Mano GargždaiPenkiuose Vakarų Lietuvos miestuose vyks sporto festivaliai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

Kovo mėnesį sėkmingai finišavo antroji projekto „Aktyvumo zona – vaikų fizinio aktyvumo didinimas“ dalis, kurios metu buvo organizuojamos sportinės mankštos penkiose savivaldybėse, siekiant didinti fizinį aktyvumą bei gerinti fizinius rodiklius.

 

Vaikai kartu su tėveliais tris mėnesius sportavo Akmenės, Šiaulių, Kretingos, Gargždų ir Klaipėdos miestuose. Treniruotės vyko dukart per savaitę po 60 min. Taip vaikai galėjo pasirengti artėjančioms vasaros linksmybėms bei sportui, mat projekto kulminacija – kiekviename minėtame mieste vyksiantys nemokami sporto renginiai.

Organizuotos mankštos buvo skirtos raumenų stiprinimui, ištvermės didinimui, laikysenos korekcijai ir taisyklingo bėgimo-žygiavimo įgūdžių formavimui. Iš viso buvo surengta net 120 mankštų penkioms grupėms po 25 asmenis. Visos projekto veiklos vyko nemokamai, kad būtų didinamas fizinių veiklų finansinis prieinamumas.

Apie 80 proc. projekto dalyvių – vaikai, o likusią dalį sudarė kartu sportuoti atėję tėveliai. Ypač aktyvios buvo mergaitės ir jų mamos, sudariusios didžiąją dalį sportuojančių. Net 70 proc. į treniruotes atėjusių žmonių iki šiol nebuvo fiziškai aktyvūs.

Viena iš projekto vykdytojų, kineziterapijos ir sporto specialistė Julė Laurinavičienė pasakoja, jog dalyviai išsiugdė „išėjimą“ iš savo komforto zonos ir ėmė baimintis, kad aktyvus sportavimas tuo ir pasibaigs. Dėl to buvo aptartas planas, kaip nepaleisti atsiradusių sveikų įpročių.

„Dalyviai taip pat išmoko taisyklingai kvėpuoti ir nuraminti save pasitelkiant kvėpavimo pratimus. Kiekvienas žmogus yra unikalus ir ypatingas, todėl į visus dalyvius buvo žiūrima holistiniu požiūriu. Taip pat išmokome, kaip su judesiu, muzika ir kvėpavimu nusiraminti patiriant stresą ir fizinę įtampą. Kadangi dauguma dalyvių savo didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdami, jie susiduria su įvairiais nugaros skausmais, todėl mokinomės taisyklingų pratimų stuburo stabilizacinei sistemai, kas yra labai svarbu, nes būtent sėdint stuburas yra daugiausia ir apkraunamas“, – teigė J. Laurinavičienė.

Projektą vykdančios VšĮ „Intelekto namai“ direktorė Jurgita Gintauskienė pasidžiaugė, kad sporto treniruotės buvo sėkmingai įvykdytos penkiuose miestuose.

„Ne vienas dalyvis mums rašė, dėkodamas už galimybę nemokamai sportuoti kartu su profesionaliu treneriu ir taip įgyti naujų įgūdžių, tad dar labiau pajutome, kaip svarbu yra suteikti daugiau galimybių žmonėms užsiimti aktyvia fizine veikla, suteikiant jiems kokybiškų žinių ir priemonių“, – sakė J. Gintauskienė.

Balandžio 1 dieną prasidėjo registracija į finalinę projekto dalį – sporto renginius arba tiesiog – judėjimo šventes. Registracijų formas galima rasti „Intelekto namai“ Facebook puslapio renginių aprašymuose. Nors dalyvavimas renginiuose yra nemokamas, vietų skaičius ribotas.

Renginių, kurie orientuoti į vaikus bei tėvelius, bet pritaikyti visiems profesionaliai nesportuojantiems žmonėms, programa susideda iš linksmo ir praktiško apšilimo, vaikų bei suaugusių bėgimo bei šeimų žygio. Dalyvių lauks neilgos trasos, tinkamos maloniai praleisti dieną lauke judant su visa šeima. Finiše visų dalyvių lauks medaliai ir kareiviška košė.

Dar viena laukianti staigmena – „Armyday“ mini festivalis su kariška tema. Jaunieji dalyviai galės dalyvauti tikroje aktyvumo fiestoje – įvairiose rungtyse, žaidimuose, atrakcijose, ir taip pat varžysis dėl „Armyday čempiono“ vardo. Vyks ir edukaciniai užsiėmimai, kurių metų bus mokomasi susidėti išvykimo krepšį, suteikti pirmąją pagalbą ir sužinoti daug kitų naudingų dalykų.

Organizatoriai atskleidžia, kad bus galima sutikti viduramžių Lietuvos karius, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės rekonstruktorius, vaikų zonoje bus gaminama daug skanaus maisto. Planuojama, kad pasibaigus renginiui, vyks ir vakarėlis su koncertu.

Pirmoji judėjimo šventė vyks jau gegužės 4 dieną Akmenės pušyne. Gegužės 11 dieną projekto dalyviai rinksis Šiauliuose, šalia Geležinės lapės skulptūros. Liepos 28 dieną renginys vyks Klaipėdos vasaros estradoje, rugpjūčio 4 dieną – Gargždų apylinkėse, o rugpjūčio 11 dieną – Kretingos vasaros estradoje.

Projektas „Aktyvumo zona – vaikų fizinio aktyvumo didinimas“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 519 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,