Mano GargždaiDėl viešųjų darbų organizavimo – ginčai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Viešųjų darbų dalybos kelia politines intrigas. Kai kuriems seniūnams ir Tarybos nariams nepatinka, kad patyliukais viešųjų darbų administravimas buvo perduotas VŠĮ „Gargždų švara“.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš įpareigojo merą atkreipti dėmesį į faktą, kad viešųjų darbų administravimas komunalinių atliekų rinkliavą administruojančiai „Gargždų švarai“ buvo perduotas nesilaikant galiojančių įstatymų.

Nors šis klausimas ir praėjusį ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje kėlė aistras, liko taip, kaip nusprendė dauguma politikų Tarybos posėdyje – viešuosius darbus skirstys ir iš to uždirbs savivaldybės įsteigta „Gargždų švara“.

Viešieji darbai paprastai yra įvairūs nekvalifikuoti darbai: gatvių priežiūra, lapų šlavimas, žaliųjų plotų priežiūra, vejos pjovimas, smulkūs remonto darbai.

 

Patvirtinti negali?

Dar liepą Vyriausybės atstovė pareikalavo panaikinti kovo mėnesį Administracijos direktoriaus Česlovo Banevičiaus priimtą įsakymą, patvirtinantį Klaipėdos rajono savivaldybės viešųjų darbų administravimui ir kitų su viešaisiais darbais susijusių išlaidų kompensavimui skirtų lėšų paskirstymo tvarkos aprašą.

Šį tvarkos aprašą, pagal įstatymą, galėjo patvirtinti tik savivaldybės Taryba, o ne savivaldybės Administracijos direktorius. Būtent Č.Banevičiaus raštas lėmė, kad viešųjų darbų administravimas iš savivaldybės buvo perduotas „Gargždų švarai“.

„Įvertinus tai, jog Savivaldybės administracijos direktorius priėmė Įsakymą neturėdamas teisės aktų nustatytų įgaliojimų, darytina pagrįsta išvada, jog Įsakymas prieštarauja (...) Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 3 straipsnio 4 punkte įtvirtintam nepiktnaudžiavimo valdžia principui, todėl turi būti panaikintas,“- rašė savo teikime merui D.Kerekeš.

Praėjusio ketvirtadienio Tarybos posėdyje Administracijos direktoriaus įsakymas buvo panaikintas, tačiau Tarybos balsais buvo priimtas naujas tvarkos aprašas paliekantis šių lėšų administravimą bendrovei „Gargždų švara“.

Į Tarybos nario Raimondo Simonavičiaus klausimą, ką veikia savivaldybės Juridinis skyrius, jei Administracijos direktorius tvirtina neteisėtus dokumentus, kuriuos vėliau reikia keisti, šio skyriaus vedėjas Romualdas Bagačiovas atsakė lakoniškai:

„Negaliu kategoriškai patvirtinti, kad direktorius tuo metu buvo neteisus“, - sakė R.Bagačiovas tokiu komentaru sukeldamas politikų nuostabos bangą.

 

Seniūnų nuomonės - skirtingos

Tarybos nariai tiesiai klausė seniūnų, ar jiems tinka naujoji viešųjų darbų administravimo tvarka. Čia jų nuomonės išsiskyrė. Veiviržėnų seniūnė Edita Sluckienė politikus patikino, kad dabar seniūnijai mažiau darbo ir dokumentų pildymo, o jei ir pasitaiko nesklandumų, jie esą greitai išsprendžiami.

„Mažiau darbo, mažiau atsakomybės, o rezultatas vis dėl to tas pats, mūsų seniūnijai dėl šios tvarkos tikrai lengviau dirbti,“ – komentavo Gargždų seniūnas Saulius Bakšinskis.

Tuo tarpu Sendvario seniūnės padėjėja Rūta Zubienė politikams sakė, kad daug problemų kyla tuomet, kai viešuosius darbus turintys darbininkai neatvyksta į darbą.

„Mes susidūrėme su šiokiais tokiais nesklandumais. Kai darbuotojai neateina į darbą, turime jų ieškoti, tada tenka skambinti „Gargždų švaros“ specialistams, informuoti, jie pagal mūsų informaciją keičia darbo laiko tabelių pildymą. Tai papildomi darbai mums. Žodžiu, iškyla įvairų nesklandumų, pavyzdžiui, „Gargždų švara“ ne iškart išskyrė darbuotojų apsaugos priemones“, - sakė R.Zubienė.

 

Šiemet  - per 300 tūkst. litų

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ pranešė savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus specialistė Agnė Ratkienė, pernai Viešiesiems darbams skirta 274,8 tūkst. litų. Tai Valstybės biudžeto lėšos, deleguotos Savivaldybei. Iš jų 3 procentai buvo skirti savivaldybei – lėšų administravimo išlaidoms padengti.

Šiemet viešiesiems darbams yra skirta didesnė suma – 329,7 tūkst. litų. Iš jų - 7 procentai lėšų VŠĮ „Gargždų švara“ patiriamoms administravimo išlaidoms apmokėti. Dar 3 procentai šios sumos skiriama „Gargždų švarai“ kitoms su viešaisiais darbais susijusioms išlaidoms kompensuoti.

Kaip informavo A.Ratkienė, kitos išlaidos, tai yra išlaidos darbo priemonėms, įrankiams viešųjų darbų atlikimui įsigyti. Pasak jos, kiekvienai įstaigai tenkanti pinigų suma priemonėms įsigyti yra skirtinga. Darbdavių atrankos komisijos metu šios lėšos paskirstomos, atsižvelgiant į planuojamų įdarbinti viešųjų darbininkų skaičių.

 

Įdarbino seniūnijos, ligoninė, mokyklos

A.Ratkienė „Mano Gargždus“ informavo, kad šiemet, nuo balandžio 2-osios bedarbius, mokant jiems minimalų valandinį atlygį 6,06 lito per valandą, leista įdarbinti Klaipėdos rajono seniūnijose – 207 darbo vietos,  kai darbus administruoja „Gargždų švara“. Taip pat Gargždų ligoninėje – 19 darbo vietų, Klaipėdos rajono Vaikų ir jaunių sporto mokykloje – 7 darbo vietos, viešajai įstaigai „Gargždų futbolas“ - 8 darbo vietos ir po 3 darbo vietas Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijai bei „Minijos“ progimnazijai.

Daugiausiai darbo vietų – 207, skirta „Gargždų švarai“ administruoti. Viešuosius darbus šie darbininkai visus metus atlieka visose Klaipėdos rajono seniūnijose ir tvarko miestų, kaimų gatves, pakeles, kelius, įvairias viešas teritorijas, atlieka apželdinimo ir želdinių priežiūros darbus.

Šie darbai per metus kainuoja 592 tūkst. 882 litus, iš šios sumos 40 procentų - 237 tūkst. 154 litus -skiria savivaldybė iš tikslinių Valstybės biudžeto lėšų, o likusius 60 proc. – Darbo birža.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 356 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,