Mano GargždaiKlaipėdos vaikų ligoninė traukiama į reformų audrą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Vitos Jurevičienės nuotr. Vitos Jurevičienės nuotr.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas dar prieš dvi savaites pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerijai ir Klaipėdos universitetui apsvarstyti galimybes prie Klaipėdos universiteto ligoninės prijungti Klaipėdos vaikų ligoninę ir kreiptis dėl šio klausimo į miesto Savivaldybę.

 

Toks siūlymas sukėlė nepasitenkinimo laviną uostamiestyje.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, trečiadienį su Vaikų ligoninės kolektyvu planuoja susitikti Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, kuris jau anksčiau yra išreiškęs aiškią poziciją, kad sprendimas nejungti Vaikų ligoninės prie naujai įkurtos Klaipėdos universiteto ligoninės buvo labai teisingas.

Klaipėdos savivaldybėje šiuo klausimu taip pat rengiama spaudos konferenciją.

„Apgailėtina, kad iš Seimo politikų ir su jais susijusių demonstruojamas šitoks neatsakingas požiūris. Vietoje nacionalinio lygmens problemų sprendimo sveikatos sistemoje ir rezultatų demonstravimo pačių vykdomose reformose. Spręskite. Rodykite savo darbo rezultatus.

Bet ne klaipėdiečių ir mažųjų sąskaita“, – Seime kilusiomis iniciatyvomis dėl Klaipėdos vaikų ligoninės ateities piktinosi Klaipėdos vicemerė ir Klaipėdos vaikų ligoninės stebėtojų tarybos narė Vaida Raugelė.

Ji akcentavo, kad Vaikų ligoninė yra didžiausia Vakarų Lietuvoje esanti gydymo įstaiga, kuri teikia daugiaprofilinę specializuotą medicinos pagalbą būtent vaikams.

Ligoninė finansiškai stabili, su neseniai duris atvėrusia nauja vaikų poliklinika ir planuojama paslaugų plėtra.

 

Principinis nepritarimas

„Man yra žinoma, Klaipėdos vaikų ligoninės Stebėtojų tarybos pozicija, jog tokiai idėjai principingai nepritariama“, – Seimo komiteto siūlymus dėl Klaipėdos vaikų ligoninės „Vakarų ekspresui“ pakomentavo įstaigos vadovas Virginijus Žalimas.

Jis sako, kad iki komiteto posėdžio nežinojo apie tokius centrinės valdžios planus. Jam tai buvo staigmena.

„Apie Seimo komiteto iniciatyvą nebuvo informuota nei ligoninė, nei jos steigėja ir savininkė Klaipėdos miesto savivaldybė“, – sakė V. Žalimas.

Kalbėdamas apie Vaikų ligoninės ateitį, vadovas akcentavo, kad tikslas yra užtikrinti vaikams reikalingas paslaugas Klaipėdoje ir regione, nesuardant stabiliai funkcionuojančios įstaigos.

„Vaikų ligoninės Gydymo, Slaugos, Darbo, Gydytojų sąjungos tarybų atstovai dar 2022-ųjų sausį buvo išplatinę viešą kreipimąsi, kuriame ragino nekeisti įstaigos statuso.

Jų nuomone, prijungus įstaigą paslaugų prieinamumas ir saugumas vaikams reikšmingai nepasikeis, kadangi suaugusiųjų specialistams teisės aktai nenumato galimybės teikti paslaugas vaikams“, – tikslo jungtis į didesnį darinį nemato V. Žalimas.

 

Skęsta skolose

„Žinodami, kokiose skolose dabar yra suformuotas naujasis darinys (Klaipėdos universiteto ligoninė. – Autor. past.) ir kad ta jų mašina nėra stabili, kaip gali būti nusiteikę įstaigos darbuotojai?

Jei jau girdime tokių kalbų apie jungimą, pavasarį jie sutiks, ko gero, su nelabai gera nuotaika. Šiandien kalbėti apie Klaipėdos universiteto ligoninės galimybes prisijungti dar vieną įstaigą – nei laikas, nei vieta.

Nereikia dirginti ten dirbančių darbuotojų. Įvairius darbus galima daryti, tik pirmiausia reikia išgryninti – ką, ir įsitikinti, ar tai pagal jėgas, ar tam atėjo laikas“, – savo poziciją dėl vykstančių procesų pateikė Klaipėdos miesto tarybos narys Romaldas Sakalauskas.

Aistras šioje istorijoje kaitina ir tai, kad Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas, konservatorius Antanas Matulas viešai pareiškė, kad tai buvo tik rekomendacinio pobūdžio sprendimas ir nebuvo būtinybės apie tai informuoti nei pačią ligoninę, nei jos steigėją – Klaipėdos savivaldybę.

Ne gana to portalui lsveikata.lt komiteto narys, Linas Slušnys kaip vieną iš tokio pasiūlymo argumentų nurodė tai, kad Klaipėdos vaikų ligoninė yra įsikūrusi „superinėje vietoje“ ir dėl to būtų galima parduoti jos pastatus.

O klaipėdietis Seimo narys Audrius Petrošius tikina, kad prijungti Vaikų ligoninę būtų teisingas sprendimas, mat pacientų srautai ten maži, susiduriama ir su specialistų trūkumu.

O štai pati Klaipėdos universiteto ligoninė susiduria su finansiniais sunkumais. Preliminarus 2023 m. ligoninės veiklos nuostolis – daugiau nei 12 milijonų eurų ir toliau auga. Šių metų pabaigoje nuostoliai gali siekti apie 18 milijonų eurų.

„Vakarų ekspresas“ paprašė situaciją pakomentuoti ir Klaipėdos universiteto ligoninės vadovą, tačiau atsakymo dar negavo.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 88 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,