Mano GargždaiKomandinėse šachmatų varžybose sidabro medalius iškovojo Klaipėdos rajono sporto centro merginos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Iš kairės: treneris Zigmas Bitinas, Jorė Balčiūnaitė, Auksė Zonytė, Jogailė Paliulytė Iš kairės: treneris Zigmas Bitinas, Jorė Balčiūnaitė, Auksė Zonytė, Jogailė Paliulytė

Lapkričio 4 dieną Šiauliuose vyko Lietuvos U18 ir M18 greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ komandinės pirmenybės. Per vieną dieną – iškart keturi čempionatai. Ir visuose šįkart dalyvavo Klaipėdos rajono BĮ Sporto centro ugdytiniai. Kovoti susirinko 10 merginų ir 12 vaikinų komandų iš visos Lietuvos.

 

Iš pradžių vyko greitųjų šachmatų pirmenybės. Sakykime, mums šiek tiek pasisekė. Nes mūsų merginos čia pajėgesnės nei „Žaibe“. Todėl reikėjo visas jėgas mesti čia, kol dar nepavargusios. Žvelgiant į priekį, mūsų komanda planą įvykdė net su kaupu. Tvirta antroji vieta ir net buvo bandymas šturmuoti aukso medalius. Štai taip, per 17 darbo metų pirmą kartą komandinėse pirmenybėse dalyvavo mūsų merginos, ir iškart – sidabrinės. Ypač motyvuota buvo komandos kapitonė Jorė Balčiūnaitė. Tai – paskutinė Jorės galimybė dar kažką iškovoti būnant moksleiviškam amžiuje. Ji pirmoje lentoje pelnė 4,5 taško iš 6 galimų, savo reitingą pakėlė dar 50 taškų ir į savo taupyklę įsidėjo jau dešimtą Lietuvos pirmenybių medalį. Dar 5 taškus prie komandinės pergalės pridėjo Auksė Zonytė (tai – jau septintasis dar tik dvylikametės Auksės Lietuvos pirmenybių medalis). Praktiškai, dviejų merginų indėlio užteko medaliams pasiekti. Antroje lentoje žaidusi Jogailė Paliulytė taip pat pridėjo taškelį, tai ir jos nuopelnas buvo.

Vaikinams greituosiuose šachmatuose labai jau nesisekė, ypač su burtais. Gavome net keturis varžovus iš pirmojo šešeto. Vadinasi, sužaidėme su pačiais stipriausiais varžovais. Na, ir pralaimėjimai santykiais 1,5:3,5 arba 2:3 irgi ganėtinai skaudūs. Nepaisant to, komandos kapitonas Dovydas Spevak pirmoje lentoje sužaidė labai solidžiai, pralaimėjęs tik kartą, ir tai absoliučiam moksleivių Lietuvos šachmatų lyderiui Glebui Pidlužnyj. Kitų mūsų komandos dalyvių indėlis panašus, po 2–3 taškus, ir galutinė aštuntoji vieta. Komandoje žaidė: Dovydas Spevak (kapitonas), Domas Andrijauskas, Dominykas Kušlikis, Paulius Rusteika, Arvydas Žiūra.

Kiek kitokios nuotaikos buvo jau popietiniame, „Žaibo“ čempionate. Merginos jautėsi kiek pavargusios, gal tik išskyrus mažąją Auksę, kuri tiesiog „štampavo“ taškus vieną po kito. Tad jos, o ir kitų merginų dėka mes iki paskutinės partijos pretendavome į bronzos medalius. Bet, pralaimėjimas 1:2 Plungės komandai, ir mus iškart aplenkė net trys komandos. Galutinė vieta „Žaibe“ – šešta. Sakykime, viskas gerai.

„Žaibo“ pirmenybėms kiek pakoregavome vaikinų komandą, ją papildė tikras mūsų šios srities specialistas Danielius Antužis. Arvydas Žiūra pasislinko į ketvirtą lentą, o kiti trys liko savo vietose. Paulius Rusteika, kaip nedidelis „Žaibo“ mėgėjas, buvo visiems patarėju, trenerio pagalbininku. Kiek sunkiau šįkart ėjosi pirmose lentose, o paskutinės trys dirbo gerai. Prieš paskutinį ratą mes – pretendentai į bronzą, o ir burtai iškrito patys puikiausi. Tereikėjo ženkliai silpnesnę komandą įveikti rezultatu 4:1, ir mes treti. Deja, laimėjome 3,5:1,5 ir pagal papildomus rodiklius 3-4 vietų dalybose likome „su mediniais“. Sielvarto šiek tiek buvo, bet trumpam. Liko tik nusiteikimas ta pačia komanda atvykti kitais metais ir įrodyti savo vertę.

Baigiant norisi pažymėti, kad Auksė Zonytė per abu čempionatus prie trečios merginų lentos pelnė net 11 taškų iš 12 galimų. Tai buvo čempionatų rekordas. Vaikinų ketvirtoje lentoje („Žaibe“) ir penktoje (greituose šachmatuose) žaidęs Arvydas Žiūra į vaikinų komandos taupyklę atnešė 8,5 taško, tai irgi puikus rezultatas. Prie pirmų lentų žaidę Dovydas Spevak ir Jorė Balčiūnaitė irgi atrodė solidžiai. Dovydo indėlis – 6 taškai, o Jorės – 7 taškai. Dominykas Kušlikis (trečioji lenta) į komandos taupyklę įnešė 6,5 taško. O ir kitų indėlis buvo svarus.

Geras ugdytinių žaidimas ir pasiekti medaliai – buvo ta dovana, kurios treneris ir norėjo savo „šachmatinio“ jubiliejaus proga. Ačiū už tai visiems – tiek ugdytiniams, tiek jų tėveliams, tiek visiems prisidėjusiems prie šių pasiekimų. Kartu supratau – ne viskas dar pasiekta, yra kur tobulėti, todėl teks dirbti toliau ir siekti naujų aukštumų.

  

Zigmo Bitino nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 183 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,