Mano GargždaiŽolinių renginys – Agluonėnuose

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Šiandien biudžetinės įstaigos dirba trumpiau, mat ryt visoje Lietuvoje laisvadienis – švenčiama Žolinė, Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė.

Klaipėdos rajone Žolinės oficialiai bus švenčiamos visose bažnyčiose ir Agluonėnų etnografinėje sodyboje.

Pažinti Žolinių tradicijas kviečia Gargždų krašto muziejus. Rytoj muziejaus filiale – Agluonėnų etnografinėje sodyboje (Klojimo g. 9, Agluonėnai) vyks etnokultūrinis renginys – šventė „Žolinių jomarkas“. Nuo 13 val. muziejaus lankytojai kviečiami į jomarką – apsipirkti, apsižvalgyti ir dienos naujienomis pasidalinti. Bus pristatoma ir dar viena naujiena – žolynų puokštės, pagamintos darbščių ponių ir panelių. 15 val. žiūrovai bus kviečiami į sodybos klojimą, į spektaklį „Geriau vėliau, negu niekada“ (rež. E. Kupčiūnas ir A. Šutkus).

Katalikai Žolinę švenčia kaip Švč. Mergelės Marijos ėmimo dangun dieną, per mišias bažnyčiose šventinamos gėlių puokštės, tačiau tikrosios šios šventės ištakos gerokai senesnės. Senovės baltai, slavai ir gudai tuo metu švęsdavo deivės Lados – meilės, motinystės, vaisingumo globėjos – garbei skirtą derliaus šventę: gamtoje jau sunoksta derlius, pradeda žydėti paskutiniai žolynai.

Žolinės rytas prasideda šventinėmis mišiomis, šventinami žmonių atnešti augalai.

Lietuviai tikėjo, kad tos žolės įgydavo stebuklingų savybių. Šventintas varpas pavasarį sutrindavo ir suberdavo į sėjamus javus, kad apsaugotų pasėlius ir užaugtų geras derlius.

Rugpjūčio 15-ąją, per Žolinę, visi galės žvejoti nemokamai visuose neišnuomotuose ir išnuomotuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, taip pat Nemuno deltos regioniniame parke – be mėgėjų žvejybos leidimo ar žvejo mėgėjo bilieto.

Savaitgalis žada džiuginti sausais, šiltais ir vasariškais orais, tačiau ketvirtadienį sinoptikai ragina nepamiršti skėčio. Daug kur trumpai palis, vietomis galima ir perkūnija. Prie jūros išliks gūsingas pietvakarių-vakarų vėjas. Naktį – 10–15, 11–16 laipsnių, o dieną – 17–22 laipsniai šilumos.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 113 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,