Mano GargždaiPolitikai nuolat stebės progimnazijos renovaciją

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

„Minijos“ progimnazijoje vykdomus darbus užvakar apžiūrėjusiems politikams statybininkai šalmų neužmaukšlino. Užtat politikai statybininkams pažėrė patarimų, priekaištų ir reikalavimų.

Kartu su rangovų – bendrovės „Kvėdarsta“ ir „Gargždų rangos darbai“ atstovais, progimnazijos direktoriumi Antanu Jaciku, Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai, valdininkai, Tarybos nariai pirmiausia apžiūrėjo pamatų sutvirtinimo konstrukcijas būsimos valgyklos pusrūsyje.

 

Papildomi darbai – daugiau litų

Dėl nestabilių konstrukcijų pusrūsyje griuvo planai jau nuo spalio atidaryti suremontuotą „Minijos“ progimnazijos valgyklą ir joje maitinti „Vaivorykštės“ gimnazijoje ir „Minijos“ progimnazijos pradinių klasių pastate besimokančius progimnazijos mokinius.

Dabar planuojama, kad suremontuotos valgyklos kolektyvas pirmą sriubą moksleiviams patieks lapkričio pradžioje.

Paaiškėjo, kad dėl projektuotojų ir konstruktorių klaidų, rangovų įrengtų pamatų ir pertvarų sutvirtinimo nepakanka. Tik atlikę darbus pagal projektą, statybininkai suprato, kad projekte numatyti darbai neužtikrina saugumo. Tvirtinant  sienas, pertvaras iš naujo, statybininkai patirs 5 tūkst. litų papildomų išlaidų, užsitęs ir valgyklos įkurtuvių terminas.

Kaip politikus patikino Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus, bus siekiama šią sumą gauti iš suklydusių projektuotojų, o kraštutiniu atveju – išieškoti teisminiu keliu.

 

Neskuba šiltinti fasado

Į remontuojamą „Minijos“ progimnaziją susirinkę politikai dalijosi statybine patirtimi, klausinėjo rangovų, siūlė sprendimus, apžiūrėjo skirtinguose aukštuose ir klasėse vykdomus darbus.

Diskusiją apie renovacijos eigą politikai pratęsė savivaldybės posėdžių salėje, kur vyko neeilinis Vietos ūkio, gamtosaugos ir plėtros komiteto posėdis.

Kaip teigė šio komiteto pirmininkas, Tarybos narys Jonas Dumašius, pirmiausiai rangovus reikia paraginti greičiau vykdyti darbus šiltinant pastatą iš išorės.

„Jei jie nori intensyviai visą žiemą dirbti, tikrai turėtų paskubėti. Dabar tvarkomas fasadas tik pietinėje pusėje, tuoj prasidės lietūs, ne laikas tada bus išorines sienas šiltinti, - sakė J.Dumašius. – Kitas pastebėjimas – dėl techninės priežiūros. Labai keista, kai Vilniuje dirbanti kompanija laimi techninės priežiūros vykdymo konkursą vien dėl to, kad pasiūlo mažiausią kainą. Nebūkim naivūs, kažin kiek kartų techninis prižiūrėtojas atvažiuos iš Vilniaus į Gargždus, kai keturiolikos mėnesių techninės priežiūros sutarties vertė – apie 11 tūkstančių. Akivaizdu, kad kokybiškos techninės priežiūros nebus. Reikia spręsti šį klausimą“, - siūlė jis.

Prižiūri telefonu

A.Ronkus Tarybos nariui paaiškino, kad su techninės priežiūros specialistu konsultuojamasi telefonu, elektroniniu paštu. Be to, konkursą laimėjusi įmonė prižiūri ir daugiau objektų Klaipėdos rajone, todėl atvažiuoti į Gargždus jai esą apsimoka. Be to, pirkti paslaugas pagal mažiausią pasiūlytą kainą įpareigoja Viešųjų pirkimų įstatymas.

„Hidrostatybą“, vieną didžiausių statybų bendrovių Vakarų Lietuvoje valdantis J.Dumašius taip pat turėjo priekaištų „Minijos“ progimnazijos rekonstrukcijos projekto rengėjams.

„Reikia aiškintis dėl projekto kokybės. Jei atėję į mokyklą mes šiandien pamatome, kad grindys yra blogos, įtvirtinimų neišlaikys, jos iš tiesų blogos. Sprendimas, ką ir kaip padaryti turėjo būti numatytas projektavimo metu. Techninis projektas, reiškia, yra atliktas nekokybiškai. Savivaldybė turėtų siųsti raštą projekto rengėjams ir įvardyti visus trūkumus, - dėstė J.Dumašius. – Kitas dalykas, į kurį patarčiau atkreipti dėmesį, tai aiškiai su rangovais susitarti, kad papildomi darbai netaptų priežastimi užtęsti renovacijos pabaigos termino. Laiko iki kito rugsėjo ne tiek ir daug, todėl būtina darbus vykdyti sparčiai. Patarčiau savivaldybei užsakant visus papildomus darbus įrašyti sąlygą, kad jų vykdymas neįtakotų darbų užbaigimo termino.“

 

Sienos neatlaikys?

Tarybos nariui Algirdui Liaudanskiui užkliuvo techninis sprendimas ventiliacijos sistemą išdėstyti koridoriuose – tvirtinti prie lubų.

„Nežinau, ar vertėjo leisti gadinti bendras mokyklos erdves dėl ventiliacijos mažinant lubų aukštį. Nejaugi negalima buvo rasti kito techninio sprendimo? - priekaištavo jis. – Taip pat nerimą kelia faktas, kad kai kurios mokyklos sienos iš lauko pusės jau yra sutrūkinėjusios nuo drėgmės. Ar bus tinkamai pasirūpinta jų sutvirtinimu, ar senos sienos daug metų išlaikys šiltinimo medžiagas, fasado plokštes, į tai būtina atkreipti dėmesį. Būtina pasirinkti tinkamas šiuolaikiškas medžiagas, kad renovacija būtų ilgalaikė. Iš projektuotojų reikia pareikalauti atsakomybės ir už darbų techninių sprendimų parinkimą, ir už darbų eiliškumą, išdėstymą laike ir už tinkamiausių statybinių medžiagų parinkimą.“

 

Siūlė apskųsti

Politikams diskutuojant ir dėstant dar daugiau priekaištų projekto rengėjams, paaiškėjo, kad projektą rengusi bendrovė „Šiltas namas“, laimėjusi viešą konkursą, jau pagarsėjusi prasta reputacija.

Pasak A.Ronkaus, ir kitos šalies savivaldybės turėjo problemų įgyvendindami šios bendrovės parengtus projektus. Tačiau esą išsireikalauti atsakomybės iš projektuotojų – sudėtingas ir painus procesas.

„Eina kalba aukščiausiam lygyje, kad projektuotojai būtų apsidraudę, norintys dalyvauti konkursuose turės dokumentais pagrįsti savo kvalifikaciją, ilgainiui ši problema turėtų būti išspręsta“, - žiniomis pasidalijo J.Dumašius.

Meras V.Dačkauskas siūlė apskųsti nekokybiškas paslaugas pasiūliusius projektuotojus, galbūt ir techninės priežiūros rengėjus, pagrįstai įvardijant jų netinkamai atliktus darbus. Galiausiai toks skundas gali sutrukdyti įmonei gauti atestaciją, arba kaip tik motyvuoti dirbti kokybiškiau ar ištaisyti klaidas.

J.Dumašius savo ruožtu siūlė surašyti ir savivaldybės vardu nusiųsti raštą ministrui, siūlant, kad prastos reputacijos bendrovėms ar toms, kurios siūlo realiais kaštais nepagrįstą mažą kainą, nebūtų leidžiama dalyvauti viešuosiuose konkursuose, o Viešųjų pirkimų įstatymą papildyti tai įtvirtinančioms nuostatoms.

A.Ronkus politikus patikino, kad kiekvieną antradienį savivaldybės specialistai rengia gamybinius pasitarimus su rangovais, prireikus, ir dažniau atvyksta į mokyklą, todėl renovacijos darbų eiga bus atidžiai stebima, o iškilusios problemos kuo operatyviau sprendžiamos. Be to, kartą per mėnesį į pasitarimą atvyksta ir aktyviausi "Minijos" progimnazijos tėvų bendruomenės atstovai, taip užtikrinamas sprendimų viešumas.

 

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 262 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,