Mano GargždaiUnikaliame vaizdo įraše – į Baltijos kelią vykstantys gargždiškiai

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

Nors šiandien Klaipėdos rajone oficialiais renginiais ir neminima Baltijos kelio ir Juodojo kaspino diena, Baltijos kelio dalyvių atsiminimuose ši diena išliks kaip viena iš įspūdingiausių gyvenime.

Prieš dvidešimt keturis metus gargždiškiai rinkosi į aikštę prie tuometinės sporto salės ir visi kartu važiavo į paskirtąją vietą, kartu su visais susikibti už rankų ir gyva žmonių grandine apjuosti Lietuvą.

 

Vaizdo įraše – gargždiškiai

Baltijos kelio ruožas buvo suskirstytas į 50 ruožų, pažymint 50 kančios ir nelaisvės metų – 50 metų nuo Molotovo ir Ribbentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų pasirašymo.

Klaipėdos rajono žmonėms buvo paskirta važiuoti į Pasvalio rajoną.

Unikaliu istoriniu vaizdo įrašu, pavadintu „Kaip gargždiškiai į Baltijos kelią keliavo“, su gargždiškiais jau prieš keletą mėnesių pasidalijo Vytautas Kerpė, kurio iniciatyva buvo skurta paskyra „Kiti Gargždai“ socialiniame tinkle „Facebook“, o vėliau ir internetinis puslapis www.kitigargzdai.lt. Šiose internetinėse erdvėse gargždiškiai dalijasi senomis Gargždų ir apylinkių fotografijomis, vaizdo įrašais, prisiminimais ir žiniomis.

Šiandien taip pat publikuojame ir Vytauto Kerpės fotografijas, kurios buvo padarytos prieš dvidešimt ketverius metus.

Jei prisimenate daugiau detalių apie Baltijos kelią ir gargždiškius Baltijos kelyje, pasidalinkite – komentuokite. Be to, pasidalyti savo prisiminimais, fotografijomis, vaizdo įrašais galite su visa Europos bendruomene – čia.

 

Baltijos kelias - unikalus

Baltijos kelio organizatoriai suskaičiavo, kiek reikės žmonių norint sujungti vientisą grandinę, kokiu maršrutu turėtų važiuoti žmonės į Baltijos kelio atkarpą, skirtą  kiekvienam rajonui, miestui. Kiekviename  mieste, rajone Baltijos kelią koordinavo Sąjūdžio žmonės.

Nespėjusieji atvykti į nurodytą Baltijos kelio atkarpą 19 val. sustojo toje vietoje, kur buvo.

Žmonių entuziazmas buvo begalinis. Į Baltijos kelią jie važiavo ne tik organizuotai – autobusais, sunkvežimiais, bet ir savo automobiliais su šeimomis. Daugelis miestų, rajonų žmonių vežėsi koplytstulpius, juos statė savo atkarpoje.

1989 m. rugpjūčio 23 d. masinė Baltijos tautų akcija „Baltijos kelias“ pranoko visus skaičiavimus ir lūkesčius. 2 mln. žmonių rankų grandine sujungė 620 kilometrų nuo Vilniaus (Gedimino bokšto) per Rygą (Laisvės paminklas) iki Talino (Tompėjos bokšto).

Stovėjusieji Baltijos kelyje demonstravo taikų ryžtą būti nepriklausomi, savitarpio supratimą, solidarumą ir vienybę.

„Baltijos kelias“ tapo pasaulyje analogų neturinčia, unikalia vienybės ir taikios kovos už nepriklausomybę išraiška.

 

Vytauto Kerpės vaizdo įrašas ir fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 154 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,