Klaida
 • JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 853

Mano GargždaiRūkalius išvaikys ir iš nuosavų balkonų

Įvertinkite šį įrašą
(7 balsai)

Smoking33

Vis griežtėjant prevencijos programoms, rūkaliams ateina ne patys geriausi laikai. Sulaukiama vis daugiau skundų dėl rūkalių balkonuose, todėl pasimėgauti dūmu savo paties balkone gali būti uždrausta.
Kaip šiandien skelbiama Klaipėdos rajono savivaldybės tinklapyje, rugpjūčio mėnesį Klaipėdos rajono savivaldybės administracija, siekdama įgyvendinti Tabako kontrolės įstatymo 19 punkto papildymą, pateikė siūlymus Lietuvos savivaldybių asociacijai. Siūloma drausti rūkyti daugiabučių balkonuose, taip pat drausti rūkyti viešose vietose asmenims iki 18 metų.
Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė sakė, kad vienintelis būdas užkirsti kelią nepageidaujamiems tabako dūmams šiandien - geranoriškai tartis su kaimynais. Taip pat daugiabučio namo bendrija gali siekti įsivesti taisykles dėl rūkymo.
Klaipėdos rajono savivaldybės duomenimis, gyventojų pasipiktinimą kelia daugiabučių balkonuose rūkantys kaimynai. Teigiama, kad su jais nepavysta pasiekti kompromiso, o atsakingų institucijų rankos dėl šio klausimo surištos – įstatymai nereglamentuoja galimybės uždrausti rūkyti nuosavuose balkonuose.
Šis klausimas buvo svarstytas Klaipėdos rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos posėdyje. Atsakingų institucijų teigimu, kol kas pagal įstatymus negalima uždrausti rūkyti savo balkonuose ar kokia kita forma padėti nuo tabako dūmų smarvės kenčiantiems nerūkantiems kaimynams.
L.Kaveckienė teigė, kad pagal Tabako kontrolės įstatymą, savivaldybės institucija gali riboti rūkymą viešose vietose ir kitose jų kompetencijai prisiskiriamose vietose. Daugiabučio namo balkonai nėra priskiriami viešai vietai ar bendro naudojimo patalpai. Tačiau Savivaldybių asociacijai pritarus, tokia nuostata įstatymu gali būti reglamentuota.
Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja priminė, kad šiuo metu Klaipėdos rajone yra 3 nerūkymo vietos: Gargždų miesto centrinė aikštė, Gargždų kultūros centro pastato teritorija, kartu su pėsčiųjų tako dalimi prieš Kultūros centrą. Rūkyti draudžiama ir Gargždų miesto stadione.
Šiuo metu taip pat siūloma nustatyti nerūkymo vieta paskelbti Tūkstantmečio aikštę ir visą teritoriją prieš Gargždų šeimos medicinos kliniką.

6 komentarai

 • Nerūkantieji turi teise nerūkyti, o rūkantieji priešingai-rūkyti. Tad kaip gali būti ribojamos žmogaus teisės rukyti? Ir ypač neviešoj vietoj o balkone.

  Pranešti Rukantysis Penktadienis, 2013 rugpjūčio 30 16:18 Komentaro nuoroda
 • Labai demokratiska . Triuksma sureguliavo , rukyti uzdraus. Manau reiketu neuzilgo uzdrausti vartoti alkoholinius gerimus butuose .Po kiek laiko , galima bus sneketi apie draudima ieit i buta, jame neuzregistruotiem asmenim .Na ir finale , po darbo privaloma bus grizti namo .Bus isiuvamas siustuvas ir viskas bus aisq .

  Pranešti Kirilas Ketvirtadienis, 2013 rugpjūčio 29 15:22 Komentaro nuoroda
 • TIesiog puikus pasiulymas, pagaliau gal vyras nenuodys musu vaiku ir manes, as UZ!!!

  Pranešti Kristina Ketvirtadienis, 2013 rugpjūčio 29 14:09 Komentaro nuoroda
 • Nors ir nerūkau, bet nuoširdžiai manau kad pažeidžiamos žmogaus teisės, net savo nuosavybėje tuoj berzėti uždraus.....

  Pranešti monika Trečiadienis, 2013 rugpjūčio 28 23:44 Komentaro nuoroda
 • Pagaliau sulauksime karo tarp rūkančių ir nerūkančių kaimynų. Aš, kaip rūkantis, jau mąstau apie būsimą taktiką ir strategiją. Bus linksma.

  Pranešti Lokysas Jesusovičius Trečiadienis, 2013 rugpjūčio 28 21:52 Komentaro nuoroda
 • Pagaliau sulauksime jog bus uzdrausta rukyti balkonuose.Seniai kenciame ta smarve.Ka daryti reikejo nerukantiems?Aciu tiems kurie neabejingi ir palaiko nerukancius.

  Pranešti Alma Trečiadienis, 2013 rugpjūčio 28 19:54 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 201 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,