Mano GargždaiM. Navickienė: „Švęskime vaikystės šventę – trečiąjį gegužės penktadienį“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
SADM iliustr. SADM iliustr.

Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.

 

„Vaikystė, kupina gerų emocijų, visada išsipildančių troškimų, ieškojimų ir atradimų – tokia ji turi būti kiekvienam vaikui. Ir, žinoma, saugi. Tad linkiu visiems saugaus dangaus, taip pat drąsos būti savimi, polėkio, ką bedarytumėte. Esu dėkinga kiekvienam suaugusiajam, kuris daro viską, kad vaikai užaugtų geriausiais suaugusiais, kokiais tik gali būti. Kviečiu visus švęsti naująją vaikystės šventę“, – sako M. Navickienė.

Ji primena, jog pirmą kartą vaikystės šventė minima trečiąjį gegužės penktadienį, šiemet – gegužės 17-ąją.

„Didžiuojuosi, jog praėjusių metų pabaigoje mums pavyko atsisakyti sovietinę praeitį menančios datos ir Vaiko dieną įprasminame šalia kitų naujų mūsų valstybės tradicijų. Tad tarp Motinos dienos ir Tėvo dienos – dviejų kiekvienam žmogui svarbių datų – dabar minime ir Vaiko dieną“, – primena ministrė.

Gegužės mėnuo jau yra paskelbtas šeimos mėnesiu, pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiama Motinos diena, o pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo diena. Tad simboliška tarp šių dviejų svarbių datų paminėti ir Vaiko dieną. Neatsitiktinai pasirinktas ir penktadienis – po diskusijų su socialiniais partneriais jis pasirinktas tam, kad būtų galima šią dieną paminėti ne tik šeimoje, bet ir visose ugdymo įstaigose.

SADM primena, kad praėjusių metų pabaigoje buvo atnaujintas įsimintinų dienų kalendorius – iš jo išbraukta sovietines šaknis turinti Vaikų gynimo diena, minėta birželio 1-ąją. Vietoje jos į kalendorių įrašytos dvi naujos dienos: Vaiko diena, švenčiama trečiąjį gegužės penktadienį, ir Pasaulinė vaiko teisių diena, minima lapkričio 20-ąją.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 175 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,