Mano GargždaiAktualu žmonėms su negalia: ar reikia papildomai kreiptis į Agentūrą?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepic.com nuotr. Asociatyvi Freepic.com nuotr.

2024 metais pasikeitus teisiniam reglamentavimui, Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra sulaukia padidėjusio suinteresuotų asmenų srauto, kuriems iki 2023 metų gruodžio 31 dienos nustatytos negalios (darbingumo, neįgalumo lygio, specialiųjų poreikių ir jų lygių) terminas dar nebuvo pasibaigęs. Agentūra atkreipia dėmesį, kad visi anksčiau išduoti dokumentai galioja iki juose nurodyto termino pabaigos ir atsako į dažniausiai užduodamus klausimus.

 

Ar mano dokumentai, kuriuose nustatytas darbingumo lygis, neįgalumo lygis ar specialieji poreikiai, yra galiojantys ir 2024 metais, pasikeitus teisiniam reglamentavimui?

Taip, visi anksčiau išduoti dokumentai galioja iki juose nurodyto termino pabaigos. Naujo gydytojo siuntimo į Agentūrą teikti nereikia.

 

Ar kreiptis dėl negalios nustatymo galima tik pasibaigus nustatytam negalios terminui?

Jeigu pasikeitė sveikatos būklė, net jei negalios terminas dar nepasibaigęs, galite bet kada kreiptis į Agentūrą su naujai gydytojo parengtu siuntimu. Gavus prašymą, bus atliktas vertinimas ir priimtas naujas sprendimas. Prašymų formas galite rasti: https://anta.lrv.lt/lt/prasymu-formos/.

 

Ar galima kreiptis dėl darbingumo lygio prilyginimo dalyvumo lygiui, jei dar nesukako senatvės pensijos amžius ir nustatyto darbingumo lygio terminas iki senatvės pensijos amžiaus?

Taip, galite pateikti prašymą atlikti prilyginimą, ir Agentūra išduos jums naują asmens su negalią pažymėjimą, kuriame bus nurodytas praeito vertinimo metu nustatytas procentas su dalyvumo lygiu, neterminuotam laikotarpiui.

 

Kur kreiptis dėl informacijos apie negalios nustatymą?

Informaciją apie negalios nustatymą suteiks konsultavimo linijos numeriu: (052) 30 30 60, dirbantys specialistai. Jų kontaktus rasite https://anta.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktine-informacija/negalios-nustatymo-konsultavimo-linija/

 

Ar yra skirtumas tarp dalyvumo lygio vertinimo ir jo prilyginimo?

Taip, šios procedūros skiriasi. Dalyvumo lygis nustatomas išsamiai vertinant bazinį dalyvumą ir individualios pagalbos poreikį, reikalingas gydytojo siuntimas. Darbingumo lygio prilyginimas dalyvumo lygiui vykdomas remiantis asmens pateiktais rašytiniais prašymais ir iki įstatymo įsigaliojimo (iki 2023 m. gruodžio 31 d.) išduotais asmens su negalia pažymėjimais, prilyginant jame nurodytą procentą.

 

Ar galime atlikti darbingumo lygio prilyginimą po to, kai buvo nustatytas dalyvumo lygis?

Nustačius dalyvumo lygį, darbingumo lygio prilyginimas dalyvumo lygiui nebegalimas. Agentūros specialistai atlieka vertinimą remiantis prašyme pateikta informacija. Tad labai svarbu prašyme nurodyti pageidaujamą procedūrą – ar tai būtų darbingumo lygio vertinimas, ar prilyginimas.

 

Ar galima atlikti nustatyto specialiųjų poreikių lygio prilyginimą dalyvumo lygiui?

Taip, prilyginimas dalyvumo lygiui yra atliekamas senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems darbingumo lygis buvo nustatytas terminui iki senatvės pensijos amžiaus arba turintiems nustatytus didelius ar vidutinius specialiuosius poreikius, kai jie pateikia rašytinį prašymą. Didelių specialiųjų poreikių lygis prilyginamas 15% dalyvumo lygiui, o vidutinių – 40% dalyvumo lygiui.

 

Ar agentūra prilygins nustatytus specialiuosius poreikius dalyvumo lygiui ar darbingumo lygį dalyvumo lygiui jei senatvės pensijos amžius sukako iki 2023 m.?

Jeigu asmeniui senatvės pensijos amžius sukako iki 2023 m., ir jam buvo nustatytas specialiųjų poreikių lygis, Agentūra, atsižvelgdama į pateiktą informaciją, priims sprendimą, kuris būtų palankesnis asmeniui. Pavyzdžiui, jei iki pensijos amžiaus buvo nustatytas 10% darbingumo lygis, o pensijos amžiuje – didelių specialiųjų poreikių lygis, bus nustatytas 10% dalyvumo lygis.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad atlikus prilyginimą dalyvumo lygiui asmenims, kuriems iki 2023 m. gruodžio 31 d. buvo nustatytas 0-30% darbingumo lygis iki senatvės pensijos amžiaus arba didelių specialiųjų poreikių lygis, SODRA senatvės pensijų gavėjams automatiškai perskaičiuos pensijas nuo Agentūros priimto sprendimo dienos be papildomo prašymo.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 41 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,