Mano GargždaiPrasidėjo rudeninis žiobrymetis ir reidai

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)

Pakilus upės vandenims, kaip ir kiekvieną rudenį, į Miniją suplaukė marių žiobriai.

Minijoje ties Gargždais dešimtys žvejų šias sidabrašones gaudo raudonais uodo trūkliais, sliekais, jūriniais vėžiukais. Daugiausiai žvejų šiomis dienomis meškerę merkia į Miniją prie pylos.

 

Žuvims – meškos paslauga

Jei anksčiau žvejai galėjo namo neštis ne mažesnius nei 28 centimetrų žiobrius, tai dabar jų dydis neribojamas. Pasirodė, kad šiuo reikalavimu žuvims buvo daroma meškos paslauga. Mat gaudant didesnes nei 28 centimetrų žuvis, sumažėjo patelių. Paaiškėjo, kad dažniausiai tik jos išauga iki tokių didelių išmierų.

Vienos žvejybos metu galima sugauti 5 kilogramus žiobrių.

Yra ir daugiau visokių žvejybos naujienų.

 

Po maišelioką - žuvims ir šiukšlėms

Pagal Aplinkos ministro Valentino Mazuronio parėdymą, dabar kiekvienas žvejys, žvejoti eidamas, turės neštis ne tik maišelioką žuviai, bet ir kitą – šiukšlėms. Mat dabar kiekvienas žvejas privalės surinkti ir išgabenti visas šiukšles, kurias ras 5 metrų spinduliu aplink žvejybos vietą. Ir nesvarbu, jei tas šiukšles bus palikę kokie lėbautojai. Žvejai privalės švarinti pakrantes. O šiukšlintojams baudos nemenkos – nuo 25 iki 200 litų.

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos rajono agentūros  vyriausiasis specialistas Algimantas Pagojus, nuo liepos įsigaliojo ir žvejybos iš valties  taisyklių pakeitimai. Dabar vienam žvejui iš valties leidžiama žvejoti 2 meškerėmis ir 6 kabliukais ant jų, arba 4 skrituliais. Vadovaujantis Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, nuo kranto žvejojant, vienu metu galima naudoti ne daugiau kaip 5 bučiukus ar samtelius vėžiams gaudyti ir 4 kitus mėgėjų žvejybos įrankius. Bendras vienu metu naudojamų kabliukų skaičius negali viršyti 6 vienetų, išskyrus stintų žvejybą nuo ledo, kur bendras kabliukų skaičius gali būti 12 vienetų. Dvišakis ar trišakis kabliukas laikomas vienetu.

 

Leidimas žvejoti - parduotuvėje

Tačiau kiekvienam žvejui prieš žvejybą būtina įsigyti 10 litų kainuojančia vienai dienai skirtą žvejo mėgėjo kortelę. Jos dabar parduodamos visuose loterijos „Perlas“ terminaluose. Kadangi šiuose terminaluose paslauga pradėta teikti tik nuo rugsėjo 5-osios, gali pasitaikyti, kad kai kurios terminalų kasininkės dar nežino apie žvejo mėgėjo kortelių išdavimą, todėl žvejai turėtų pasakyti paslaugos kodą – 5444.

Vardą ir pavardę į žvejo mėgėjo kortelę, įsigytą „Perlo“ terminale, žvejas turi įsirašyti pats, prieš pradėdamas žvejybą. Žvejo mėgėjo kortelė, kurioje neįrašytas žvejo vardas ir pavardė, nesuteikia teisės žvejoti.

 

Privalu paisyti taisyklių

Nemokamos žvejybos teisę turi pensininkai, neįgalieji ir moksleiviai iki 16 metų. Tačiau šie žvejai nuo rugsėjo 16-osios iki spalio 16-osios negali žvejoti masalais, skirtais plėšrių žuvų gaudymui. Nebent nusipirktų žvejo kortelę.

Nuo spalio 16-osios iki sausio 1-osios Minijoje nuo Lankupių tilto iki Salanto žiočių bus uždrausta bet kokia žvejyba.

O su metiniu žvejybos bilietu, kuris kainuoja 50 litų, ištisus metus galima žvejoti Minijoje nuo Tenenio iki Lankupių tilto.

Naujovė šiais metais yra tai, kad žvejo mėgėjo kortelę privaloma turėti žvejybos vietoje. Sugavus lašišą ar šlakį, ne vėliau kaip per 5 minutes reikia nuplėšti nurodytą šios kortelės dalį ir baigti žvejybą. Nuplėšta kortelė teisės žvejoti nesuteikia. Sugavus lašišą ar šlakį, per 10 dienų privaloma apie tai pranešti elektroniniu paštu arba faksu (5) 2662 707. Taip rašoma žvejams ministro įsake.

Gabenant šlakį ar lašišą namo, būtina turėti tą žvejo mėgėjo kortelę.

Kaip priminė A.Pagojus, nesilaikant taisyklių  baudos išties didelės – tūkstantinės. Štai ne pagal taisykles pagauta šlakio patelė gali atsieti ir 6 tūkstančius litų baudos.

Neseniai aplinkosaugininkai gavo dar vieną naują įsaką. Žvejyba visuose Minijos intakuose bus uždrausta jau nuo spalio 1-osios. Tai 15 dienų anksčiau nei būdavo praėjusiais metais.

Minijoje nuo Lankupių iki Salanto žiočių ir Veivirže nuo žiočių iki kelio Veiviržėnai–Švėkšna tilto, nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. draudžiama mėgėjų žvejyba neturint žvejo mėgėjo kortelių ar nemokamos žvejybos teisės.

 

Per pusmetį - 435 tūkst. litų baudų

Aplinkos ministerija pranešė, kad per pirmąjį šių metų pusmetį suorganizuoti 1 638 reidai, kurių metu nustatyti 2 495 pažeidimai gyvūnijos naudojimo srityje. Tai 6 proc. daugiau nei 2012 m. tuo pačiu laikotarpiu (2343 pažeidimai).

Labiausiai yra nepaisoma žvejybos taisyklių. Iš viso išaiškinti 2238 mėgėjų žūklės taisyklių pažeidimai, iš jų naudojant draudžiamus žūklės įrankius – 212. Džiugina, kad tai tris kartus mažesnis skaičius nei 2012 m. per patį laikotarpį.

Draudžiami žvejybos įrankiai populiariausi Klaipėdos regione (58 pažeidimai), mažiausiai tokių pažeidimų Marijampolės regione – 5. Medžioklės ir žvejybos taisyklių sugriežtinimas davė akivaizdžių rezultatų. Už gyvūnijos naudojimo reikalavimų pažeidimus skirta 320,1 tūkst. litų administracinių baudų – 55,7 tūkst. Lt mažiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Už gyvūnijos ištekliams padarytą žalą pateikta 435 tūkst. litų civilinių ieškinių – dvigubai daugiau nei per tą patį 2012 metų laikotarpį.

 

Rengia reidus

Šiuo metu visoje šalyje vykdoma lašišinėms žuvims apsaugoti skirta akcija „Lašiša – 2013“, kuri prasidėjo rugsėjo 2-ą dieną ir tęsis iki lapkričio 20-os dienos. Jos metu gausios aplinkosaugininkų pajėgos, pasitelkusios policiją, kariškius, valstybės saugomų teritorijų darbuotojus ir kitas specialiąsias priemones, sieks užtikrinti lašišų ir šlakių migracijos kelių bei neršto vietų apsaugą. Reidų metu aplinkosaugininkai iš žvejų reikalauja žvejo mėgėjo kortelės, kuri vienai dienai kainuoja 10 litai. Taip pat stebima, ar neviršytas leistinas sugautų lašišinių žuvų skaičius, o jei kyla įtarimų, kad žuvis per maža, išmatuojamas jos ilgis. Be to, suskaičiuojama, ar žvejas naudoja ne per daug žvejybos įrankių.

Pastebėjus gamtosaugos pažeidimus Klaipėdos regione,  reikėtų skambinti šiais telefonais:  8 46 367034, 8 618 38833

Apie aplinkos ministerijos sistemos darbuotojų korupcijos ir pareigų nevykdymo atvejus galite pranešti Aplinkos ministerijos „Karštosios linijos“ telefonais: (8-5) 266 35 96, (8-5) 266 35 97, (8-5) 266 35 98, (8-5) 266 2717. Autoatsakovas visą parą: (8-5) 2663598.

 

Stasio Gulbino fotografijos:

1 komentaras

  • eini baudyt ziobriu o miki kaip uz lasisu gaudyma .. be rysio..

    Pranešti valdemaras Šeštadienis, 2013 rugsėjo 28 09:54 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 332 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,