Mano Gargždai„Skambant gitarai“ - unikalūs renginiai rinktinei publikai (atnaujinta)

Įvertinkite šį įrašą
(6 balsai)
M.Mizaraitės nuotr. M.Mizaraitės nuotr.

Praėjusią savaitę Klaipėdos rajone vykęs VII Gargždų dainuojamosios poezijos ir autorinės kūrybos festivalis „Skambant gitarai“ publikai dovanojo puikią progą neįprastose erdvėse pasimėgauti muzika, poezija, bendravimu.

Festivalio „Skambant gitarai“ pagrindinis renginys šeštadienį į parką sutraukė kelis šimtus gargždiškių, panorusių pasimėgauti šiltu šeštadienio vakaru, puikiai skambančia muzika ir jaukia atmosfera – lyg senų draugų susibūrime.

Žmonės šypsojosi, gėrė Gargždų bendruomenės nemokamai siūlomą gardžią šaltą arbatą, lankėsi įvairiausiais veiklas siūlančiuose palapinių kiemeliuose ir, žinoma, klausėsi muzikos, bendravo, lingavo į taktą, ar kartu su atlikėjais niūniavo žinomų dainų žodžius. Sutemus, kantriausioji publika buvo apdovanota keturių populiarių lietuviškų filmų peržiūra. Festivalio rengėjų kvietimu Gargžduose svečiavosi vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys 2013“.

Viso festivalio metu žiūrovai galėjo aukoti Klaipėdos rajone gyvenančiai, itin reta liga sergančiai mergaitei Ernai. Aukų dėžutėje festivalio rengėjai suskaičiavo 476,90 litų ir 5 dolerius. Šie pinigai netrukus bus perduoti netoli Plikių, Žiobrių kaime gyvenančiai mergaitės šeimai.

Kaip šiandien naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė festivalio meno vadovė Šarūnė Petruškevičienė, dabar svarbiausia išgirsti kuo daugiau vertinimų ir nuomonių, ar šiemet pradėtą tradiciją festivalį rengti vasarą, tęsti, ar vis dėlto festivalį kitąmet rengti rudenį, kai mieste daugiau žmonių ir mažiau atostogaujančių.

„Viskas pavyko taip, kaip įsivaizdavau - erdvė, atmosfera, nuotaika... Į festivalio renginius atėjo tie žiūrovai, kurie iš tiesų vertina dainuojamąją poeziją, autorių kūrybą, kurie buvo atidūs ir dėmesingi nuo scenos skambančiam žodžiui ir muzikai, - sakė Š.Petrukškevičienė. – Visuose renginiuose publika jautėsi labai jaukiai, į renginius galėjo ateiti su vaikais, patogiai įsitaisyti, stebėti debesis ir tuo pačiu klausytis vyksmo scenoje“.

Festivalio „Skambant gitarai“ meno vadovė taip pat džiaugėsi, kad pasitvirtino idėja pagrindinį koncertą rengti parke, šalia senosios šokių aikštelės.

„Ši erdvė pasirodė labai tinkama tokiam renginiui. Vaikams buvo saugu, tėvams – jauku, fantastiško grožio, geros akustikos erdvė, - vertino vadovė. - Matau klaidų, tačiau jos leidžia žiūrėti į priekį ir kursto norą padaryti geriau. Įsidėmėjau ir patyrusio festivalių rengėjo Virgio Stakėno žodžius. Jis padrąsino, kad festivalio idėja – puiki, be to Vakarų Lietuvoje vasarą niekas nieko panašaus neorganizuoja. Vis dėlto daugelio žiūrovų vertinimu, renginys buvo kokybiškas, renginių palete įvairus, unikalus festivalis. Labai lauksiu visų nuomonių ir pastebėjimų, ką daryti kitaip, kad aštuntasis festivalis kitąmet dar labiau įtiktų žiūrovui“, - kvietė mintimis ir idėjomis dalintis Š.Petruškevičienė.

 

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

1 komentaras

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 494 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,