Mano GargždaiVanduo: jo nauda organizmui ir kiti įdomūs dalykai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Tikriausiai visiems yra žinoma, jog vanduo – vienas svarbiausių dalykų, palaikančių ne tik augalų, bet ir žmogaus gyvybę. Žmogaus kūną daugiausia ir sudaro būtent vanduo (vidutiniškai 60 proc.), todėl norėdami išlikti kiek įmanoma sveikesni ir palaikyti geresnę savijautą, privalome užtikrinti, jog išgeriame pakankamai vandens. O ar teko girdėti, kad net 80 proc. visų ligų kyla dėl vandens trūkumo?

 

Vanduo užtikrina daugybę skirtingų žmogaus organizmo funkcijų – nuo kūno temperatūros reguliavimo prakaituojant iki virškinimo procesų, todėl nenuostabu, jog kartais užsimiršus ar nebuvus galimybei išgerti pakankamai skysčių, pradedame jaustis prastai. 

 

Štai kaip dar vanduo yra susijęs su mūsų savijauta ir sveikata:

  • vanduo yra būtinas kiekvienos kūno ląstelės, audinio ir organo funkcionavimui;
  • paprastai dehidratacija gali sukelti tokius simptomus kaip lengvas galvos skausmas ar nuovargis;
  • taip pat vanduo yra svarbus tinkamai smegenų veiklai palaikyti – dėl hidratacijos gali sulėtėti reakcija ir koncentracija;
  • galiausiai, vanduo yra būtinas norint išlaikyti sveiką ir skaisčią veido odą.

Ir nors puikiausiai suprantame vandens svarbą, kartais išties sudėtinga pasirūpinti, kad jo išgertume pakankamai. Tam, kad lengviau išsiugdytume vandens gėrimo įprotį ir gautume visą vandens teikiamą naudą, pirmiausia vertėtų suvokti, dėl ko tai darome. 

Juk visi susidūrę su sveikatos problemomis suprantame, kokia neįkainojama yra mūsų sveikata. Suvokę, jog vandens gėrimas yra tiesiogiai susijęs su mūsų savijauta, turėsime motyvacijos jo išgerti daugiau. 

 

Kada turėtume gerti vandenį?

Tam, jog išgertume reikiamą kiekį vandens per dieną, jį turėtume gerti po truputį ryte ir dienos metu. Puikus laikas išgerti pirmąją stiklinę – ryte prieš pusryčius. Taip grąžinsite po nakties prarastus skysčius ir padėsite organizmui išsivalyti sukauptus toksinus. Norint suaktyvinti virškinimo sistemą, rekomenduojama gerti šiltą ar net karštą vandenį, kuris paspartina atjauninimo mechanizmą ir medžiagų apykaitos procesus.

Taip pat svarbu atgauti skysčius po fizinio aktyvumo. Nesvarbu, ar turėjote intensyvią jėgos treniruotę sporto salėje ar lengvai pasivaikščiojote gryname ore – vandens mūsų kūnas netenka ne tik prakaituodamas, bet ir kvėpuodamas, tad jei ir nejaučiate troškulio, būtinai su savimi turėkite vandens. Visgi daug skysčių nerekomenduotina gerti prieš einant miegoti, nes tai paprasčiausiai didina tikimybę, jog naktį pabusite ir būsite priversti keltis į tualetą.

 

Kaip išgerti daugiau vandens?

Pripratimas gerti vandenį gali būti tikras iššūkis, ypač kai tai yra nepatogu: neturite su savimi vandens, jį reikia pirkti ar nepatinka vandens poskonis. Tam, kad išvengtumėte šių nepatogumų ir greičiau įdiegtumėte naująjį įprotį, puiki idėja – su savimi nešiotis mėgstamą gertuvę ar ant virtuvės stalviršio pasidėti ąsotį geriamo vandens, kuris, beje, gali būti pagardintas citrina, mėtų ar baziliko lapeliais, uogomis. Vandens gėrimas gali tapti tam tikru ritualu, susikūrus tam skirtą vietą ar įsigijus naujas unikalaus dizaino stiklines, derančias prie jūsų namų interjero. Pasidairykite šioje el. parduotuvėje, kurioje rasite ir iš karščiui atsparaus borosilikatinio stiklo, ir iš skaidraus krištolo pagamintų stiklinių kiekvienam skoniui.

 

 Asociatyvi Pexels.com nuotr.

 

Kokio vandens mums reikia?

Nors dauguma žmonių turi prieigą prie švaraus geriamo vandens tiesiai iš krano savo namuose, visgi dalis žmonių perka vandenį parduotuvėse ir jį geria iš plastikinių butelių. Kartais nė nesusimąstome, tačiau net tara, iš kurios vartojame vandenį, daro įtaką mūsų sveikatai: šiandien jau visi yra girdėję apie mikroplastiką – vieną pavojingiausių toksinų žmogui – o ar žinote, koks vanduo yra pats gyvybingiausias?

Jeigu įtariate, kad jūsų geriamame vandenyje gali trūkti organizmą aprūpinančių naudingų mineralų ir mikroorganizmų, išsitirkite savo vandenį, taip pat pasidomėdami tam tikrais vandens filtrais ir mineralizatoriais.

 

Vanduo – tai gyvybės šaltinis

Nepriklausomai nuo to, ar vandenį vartojate iš čiaupo ar perkate jį parduotuvėje, kur kas svarbiau pasirūpinti pakankamu jo kiekiu. Vandens kiekį galite sekti skaičiuodami, kiek stiklinių (jų turėtumėte išgerti bent 8) ar gertuvių vandens per dieną išgėrėte. Reikia pripažinti, kad vandens suvartojimas yra svarbus sveikatos palaikymui ir gerai savijautai, tad jau dabar susikurkite savo vandens gėrimo ritualą ir būkite sveiki!

 

 

Reklama.

Dėmesio! Kalba netaisyta. Redakcija už pateiktą informaciją neatsako.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 149 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,