Mano GargždaiLiepą aplinkosaugininkų dėmesys žvejojantiems iš valčių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Aplinkos departamento nuotr. Aplinkos departamento nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šių metų liepos 15–21 dienomis tikrins, kaip žvejai mėgėjai laikosi Žvejybos taisyklių žvejodami vandens telkiniuose iš valčių. Taip pat bus tikrinama, kaip asmenys laikosi aplinkosaugos sąlygų vandens telkiniuose plaukiodami vandens transporto priemonėmis. Reidai bus organizuojami visoje Lietuvoje.

 

Atkreipiame dėmesį, kad žvejojant iš vandens transporto priemonės, vienas žvejys vienu metu gali naudoti ne daugiau kaip dvi meškeres, išskyrus atvejus, kai žvejojama su inkaru ar kitomis priemonėmis sustabdytos vandens transporto priemonės.

Vienu metu žvejas gali naudoti ne daugiau nei šešis kabliukus. Išimtys taikomos tik stintų ir seliavų žvejyboje, kurioje naudojama ne daugiau nei 12 kabliukų.

 

Plaukiojant – svarbu laikytis aplinkosaugos reikalavimų

Apribojimai vandens transporto priemonėms taikomi norint mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, savaeigės plaukiojimo priemonės sukeltas triukšmas ir bangavimas trikdo paukščius perėjimo metu.

Ruošiantis plaukioti vidaus degimo variklį turinčiomis plaukiojimo priemonėmis (t. y. savaeigėmis vandens transporto priemonėmis, pvz. valtimis su varikliu, kateriais ir kt.) vandens telkiniuose svarbu pirmiausia įvertinti, kur, kada ir kaip tai galima daryti, atsižvelgti į plaukiojimo priemonės variklio galingumą, vandens telkinio dydį ir ar telkinys yra saugomoje teritorijoje.

Atkreipiame dėmesį, kad šių metų gegužę įsigaliojo draudimas Sartų regioninio parko vandens telkiniuose (pvz., Sartų ežere) plaukioti savaeigėmis vandens transporto priemonėmis, norint apsaugoti perinčius paukščius.

 

Išsiruošiant į žvejybą žvejui svarbu

1.Pasitikrinti turimų žvejo mėgėjo bilietų galiojimą, perskaityti ir prisiminti Žvejybos taisykles.

2.Žvejojant su savimi reikia turėti tame vandens telkinyje galiojantį žvejybos leidimą (arba elektroninio žvejybos leidimo numerį) ir dokumentą, leidžiantį nustatyti asmens tapatybę arba nemokamos žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą.

 

Nusprendus, kuriame tvenkinyje žvejosite, ALIS sistemoje pagal rajonus galima pasitikrinti, ar išsirinktas tvenkinys yra išnuomotas. Jeigu ieškomo tvenkinio pavadinimo sąraše nerandate, galima pirkti žvejo mėgėjo bilietą, skirtą žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą ir neorganizuojama limituota žvejyba.

 

Ką daryti vandens telkinyje radus neteisėtų žvejybos įrankių

Pastebėjus vandens telkinyje draudžiamus žvejybos įrankius (pvz., tinklus, ežerines gaudykles), kurie nepažymėti plombomis ar plūdurais, jų neišimkite, neplėšykite ar neneškite į krantą ir nedelsiant praneškite apie radinius skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Išimdami juos iš vandens telkinių rizikuojate tapti įtariamaisiais dėl galimai neteisėtos žvejybos.

Primename, kad žvejoti arčiau kaip 10 m atstumu nuo tinklinių ne mėgėjų žvejybos įrankių, pažymėtų laikantis žvejybos įrankių ženklinimo tvarkos, yra neleistina. Šiuo metu vandens telkiniuose pastebėti tokius žvejybos įrankius galima dažniau, nes nuo birželio pradžios atliekami įvairūs moksliniai žuvų išteklių tyrimai.

 

Nemokamai žvejoti gali:

Asmenys iki 18 metų;

valstybinio socialinio draudimo pensininkai;

asmenys turintys negalią;

asmenys, kuriems žvejybos ploto naudotojas suteikė nemokamą teisę;

kiekvienas valstybinių švenčių dienomis, pvz. per Žolinę, rugpjūčio 15 d.

 

Atkreipiame dėmesį, kad nemokamą žvejybos teisę turintiems asmenims žvejojant vandens telkiniuose, kuriuose organizuota limituota žvejyba, gali būti nustatytos kitokios limituotos žvejybos reguliavimo priemonės ir sąlygos. Nemokamą žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą reikia turėti su savimi žvejybos vietoje.

 

Atsakomybė

Nuo liepos 2 d. įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimams, kuriais sugriežtintos baudos fiziniams asmenims už žvejybos pažeidimus. Pvz., žvejyba neturint dokumento, įrodančio teisę žvejoti gali užtraukti finansinę atsakomybę nuo 30 iki 90 eurų. O už žvejybą draudžiamais žvejybos įrankiais, būdais ar draudžiamoje vietoje gresia nuo 600 iki 1 500 eurų bauda.

Asmenims, nesilaikantiems aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis, numatyta atsakomybė priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio gali siekti nuo 150 iki 3 000 eurų.

Taip pat už tam tikro pobūdžio pažeidimus gali būti skiriamas savaeigės plaukiojimo priemonės konfiskavimas. 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 104 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,