Mano GargždaiKalėdų savaitgalį vaiko teisių gynėjai sulaukė dvigubai daugiau pranešimų nei praėjusiais metais

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepic.com nuotr. Asociatyvi Freepic.com nuotr.

Šių metų Kalėdų savaitgalį vaiko teisių gynėjai gavo 390 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, iš jų 74 kartus teko reaguoti skubiai, kartu su policijos pareigūnais. Iš viso per savaitgalį saugią aplinką teko užtikrinti 103 vaikams.

 

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės, gautų pranešimų skaičius šiais metais išaugo daugiau nei dvigubai, jei lygintume su praėjusiais metais, tačiau šiais metais išvengta itin skaudžių atvejų, o gauti pranešimai daugiausia tipinio pobūdžio – susiję su nesaikingu alkoholio vartojimu, smurtu, nesutarimais tarp tėvų.

„Nors bendras pranešimų skaičius išaugo, tačiau reikia nepamiršti, kad ir šventinis savaitgalis šiais metais buvo ilgesnis, tai ko gero pagrindinė priežastis, lėmusį pranešimų padidėjimą. Taip pat pastebime didėjančią pranešimų tendenciją ne tik švenčių metu, tai reiškia, kad mūsų žmonėms vis labiau rūpi šalia esantis vaikas, esame labiau linkę kreiptis pagalbos“, – sako I. Skuodienė.

Palyginimui, 2022 m. Kalėdų savaitgalį vaiko tiesių gynėjai gavo daugiau nei 150 pranešimų apie galimą vaiko teisių pažeidimus, net 60 kartų pranešimai buvo skubūs ir reaguoti teko kartu su policija. Iš viso praėjusių metų kalėdinį savaitgalį saugią aplinką užtikrinti reikėjo daugiau nei 80 vaikų.

 

Kilus klausimams, vaiko teisių gynėjai kviečia žmones pasikonsultuoti skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 122 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,