Mano GargždaiAiškėja naujų mokslo metų aktualijos

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Nors daugelyje šalies savivaldybių, taip pat ir Klaipėdos rajone, šiemet į mokyklas ateis mažiau mokinių, galime džiaugtis, kad  pagal ikimokyklinukų ir pradinukų skaičių Lietuvoje esame ketvirti – daugiau šios amžiaus grupės vaikų yra tik Vilniaus, Kauno ir Mažeikių rajonų savivaldybėse.

Tai paaiškėjo vakar surengtame tradiciniame pasitarime, skirtame naujiems mokslo metams, kuriame dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai, švietimo specialistai.

 

Švęs įkurtuves

Kaip šiandien skelbia Klaipėdos rajono savivaldybės internetinis tinklapis, pasitarime meras Vaclovas Dačkauskas taip pat džiaugėsi, kad Endriejavo vidurinės mokyklos vaikų darželio ir Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro auklėtiniai rugsėjį įžengs į atnaujintas patalpas. Baigiami renovuoti ir Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro, Dovilų vaikų lopšelio-darželio pastatai. Tęsiami darbai Dovilų pagrindinėje mokykloje ir Gargždų „Minijos“ progimnazijoje. Priekulės vaikų lopšelyje-darželyje ir Gargždų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ pastatytos naujos tvoros, tad vaikai galės saugiau žaisti lauke.

Kitąmet tikimasi sutvarkyti Dituvos pagrindinę mokyklą bei Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrą.

Savivaldybei skyrus finansavimą šiemet po dvi naujas ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupės buvo įsteigtos Gargždų ugdymo centre „Naminukas“ ir Slengių mokykloje-daugiafunkciame centre, po vieną – Vėžaičių lopšelyje-darželyje ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje.

 

90 vaikų – be darželio

Šiuo metu Savivaldybė finansuoja 124 mūsų rajono vaikų ugdymą Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo grupėse, dar apie 90 vaikų nepatenka į darželius.

Klaipėdos rajone veikia 36 švietimo įstaigos. Pagal bendrojo ugdymo programą mokysis apie 5000 vaikų, dar apie 1800 – pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas.

Šiemet savivaldybėje švietimui suplanuoti 57,3 mln. Lt arba 54,1 proc. visų biudžeto asignavimų, iš kurių 43,9 mln. Lt sudaro darbo užmokestis ir įmokos valstybiniam socialiniam draudimui. Pernai švietimui rajone išleista 56,1 mln. Lt.

 

Nori laimėjimų olimpiadose

Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius teigė, kad pedagogų bendruomenei reikėtų pamąstyti, ką keisti, kad Klaipėdos rajone daugiau ugdytinių pasiektų gerų rezultatų respublikinių olimpiadų finaluose, konkursuose, kurie susiję su bendruoju ugdymu.

Per pastaruosius dvejus metus respublikinėse dalykinėse olimpiadose mokiniai nepasiekė puikių rezultatų. Paaiškėjo, kad Klaipėdos rajonas patenka tarp šešių savivaldybių, kuriose laimėjimų dešimčiai tūkstančių mokinių 2010–2012 m. tenka mažiausiai arba mokiniai laimėjimų nepasiekė. Šalies rodiklis yra 9,7 laimėjimai dešimčiai tūkstančių mokinių, o Klaipėdos rajono rodiklis – tik 1,3.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 233 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,