Mano GargždaiMeras apdovanojo Žemaičių draugijos vadovę

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)

Klaipėdos rajono meras apdovanojo ilgametę  Vilniaus Žemaičių kultūros draugijos pirmininkę, buvusią gargždiškę Dalią Juodkaitę-Dirgėlienę.

Vilniaus Žemaičių kultūros draugijos vakare, antradienį, Vilniaus Mokytojų namų svetainėje Vaclovas Dačkauskas už ilgametę prasmingą veiklą D.Juodkaitę-Dirgėlienę apdovanojo padėkos raštu ir fotografijų albumu „Gargždai“.

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė V.Dačkauskas, idėją apdovanoti Gargždus garsinančią ir patriotizmą gimtam kraštui puoselėjančią D.Juodkaitę-Dirgėlienę pasiūlė J.Lankučio bibliotekos vadovas Juozas Gutauskas.

 

Gargždų tema – ir šeimoje

„Nuostabu sulaukti dėmesio iš kraštiečių. Labai pradžiugino ir Klaipėdos rajono savivaldybės Padėkos raštas ir gražiausia gėlių puokštė, kurią meras man įteikė, - neslėpė D.Juodakitė-Dirgėlienė, kalbėdamasi su naujienų portalu „Mano Gargždai“. – Žemaičiai, kurių draugijai vadovauju jau 17 metų, kartais net papriekaištauja man: „Tu vis apie tuos Gargždus ir apie Gargždus, didesnės patriotės turbūt ir negali būti.“ Išties, vos tik randu progą, kalbu apie Gargždus, pasakoju. Ir mūsų draugijoje yra gargždiškių, ir sutinku gargždiškių sostinėje nuolat,“- sakė ji.

D.Juodkaitės-Dirgėlienės brolis, dabar Seimo narys, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka ir vyras rašytojas Petras Dirgėla – Gargždų garbės piliečiai, todėl progų pasikalbėti apie Gargždus ir jų aktualijas ir šeimoje – apstu.

„Mano prisiminimai apie Gargždus neišpasakojami, jaučiu labai daug sentimentų vietai, kurioje užaugau. Mama buvo mokytoja, tėvelis veterinarijos gydytojas, gyvenome kitapus Minijos, ant taip tuomet vadinamo Veterinarijos kalno, kas rytą per tiltą į mokyklą keliaudavom. O vasaromis visos pievos, visas piliakalnis, paminijai išnaršyti, išvaikščioti. Augau su trim broliais, visi geriausi prisiminimai iš vaikystės – iš Gargždų“, - pasakojo D.Juodkaitė-Dirgėlienė, pažadėjusi, esant progai, daugiau papasakoti apie savo vaikystės Gargždus naujienų portalo „Mano Gargždai“ skaitytojams.

 

Išaugino žemaičių bendruomenę

Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyrius įkurtas 1989 metais. Nepailstanti Vilniaus žemaičių draugijos pirmininkė Dalia Juodkaitė-Dirgėlienė per 17 vadovavimo draugijai metų narių skaičių sugebėjo padidinti dešimteriopai – iki trijų šimtų. Žemaitijos kultūros tradicijų, papročių saugojimas ir puoselėjimas, istorinės atminties gaivinimas, žemaitiškos šnektos skambėjimas sujungė žemaičius  iš įvairių Žemaitijos kampelių į darnią bendruomenę.

Vilniaus žemaičių kultūros draugija vienija įvairių Žemaitijos kraštų (rajonų) žemaičius, kiekvieną mėnesio antradienį susieinančius į Vilniaus mokytojų namų svetainę. Draugijos veikla plati ir įvairiapusė. Vyksta reguliarios sueigos, kultūriniai renginiai, organizuojamos ekskursijos, paskaitos, susitikimai su garsiais žemaičiais, susitikimai su žymiais mokslo, meno, muzikos atstovais, naujų knygų, kompaktinių plokštelių sutiktuvės, draugijos narių talentų vakarai, žemaičių dailininkų, fotomenininkų, tautodailininkų darbų parodų aptarimai, gilinamasi į Žemaitijos istoriją, kultūros paveldą. Ypač laukiami svečiai iš Žemaitijos – teatralai, poetai, muzikiniai kolektyvai.

 

Zigmo Juškevičiaus nuotraukos

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 309 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,