Mano GargždaiDėl Karklės festivalio - priekaištai ir rajono valdžiai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Egidijaus Jankausko/ve.lt nuotr. Egidijaus Jankausko/ve.lt nuotr.

Savaitgalį vykęs festivalis „Karklė Live Music Beach“ – vis dar diskusijų centre. Festivalio dalyviai, keikę pliaupusį lietų ir organizatorius, teritoriją nusėjo šiukšlėmis ir išvažiavo, o vietos gyventojai vis dar negali atsigauti.

 

Karklės bendruomenės pirmininkas Leonardas Jankauskas kaltina organizatorius neužtikrinus tvarkos.

„Organizatoriai nebuvo pasiruošę tokiam dalyvių kiekiui. Nebuvo nė vieno tualeto, buvo gaila žmonių, ėjo prie mūsų tvorų, į mūsų miškelius. Po to aš iškviečiau policiją, suorganizavau porą tualetų.

Mes už savo pinigus esame išsiasfaltavę, mums aplaužė asfaltą, šalikelės išvažinėtos, turėsime nuostolių. Gal dar jie sutvarkys.

Tris dienas negalėjome išvažiuoti, buvome kaip kalėjime, nes pasistatė mašinas, nei pirmyn, nei atgal. Tai kas čia dabar per organizavimas? – radijo stočiai „Laluna“ sakė bendruomenės pirmininkas.

 

Pajūrio regioninio parko, kurio teritorijoje vyko festivalis, direktorius Darius Nicius sako, kad saugomos teritorijos nebuvo nuniokotos, tačiau vis vien kyla abejonių, ar ateityje čia galės vykti šis festivalis. „Tai yra pajūris, esantis draustinyje. Svarbu, kad nebūtų laužų, kad nebūtų įrengiamos nelegalios stovyklavietės. To šitose teritorijose nebuvo užregistruota. Kitas dalykas: gyventojai tars žodį, o ir kiti turbūt pasakys, kad tokiai teritorijai toks renginys per didelis. Arba turės būti mažesnis, arba turės būti kitaip organizuojami srautai”, - „Lalunai“ sakė Pajūrio regioninio parko vadovas.

Trečiadienį 13 val. Klaipėdos rajono savivaldybės posėdžių salėje rengiamas pasitarimas, kuriame bus bandoma įvertinti festivalio metu gyventojams padarytą žalą ir prie apskrito stalo diskutuojama dėl Karklės festivalio perspektyvų.

 

Vytautas Grubliauskas: Savaitgalis ilgai košmaru sapnuosis puikaus Karklės festivalio rengėjams

Savo nuomonę apie Karklės festivalį „Facebook“ socialiniame tinkle išsakė Klaipėdos meras, profesionalus džiazo muzikantas Vytautas Grubliauskas:

Manau, kad šis savaitgalis dar ilgokai košmaru sapnuosis šio neabejotinai puikaus festivalio organizatoriams, kurių psichologinės būsenos bei savijautos nelinkėčiau net ir priešui. Viešojoje erdvėje pasirodę pasipiktinusių svečių tarsi priekaištauja ir Klaipėdos valdžiai, atseit ji kažko nepadarė ar kažką padarė ne taip, tai tik priminsiu svečiams iš toliau kad Karklė - net ne Klaipėdos miesto teritorija, tad adresatas tiems priekaištams, jei jie rimti ir pagrįsti mūsų kaimynams - Klaipėdos rajonui.

O grįžtant prie paties renginio, vertinčiau jį kaip dramatišką, pačios gamtos atsiųstą išbandymą visiems - organizatoriams, žiūrovams, atlikėjams, visoms tarnyboms. Galvoju, kad šiandien, renginiui jau tapus istorija, organizatoriams reikia bent jau moralinio palaikymo, juk tokio rezultato jie tikrai „neprojektavo“. Manau, kad savo verdiktus po festivalio išsakys gamtosaugininkai, bendruomenė ir dar daug kas, bet tai tikrai neturėtų tapti „nuosprendžiu“ festivaliui, žvelgiant į ateitį, jokiu būdu ne. Renginio idėja - puiki ir „vežanti“, vieta ir aplinka - taip pat, programos „formatas“ - priimtinas ir tinkamas gausiam žiūrovų ir klausytojų būriui iš visos Lietuvos, juo labiau, kad ir penkeri festivalio metai - tai jau tam tikra istorija, kaip ir įpareigojanti ateičiai, nes lūkesčių kaip ir netrūksta. Tačiau šį išbandymą vertinčiau ir kaip labai rimtą pamoką ir išsamios ir prasmingos analizės reikalaujančią situaciją daugeliu aspektų ir ne tik šio renginio, bet ir visumoje visų renginių, organizuojamų prie jūros, pajūryje, Šventojoje, Palangoje, Nidoje ir žinoma uostamiestyje organizatoriams. Vėjas, lietus, prognozės - visa tai šioje geografinėje erdvėje specifiniai ir ne visada tiksliai prognozuojami, greičiau priešingai. Tad planuojant ir organizuojant tokie dalykai, kaip transporto ir žmonių srautų suvaldymas bei sureguliavimas, žiūrovų skaičius, visa techninė ir technologinė įranga bei pasirengimas, visų infrastruktūrą užtikrinančių struktūrų ir žinybų kiekybė bei jų tarpusavio sąveika ir dar daugelis kitų aspektų čia įgauna kitą prasmę ir svarbą.

Linkiu organizatoriams nenukabinti nosių ir nedramatizuoti situacijos daugiau, nei ji ir taip yra ir įvertinus visas aplinkybes bei „išmokus“ visas pamokas ir atlikus visus namų darbus, ruoštis sekančių metų fiestai, kad ir kaip sunku bei slegiančiai šiai minutei visa tai beatrodytų...

VEdid WWW

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 364 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,