„Bangos“ trylikamečiai – stipriausių Lietuvos komandų trejetuke

VšĮ „Gargždų futbolas“ nuotr. VšĮ „Gargždų futbolas“ nuotr.

Birželio 15-16 dienoms Kaune vykusiose Lietuvos jaunučių (2002 m. gim.) 9x9 finalinėse varžybose Gargždų jaunieji futbolininkai iškovojo bronzos medalius.

Grupės varžybas praėjusių metų čempionai pradėjo lengva pergale prieš uostamiesčio futbolininkus: jau 3 rungtynių minutę gargždiškiai pelnė įvartį po gražios kombinacijos, o po kelių minučių, po kampinio, padvigubino rezultatą. Antrajame kėlinyje intensyviai rungtyniavę bangiškiai pelnė dar du įvarčius ir į savo sąskaitą įsirašė pirmuosius 3 taškus.

Antrose rungtynėse prieš Alytaus SRC komandą „Bangos“ jaunučiai nuo pirmų minučių pradėjo grasinti varžovų vartams, tačiau sukurtų progų išnaudoti nesugebėjo. Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nepasikeitė: gargždiškiai žaidė varžovo pusėje, o Dzūkijos atstovai savo šanso laukė kontratakuodami. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3 minutes, pavojingas kontrišpuolis baigėsi apmaudžiu įvarčiu į „Bangos“ vartus, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, nubraukė viltis ginti čempionų vardus.

Paskutinėse grupės rungtynėse tiek gargždiškiai, tiek Vilniaus FA „Žalgirietis“ siekė tik pergalės. Aktyviai rungtynes pradėję sostinės futbolininkai 10 minučių nuolat kėlė grėsmę gargždiškių ginamiems vartams, tačiau, atlaikę varžovų atakų laviną, bangiškiai atgavo pasitikėjimą ir sugebėjo išlyginti žaidimą. Antrajame kėlinyje patikimai rungtyniavę „Bangos“ gynėjai neleido varžovams sukurti pavojingų momentų, o rungtynių pabaigoje tolimas J.Kerpės šūvis po sėkmingai įžaisto baudos smūgio atnešė gargždiškiams kelialapį į „mažąjį finalą“.

Rungtynėse dėl 3 vietos intrigos nebuvo – itin lengvai Telšių „Džiugo“ gynybą įveikę gargždiškiai jau pirmajame kėlinyje pelnė tris įvarčius be atsako ir nulėmė rungtynių baigtį.

Lietuvos jaunučių (2002 m. gim.) trečios vietos laimėtojais tapo: E.Norvilas, D.Stalmokas, N.Žebrauskas, A.Luža, J.Kerpė, A.Šveistrys, M.Buivydas, J.Pocius, V.Magdušauskas, M.Gelžinis, E.Juščius bei treneriai D.Afonso ir O.Pliuškys. Antrus metus iš eilės geriausio pirmenybių gynėjo prizas atiteko patikimai rungtyniavusiam N.Žebrauskui.