Mano GargždaiDėl „Minijos“ moksleivių – pasitarimai ir posėdžiai

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

Gargždų „Minijos“ progimnazijos tėvai nepraranda vilties pasiekti, kad jų vaikai mokyklą nuo rugsėjo 1-osios lankytų įprastu laiku – iš ryto. Pasitelkę politikus, jie prie sienos remia visų Gargždų mokyklų vadovus ir Švietimo skyriaus vedėją.

Vakar popiet Savivaldybėje vykęs Kaimo reikalų komiteto posėdis parodė, kad erdvės tėvų viltims yra. Tėvų, politikų ir kolegų priremta prie sienos darsyk peržiūrėti tvarkaraštį sutiko ir „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė.

Tėvai yra įsitikinę, kad sutelkus visą Gargždų pedagogų ir jų vadovų bendruomenę įmanoma pasiekti, kad visi mokiniai pamokas lankytų pirmoje pamainoje.

Aptarinėjant  „Minijos“ progimnazijos moksleivių ugdymo procesą 2013–2014 mokslo metais, nuskambėjo ne viena aštri replika, bet daugelis posėdžio dalyvių buvo linkę diskutuoti ir ieškoti kompromiso.

 

Peržvelgs tvarkaraščius

Tarybos narys Laimonas Strauka rėmė prie sienos mokyklų vadovus ir klausė, kokiam mokinių skaičiui buvo statomos mokyklos. „Vaivorykštės“ gimnazijos vadovė prisiminė, kad gimnazija statyta planuojant mokyti apie 1200 mokinių, tačiau nuo to laiko labai pasikeitė ugdymo procesas ir jo organizavimas. Esą dabar vyresniųjų klasių moksleiviai daug mokosi mobiliose klasėse – po 10 mokinių, todėl ir mažesnis skaičius moksleivių užima daugiau kabinetų. Tai esą garantuoja kokybiškesnį profilinį mokymąsi.

„Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Žiedas pyko, kad visa našta dėl „Minijos“ progimnazijos rekonstrukcijos perkeliama ant „Kranto“ mokyklos administracijos ir pedagogų pečių.

„Mūsų mokykloje nei mokiniai, nei mokytojai taip pat nesidžiaugia, kad kasdien turės 14 valandą susirinkti portfeliukus ir išeiti iš mokyklos. Juk kasdien po pamokų virdavo aktyvus gyvenimas – repeticijoms, treniruotėms reikalingos aktų, sporto salės, o dabar jomis visus metus nebegalėsime naudotis, - sakė jis. – Nemanau, kad sąžininga visą naštą užkrauti mūsų mokyklai. Dabar mokyklų vadovai dėlioja – čia mano mokykla, mano kiemas, neįleisiu, o vaikai juk visų, mes pirmiausia turime žiūrėti ne į savo interesus, o į vaikų ir jų tėvų. Gal vis dėlto visi pasispauskim, visi nepatogiai pagyvenkim tuos metus, bet pasiekime, kad visi vaikai galėtų mokytis dieną, o po pamokų lankyti neformaliojo ugdymo užsiėmimus“, - siūlė E.Žiedas.

Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius pažadėjo, kad dar šią savaitę, nepaisant atostogų, su „Vaivorykštės“ gimnazijos ir „Kranto“ pagrindinės mokyklos atstovais darsyk susės prie bendro darbo stalo ir pamėgins peržvelgti tvarkaraščius, perdėlioti juos taip, kad kuo daugiau klasių komplektų galėtų mokytis iš ryto ar bent jau nuo vidurdienio.

Siekdamas objektyvumo ir skaidrumo į posėdį, kuriame bus peržiūrimi tvarkaraščiai, dėliojami laikai, įsiprašė ir tėvų atstovas - „Minijos“ progimnazijos tarybos pirmininkas Andrius Žemgulis.

 

Atsakys atsakingai

„Aš labai už tokį susitikimą, atsisėskim, suremkim galvas ir labai atsakingai ir sąžiningai pasakykime vieni kitiems, ar įmanoma paskirstyti mokinių klases į dvi mokyklas, ar vis dėlto tai tik mitas“, - sakė Švietimo skyriaus vedėjas A.Petravičius.

Tarybos narė Violeta Riaukienė prašė švietimo atstovų ypač jautriai pažiūrėti į 5-6 klasių mokinių ugdymą.

„Praktika rodo, kad pradines klases baigusiems vaikams labai sunku adaptuotis, o nauja, tolima mokykla, ar popietinė pamaina jų prisitaikymą prie dalykinės sistemos dar labiau apsunkintų. Būkime jautrūs vaikams“, - kvietė pedagoge dirbanti politikė.

„Minijos“ progimnazijos direktorius Antanas Jacikas informavo, kad preliminariai jau sutarta, jog  5–6 klasių mokiniai nuo vidurdienio lankys „Minijos“ pradinių klasių kompleksą, kuris yra įkurtas šalia renovuojamos mokyklos, buvusiame vaikų darželyje.

Tačiau vis dar neišspręstas  7–8 klasių moksleivių likimas. Kol kas apie 10 komplektų klasių laukia antroji pamaina „Krante“.

Švietimo skyriaus vedėjas A.Petravičius politikus  informavo, kad į „Kranto“ pagrindinės mokyklos pirmą pamainą ja perėjo dalis „Minijos“ progimnazijos moksleivių – gauta 60 pareiškimų. Pasak jo, prašymai perkelti vaikus į „Kranto“ mokyklą dar priimami, o jei jų bus sulaukta daugiau, nei įmanoma priimti vaikų, pirmenybė bus teikiama kaimų gyventojams ir lankantiems popamokinius būrelius.

 

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 232 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,