Mano GargždaiAkcijos „Radarom!“ metu Ukrainai surinkta daugiau nei 8 mln. eurų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Radarom_D. Umbraso LRT nuotr. Radarom_D. Umbraso LRT nuotr.

Šeštadienio vakarą LRT TELEVIZIJOS eteryje buvo transliuojamas baigiamasis „Radarom!“ telemaratonas, kurio metu paaiškėjo per keturias savaites surinkta suma – saugaus kario rinkiniams surinkta daugiau nei 8 mln. eurų.

 

Vasario 24-oji, žyminti antrąsias Rusijos pradėto karo Ukrainoje metines, buvo paskutinė diena, kai Lietuvos gyventojai ir verslai kviesti prisidėti prie paramos akcijos „Radarom!” aukojant pinigus saugaus kario paketams Ukrainoje esantiems kovotojams.

Per keturias savaites – nuo sausio 24-osios iki vasario 24-osios – buvo surinkta daugiau nei 8 mln. 288 tūkst. eurų, už kuriuos bus nupirkta daugiau nei 1 100 saugaus kario paketų.

LRT „Radarom!” telemaratone, trukusiame nuo šeštadienio ryto iki vidurnakčio, buvo transliuojami reportažai iš Ukrainos bei pokalbiai su įvairių sričių ekspertais. Pokalbiuose apie padėtį Ukrainoje kalbės paramos akcijos „Radarom!” organizatoriai, ukrainiečiai, psichologai, menininkai, mokslininkai, žurnalistai, susivieniję vienam tikslui – atkreipti dėmesį į karą Ukrainoje ir padėti ten esantiems kariams.

Baigiamajame telemaratono renginyje jautrius pasakojimus apie karo realybę ir išgyvenimus papildė žinomi atlikėjai, skirdami savo muzikinius kūrinius bei pasirodymus. Tarp jų – ir šių metų „Eurovizijos“ Ukrainai atstovaujančios Alyona Alyona ir Jerry Heil.

Visos dienos transliacijoje dalyvavo ir verslų atstovai, prisijungę prie akcijos įvairiomis iniciatyvomis ir kvietę Lietuvos gyventojus aukoti Ukrainai. Verslai nesustojo aukoti ir paskutinę akcijos dieną – šeštadienio telemaratono metu „Teltonika“ saugaus kario paketams paaukojo 500 tūkst. eurų. Baigiamojo renginio metu tarptautinė biuro baldų įmonė „Narbutas“ dvigubino numeriu 1485 gautas aukas – prie surinktų 750 tūkst. pridėjo dar tiek pat, taip paverčiant skambučiais surinktas aukas 1 mln. 500 tūkst. eurų.

Už akcijai „Radarom!“ surinktas lėšas bus perkami saugaus kario paketai, kuriuos sudarys naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis ir individualus antidronas. Vienas saugaus kario paketas kainuoja 7 500 Eur. Visą profesionalią įrangą pagamino Lietuvoje įsikūrusios įmonės „Brolis semiconductors“ ir „NT service“.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 522 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,