos pabaigoje muziejininkė paragino nepraleisti progos ir pasidaryti asmenukę vis dar stovinčio Gargždų pašto pastato fone – greičiausiai jo buvimo faktas jau greit taps tik istorija…

Ekskursija po įprastas gimtojo miesto vietas leido pažvelgti į savo artimąją aplinką kitu, atidesniu, žvilgsniu, suprasti, kad kiekvienas senesnis pastatas gali byloti įdomią, intriguojančią istoriją, kelti klausimus ir diskusijas, jei tik mokama jį prakalbinti.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 190 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,