Klaida
  • JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 853

Mano GargždaiTurgaus gėrybės primena artėjantį rudenį

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

ssss

Po lietaus miške užderėjo rudens gėrybės - baravykai ir raudonikiai. Jie nugulė ant Gargždų turgaus prekeivių stalų.
Krūvelė baravykų šįryt kainavo iki 25 litų, o raudonikių - apie 15 litų. Nuo prekystalių buvo galima įsigyti ir mažesnių gardžių grybukų, ir tikrų milžinų, kurių kepurių jau paragavo voverės.
Apsukresnis pirkėjas galėjo apsipirkti ir visai pigiai: didelę cukiniją buvo galima gauti vos už 1 litą, už tiek pat pasiimti stiklinaitę baltų pupelių. Kilogramas naminių pomidorų kainavo 2 litus, taip pat buvo galima nusipirkti dekoratyvinį moliūgą už 3 ar 4 litus už vieną.
Voveraitės pabrango, prieš savaitę jų buvo galima nusipirkti už 7-8 litus, o šiandien šie grybai būtų atsiėję 10 litų.
Geltonų mažų slyvų indelis kainavo 3 litus, už tiek pat galima nusipirkti ir kitokių slyvų. Bruknių litriukas kainavo po 8 litus. Litro šilauogių kaina buvo 8 litai, avietės - 6 litai. Ant prekystalių pasirodė ir pirmieji riešutai, tačiau ne lietuviški - iš Lenkijos.
Po vieną ir du litus pardavinėjo antaninius ir kitus obuolius, o naminiai svogūnai kainavo 2,5 litų.
Ant prekystalių buvo ir neįprastų gėrybių, tokių kaip „žemės taukai", kurių vienetas kainavo iki 5 litų. „Žemės taukus" pardavinėję prekeiviai teigė, kad tai retas, bet labai naudintas grybas, jį galima naudoti sveikatai gerinti, rekomenduojama užpilti jį degtine, o po to tepti skaudamas vietas, profilaktikai nuo reumato.
Šviežios bulvės buvo po litą, o dailesnės po 1,20-1,40 lito už kilogramą. Planuojantiems konservuoti, prekeiviai siūlė didesnius kiekius daržovių, pavyzdžiui, 5 kilogramai paprikų kainavo 17 litų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 178 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,