Klaida
  • JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 853

Mano GargždaiDoviluose - Prūsų likimą menanti tekstilės paroda

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

 MG 7653

Šiandien 14 valandą Dovilių seniūnijos pastate buvo atidaryta autorinė Jūratės Buožienės paroda „Dingę Prūsai".
Parodoje pristatyti paveikslai, pasakojantys žemės ir vandens spalvose paskendusios senųjų prūsų žemės istoriją. Apie kiekvieną kūrinį išsamiau papasakojo autorė, pasipuošusi ta pačia technika marginta suknele.
Autorė tekstilės marginimo technika susižavėjo jau prieš tris dešimtmečius. Jos kūryboje vyrauja lietuvių liaudies dainų tematika, sutartinių rimtai, kitų tautų sakmių motyvai.
Parodoje „Dingę prūsai" atsiskleidžia baltų genties praeitis, jos gyvenimas ir kasdienio gyvenimo rimtas. Remiantis istoriniais raštais atkuriama prūsų pasaulėjauta, keistas ir dramatiškas Sembos gyventojų likimas. Vis dėlto autorė nestato sienų ir su dideliu smalsumu klauso, kokių įdomybių žmonės pamato žvelgdami į jos kūrybą.
J.Bruožienė jau yra surengusi devynias personalines parodas, jos darbai sulaukė pasisekimo Skandinavijoje, Šveicarijoje, Austrijoje ir Anglijoje.
Kūrėja dirba fortepijono mokytoja Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje, užsiima edukacine veikla. Į parodos atidarymą susirinkę svečiai ir artimieji atskleidė, kad autorė išsiskiria darbu su tekstile, nuolat stebina savo kūrybiškumu, o jos miklumas sukerpant sukneles atima žadą.
Parodą galima pamatyti apsilankius Dovilų seniūnijos pastato antrame aukšte, Minijos g. 2, Dovilai.

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 69 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,