Mano GargždaiJaunimas meilę miestui išrėkė parke

Įvertinkite šį įrašą
(15 balsai)

Gargždų jaunimas vakar pats sau kūrė pramogas. Iniciatyvių gargždiškių grupelė į parką pabandė sukviesti savo bendraamžius ir kartu palydėti vasarą.

Renginiui netrūko jaunatviškai maksimalistiškų užmojų, gražaus naivumo ir pastangų kurti tai, ko trūksta – progos pabūti kartu, susitikti, bendrauti, klausytis muzikos, dalintis idėjomis.

Prie kvietimo kurti pokyčius Gargžduose prisijungė nemažai jaunų žmonių. Į renginį „Aš myliu Gargždus“ jaunimas kvietė net gatvėje – grodami gitara, improvizuodami, užsimaukšlinę dėžes ant galvų, praeiviams palikdami užuominų, kad nenori būti robotukų armija.

 

Pramogavo su kastuvu

Kai kurie į parką atėjo ne tik pramogauti. Nešini kastuvais, kibirais, cemento maišais ir kitais įrankiais, septyni gargždiškiai įgyvendino apčiuopiamu ir naudingu daiktu tapusią idėją. Gargždų bendruomenės ir Gargžduose  veiklą vystančios bendrovės „Ruukki“ pastangomis parke, netoli vaikų žaidimo aikštelės, atsirado dviejų dalių skersinis prisitraukimams. Šią idėją socialiniame tinkle išsakęs gargždiškis Saulius Balčiūnas sulaukė palaikymo ir pats su bičiuliais pasirūpino, kad bendruomenės ir „Ruukki“ dovana miestui būtų pastatyta parke. Vaikinai parke kasė tris gilias duobes, maišė cementą ir pastatė treniruoklį toje vietoje, kur, planuojama, ilgainiui turėtų atsirasti daugiau nemokamoms treniruotėms po atviru dangumi skirtų įrenginių.

 

Idėjos - plakatuose

Dar gerokai prieš renginį virte virė darbas. Renginio iniciatorė Gerda Muldarytė kartu su bendraminčių kompanija tarėsi su muzikantais, atlikėjais, ieškojo įgarsinimo aparatūros, apšvietimo, vaizdo projektoriaus ir sulaukė didžiulio palaikymo. Įgarsinimą renginiui skyrė užsiėmimus jaunimui pristatęs Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, vaizdo projektorių paskolino Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, popieriui, markeriams, dažams ir kitoms kanceliarinėms išlaidoms lėšų skyrė labdaros paramos fondas „Ateities banga“, cemento treniruoklio pastatymui nupirko Gargždų bendruomenė, o elektra parke pasirūpino VšĮ „Gargždų futbolas“.

Kelias dienas iki renginio jaunimas rinkosi naujienų portalo „Mano Gargždai“ redakcijoje ir piešė bei rašė plakatus, kviečiančius į renginį, popieriaus lapuose išsakė savo požiūrį ir idėjas. Šie plakatai vakar puošė parką, o ypač erdvę buvusioje parko šokių aikštelėje.

Pakviesti surašyti savo idėjas ir norus Gargždams, jaunimas šmaikštavo: „Kad uodų nebūtų”, „Kad GrG univerai būtų The best in the world“, „Kad aukšlės nekibtų“, „Kad „Banga“ nuplautų visus“, „Kad Gražulio lopai vėl neišrinktų“ ir siūlė rimtas idėjas: „Tegul pagaliau Gargžduose būna diskotekos“, „Tegul atsiranda erdvė, kur visi galėtume susitikti“, „Tegul tokių renginių būna daugiau“, „Susitelkim ir padarykim jaunimui tikrai gerą renginį su visom iš Gargždų kilusiom žvaigždėm“, „Būtų gerai, kad politikai išlįstų iš savo kabineto ir bent kartą per metus pasiklabėtų su jaunimu, ko mums iš tikrųjų reikia“.

 

Išpiešė parko tualeto sieną

Rėmėjų dovanotais dažais buvo graffiti meistrų buvo naujai išpiešta viena parko tualeto siena. Nors jaunuoliai turėjo tikslą iš naujo perdažyti visą tualeto pastatą, tam tikslui neužteko dažų. Norint išpiešti vieną sieną, kad nebebūtų matyti anksčiau buvusių piešinių, ant jos teko tepti net penkis sluoksnius dažų .

Nors parkas visą penktadienį atrodė pilnas gyvybės, judėjimo ir veiksmo, vis dėlto į renginį neatėjo tiek daug jaunų žmonių, kiek tikėtasi. Jaunuoliai ateidavo, vėl išeidavo, grįždavo. Tačiau draugiškumo ir bendrumo atmosfera šokių aikštelėje galbūt ir svarbesnė nei didžiulė žmonių minia.

Pasibaigus gyvai grojančių muzikantų programai, sutemus, smagia pramoga jaunuoliams tapo vieno iš renginio dalyvių į parką atsinešta 3D žaidimų konsolė. Merginos ir vaikinai šoko naudodamiesi naująja „Kinect“ žaidimų technologija – jų judesiai buvo tuoj pat perkeliami į ekraną, arba jie bandė šokti tiksliai taip, kaip demonstruoja kompiuteriniai šokėjai ekrane.

 

Patyrė džiaugsmą

Pasibaigus renginiui, jo iniciatorė Gerda Muldarytė naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė, kad rezultatas viršijo visus jos lūkesčius – buvo smagu, lengva ir įdomu tiek kurti renginį, tiek bendrauti su į jį susirinkusiais bendraamžiais ar bendraminčiais.

„Man labai patinka bendrauti, susipažinti, kurti, įgyvendinti idėjas, dar - daryti gerą ne tik sau, bet ir aplinkiniams,-  sakė ji. -  Kažkas nerealaus matyti besidžiaugiančius žmones, o kai sukuri, tai, kuo kiekvienas gali džiaugtis -  be galo gera. Įgyvendindama savo idėją patyriau be galo daug visko – nuo nerimo, šiokios tokios baimės iki begalinio džiaugsmo. Juk dariau tokius dalykus, apie kuriuos seniau gal tik pagalvodavau, o geriausia, tai,  jog pagaliau įgyvendinu įvairias idėjas, išmokstu labai daug įvairių dalykų ir sutinku puikių žmonių, kurie palaiko ir padeda“, - sakė gargždiškė.

Renginyje „Aš myliu Gargždus“ dalyvavo Gargždų šokių grupė „Inferno“, gargždiškė dainininkė Gabrielė su grupe,  Edita Bodrovaitė–Rukienė su grupe ir dainininkas Vaidas, Gargždų kultūros centro šiuolaikinio dainavimo studija, Gargždų laisvalaikio centro breiko šokėjai, gitaristas Mindaugas, šokėjos Regimantė Redžis ir Patricija, Danas ir Edvina, dydžėjai.

Renginį parėmė naujienų portalas „Mano Gargždai“,  Gargždų miesto bendruomenė, Labdaros paramos fondas „Ateities Banga“, bendrovė „Ruukki“, Gargždų jaunimo ir laisvalaikio centras, VšĮ „Gargždų futbolas“, parduotuvės „Aibė“, „Technorama“, restoranas „Lijo“, Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“.

 

Margaritos Mizaraitės, Gerdos Muldarytės, Aistės Indriliūnaitės fotografijos:

1 komentaras

  • Gretos tėtis padėjo statyti šią šokių aikštelę. Kartos keičiasi,o senos geros vietos išlieka!

    Pranešti astilija Šeštadienis, 2013 rugpjūčio 31 22:43 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 290 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,