Mano GargždaiDieną be automobilio - virtualus dviratis gatvėse

Įvertinkite šį įrašą
(7 balsai)

Dieną be automobilio gargždiškiai pažymėjo smagiu dviračių žygiu.

Į „Minu ore“ žygį dviračiais vėlyvą sekmadienio rytą atmynė 8 dalyviai. Smagi kompanija Gargždų gatvėmis mynė visą valandą – virtualiame miesto žemėlapyje buvo piešiamas dviratis.  Virtualus dviratis – lyg linkėjimas miestui turėti daugiau dviračių takų ir aktyvių dviratininkų.

Po žygio gatvėmis, „Minu ore“ dalyviai susėdo „Bastilijos“ kavinės lauko terasoje. Arbata, kava, sumuštiniai ir saldumynai netrukdė atsakinėti į Visuomenės sveikatos biuro parengtus „Proto mūšio“ klausimus sveikatos tema. Jaukiam būreliui dviračių entuziastų klausimus ir atsakymus skaitė Klaipėdos dramos teatro aktorė Jolanta Puodėnaitė-Brazienė. Buvo įdomu sužinoti, kad aktyviausi žmogaus raumenys yra akyse, keista, kad tik 30 proc. Klaipėdos rajono gyventojų yra fiziškai aktyvūs, o kasmet dėl fizinio aktyvumo stokos pasaulyje miršta 2 milijonai žmonių. Pasirodo, fiziškai pasyvūs žmonės Lietuvai kainuoja 2,5 milijardo litų per metus, o Klaipėdos rajone -  43 milijonus litų.

Daugiausiai klausimų išgvildenusiems dviračių žygio dalyviams buvo įteikti ir smagūs prizai.

Dviratininkai prie puodelio kavos dalijosi įspūdžiais apie kasdienį dviračių mynimą Gargždų ir apylinkių dviračių takais, dėliojo sąrašą klausimų, kuriuos ryt bus galima užduoti Klaipėdos rajono merui Vaclovui Dačkauskui, priimsiančiam dviratininkus ir naujienų portalo „Mano Gargždai“ komandą.

Projektas „Minu ore“, siekiantis populiarinti kasdienio judėjimo dviračiais idėją, yra remiamas Lietuvos respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos, projekto partneris – Klaipėdos rajono Visuomenės sveikatos biuras.

 

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 160 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,