Mano GargždaiValstybės paramai ir paskatai būstui įsigyti – beveik 20 mln. eurų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepik.com nuotr. Asociatyvi Freepik.com nuotr.

Atsižvelgus į valstybės biudžeto galimybes, šiems metams paramai būstui įsigyti, teikiant subsidijas valstybės iš dalies kompensuojamam būsto kreditui apmokėti, skirta 11,8 mln. eurų. Jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti skirta 8 mln. eurų.  Lėšos bus skiriamos naujoms pažymoms, patvirtinančioms teisę į paramą būstui įsigyti ar jaunų šeimų teisę į finansinę paskatą, formuoti, ir iš anksčiau prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti – papildomoms subsidijoms, subsidijoms būsto statybų užbaigimo atvejais mokėti.

 

Pažymos žmonėms, įrašytiems į Asmenų ir šeimų, laukiančių subsidijos valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti, sąrašą, pradėtos formuoti vasario mėnesio 1 d.

Pažymoms, patvirtinančioms teisę į paramą būstui įsigyti, formuoti lėšos bus skiriamos etapais. Pirmame etape skirti 8 mln. eurų iki 2023 m. spalio 16 d. pateiktiems prašymams patenkinti. Minėtų lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 400 pažymų išduoti.

Iki pažymų formavimo pradžios Asmenų ir šeimų, laukiančių subsidijos valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti, sąraše buvo įrašyta daugiau kaip 600 asmenų (šeimų). Informacija apie kitą lėšų skyrimo etapą bus paskelbta papildomai.

Parama būstui įsigyti teikiama skiriant subsidijas valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti. Šią paramą gali gauti asmenys (šeimos), kurių pajamos ir turtas neviršija Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nurodytų dydžių. Būstas gali būti įsigyjamas bet kurioje Lietuvos teritorijoje.

Pažymos jaunoms šeimos, įrašytoms į jaunų šeimų, laukiančių finansinės paskatos, sąrašą taip pat pradėtos formuoti vasario mėnesio pirmomis dienomis. Pažymoms formuoti skirti 4,5 mln. Eurų.

Finansinė paskata jaunoms šeimos teikiama taip pat skiriant subsidijas būsto kredito daliai padengti. Teikiant šią paskatą, jaunų šeimų pajamos ir turtas nevertinami, tačiau būstas gali būti įsigyjamas tik tam tikrose Lietuvos teritorijose (regionuose).

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 110 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,