Mano GargždaiObuolių šventėje - rekordiniai karoliai ir obuolinis meilės prisipažinimas

Įvertinkite šį įrašą
(12 balsai)

Obuolių šventę papuošė rekordinis obuolių skiltelių vėrinys ir obuolių kilimas „Aš myliu Gargždus“.

Gargždiškiai smagiai praleido popietę Obuolių šventėje. Ragavo pyragų, obuolių ir obuolių sulčių, bet nedykaduoniavo.

Visų susirinkusiųjų rankomis per kelias valandas suverti ilgiausi obuolių skiltelių karoliai. Gargždų socialinių paslaugų centro ir jo lankytojų iniciatyva kiekvienam atėjusiam į šventę buvo siūloma pačiam užverti obuolio skiltelę, pjaustyti ar sverti obuolius.

 

Ragavo ir kūrė

Aikštėje prie Kultūros centro sustatyti stalai buvo nukrauti vaišėmis. Daugiausiai Gargždų bendruomenės narės, taip pat kvieitiniškės stalus nukrovė savo rankomis gamintais įvairiausiais pyragais, pyragaičiais su obuoliais, obuolių sūriais, buteliais su obuolių sultimis, obuolienėmis ir kitais obuoliniais skanėstais. Pirmiausiai gargždiškių burnose ištirpo gardžiausi pyragai, bet puodeliu sulčių ir rieke baltos duonos su uogiene buvo galima pasivaišinti ir šventės pabaigoje.

Kol buvo veriami karoliai, mamos, su bendruomenės savanorių  pagalba, kartu su vaikais pačios kūrė žavius vėjo malūnėlius. Palaukę eilėje, vaikai mielai puošėsi ir savanorių ant skruostų bei rankų tapomais obuoliukais, o kiti gamino obelis iš paprasčiausio vyniojamo popieriaus.

Buvo progų ir pašokti. Šventę liaudiškomis melodijomis praturtino etnografinis ansamblis „Kuršių ainiai“, o akis galima buvo paganyti stebint smagius „Cyrulėlio“ šokius. Drąsesnieji dalyvavo ir žaidimuose. Stengėsi nulupti ilgiausią žievelę, pakelti obuolių pilną krepšį, išgerti sulčių per tikrą šiaudą.

 

Rekordas – po 4 savaičių

Gargždiškiai visi kartu sustojo į ratą ir pusę aikštės apjuosė obuolių karoliais.

Išmatavus suvertus obuolių skiltelių karolius paaiškėjo, kad jų ilgis siekia net 106 metrus ir 20 centimetrų. Siekiant rekordo buvo panaudoti 69 kilogramai obuolių.

Visa reikalinga informacija, kurią padėjo surinkti Gargždų socialinių paslaugų centro komanda, bus pateikta Lietuvoje rekordus fiksuojančiai agentūrai „Factum“. Per keturias savaites tikimasi sulaukti atsakymo, ar šis rekordas bus patvirtintas.

Rekordo siekime dalyvavo 115 užsiregistravusių žmonių. Jauniausioji dalyvė - keturmetė Fausta, o vyriausios – 81 metų gargždiškės Justina ir Cicilija.

„Obuolių karolių“ projektą parėmė labdaros ir paramos fondas „Ateities banga“.

Į simbolinį ir tradicinį šventės Gerumo krepšį gargždiškiai šiemet sudėjo daugiau nei 600 litų – jie bus skirti prisidėti prie gargždiškės Birutės Kiaulakienės sudegusių namų atstatymo.

 

Sukūrė obuolių kilimą

Karolių vėrimui einant į pabaigą, prie Obuolių šventės su savo idėja prisijungė ir naujienų portalo „Mano Gargždai“ komanda.

Buvo sumanyta miestui ir bendruomenei sukurti obuolių kilimą su užrašu „Aš MYLIU Gargždus“.

Nors naujienų portalo komandą į šventę atsivežė keletą maišų obuolių, kilimui sukurti sunaudoti ir visi šventės dekoracijas atstoję obuoliai, taip pat – obuolių skiltelių karoliai.

Dviejų metrų pločio ir septynių metrų ilgio obuolių kilimui prireikė dešimties didžiulių maišų obuolių, kelių valandų ir keliolikos savanorių pagalbos.

Nufotografavus obuolių kilimą su užrašu „Aš MYLIU Gargždus“, jį teko netrukus išardyti. Tačiau obuolinis meilės miestui prisipažinimas atrodė išties įspūdingai.

 

Bendrumo netrūko

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė Gargždų bendruomenės pirmininkė Roma Litvinaitė-Paplauskienė, pavykusi šventė yra daugybės žmonių, bendruomenės narių, pagalbininkų ir savanorių nuopelnas.

„Visi padarė tiek daug mažų ir didelių darbų, stengėsi, skyrė savo laiko ir lėšų, nuoširdumo ir entuziazmo, kad šventė ir turėjo būti puiki. Bendruomenės vardu noriu padėkoti visiems ir palinkėti visiems mums, kad entuziazmas, o su juo ir Obuolių šventė augtų ir klestėtų, - sakė ji. – Tikiu, kad ir Gargždai, kaip visų mūsų mylimas miestas augs, bendruomeniškumas stiprės, prie bendruomenės veiklos prisijungs daugiau žmonių, o tiek daug gražių, jaunų šeimų, šią popietę praleidusių laiką su mumis, tą tikėjimą stiprina. Tęskime geriausias Gargždų tradicijas“, - kvietė ji.

 

Aistės Indriliūnaitės, Margaritos Mizaraitės, Gerdos Muldarytės ir Stasio Gulbino fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 455 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,