Mano GargždaiTyliai koncertavo patys sau

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Vakar vos dvidešimt minučių aikštėje prie Gargždų kultūros centro užtrukusi kultūros centrų darbuotojų akcija „Būti ar nebūti“, prašalaičiui galėjo sukelti prieštaringų jausmų.

Gargždiškiai neatėjo palaikyti kultūros darbuotojų, šia akcija reikalavusių didesnių atlyginimų. O Gargždų kultūros centro direktorės Birutės Oželienės balsas, skaitant Kultūros centrų asociacijos vadovo pasirašytą kreipimąsi į valdžią ir visuomenę, išdavė emocijas – prašyti sunku.

Į aikštę susirinko vos keliasdešimt žmonių – daugiausiai įvairių kolektyvų nariai ir kultūros centrų darbuotojai.

Jie laikė plakatus, kurie skelbė apie valdžios abejingumą kultūrai.

Porą kūrinių dainininkai atliko tylomis. Tylomis „grojo“ ir pučiamųjų orkestras. Į aikštę išėjusius tautiniais kostiumais vilkinčius „Minijos“ šokėjus asistentai surišo simbolinėmis „Stop“ juostomis.

Šią akciją stebėjo vos saujelė atsitiktinių praeivių.

Naujienų portalas „Mano Gargždai“ paklausė akcijoje dalyvavusio Klaipėdos rajono Kultūros skyriaus vedėjo Gintauto Bareikio, kaip jis vertina faktą, kad visuomenė ir bendruomenė neatėjo palaikyti kultūros darbuotojų.

„Mano supratimu, ir valstybės vykdoma politika dėl kultūros darbuotojų atlyginimų, ir visuomenės abejingumas rodo, kad daugeliui kultūra yra nesvarbi. Ir valstybė, ir visuomenė sako mums, kad esame nereikalingi. Nepadarysim renginio, porą dienų neveiks biblioteka, nebus koncertų – na ir kas, kas čia tokio? Švietime kitaip. Kiekvienas tėvas rūpinasi, kad jų vaikas mokytųsi ir būtų tinkamai ugdomas. O kultūroje gali būti belekaip, nepagąsdinsi...- nusivylęs kalbėjo G.Bareikis. – Todėl toks didžiulis skirtumas tarp šių artimų sričių – švietimo ir kultūros. Pedagogų atlyginimai kilo 90 procentų, kultūros darbuotojų, per tą patį laiką – 3,5 procento. O dabar, kai kultūrininkai kalba apie atlyginimų pakėlimą, ministras pirmininkas mums replikuoja, kad reikia kelti visų sričių darbuotojų atlygį. Sutinku, bet kodėl kultūros darbuotojams atlyginimai nedidėjo tuomet, kai didėjo kitiems?”, - retoriškai klausė Kultūros skyriaus vedėjas.

 

Stasio Gulbino fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 282 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,