Mano GargždaiOpozicija sužlugdė neeilinį Tarybos posėdį

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Neeilinis Tarybos posėdis šiandien rezultatų nedavė. Svarbiausias darbotvarkės klausimas nebuvo priimtas dėl to, kad politikams neužteko kvorumo. Kitaip tariant, į Tarybos posėdį atėjo tik 20 politikų iš 27, o valdančiajai daugumai pritrūko vieno Tarybos nario, kad sprendimas būtų priimtas.

Tačiau politikai nepraranda vilties patvirtinti naują kelių priežiūrai skirtų lėšų paskirstymo planą, todėl meras dar vieną neeilinį posėdį šaukia kitą savaitę, spalio 17-ąją. Valdančioji dauguma tiki, kad iš komandiruočių sugrįžę kolegos politikai kitą savaitę nubalsuos už šiandien Tarybai teiktą sprendimą.

Vienintelis darbotvarkės klausimas šiandien tarybos posėdžio salėje kėlė audringas diskusijas, netrūko kritikos, grūmojimų ir aštrių replikų.

Posėdyje dėl įvairių priežasčių – kelionių, komandiruočių, ligos negalėjo dalyvauti Gerardas Liorenšaitis, Laimonas Strauka Martynas Pocius, Pranas Norvilas, Jonas Dromantas, Jonas Dumašius, Dalija Šeporaitienė.

Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus politikams dėstė, kad toks skubus posėdis sušauktas todėl, kad reikia spėti įsisavinti skirtas lėšas. Kitaip esą jas reikėtų grąžinti į valstybės biudžetą. Atremdamas Tarybos narių klausimus A.Ronkus tikino, kad pagal anksčiau patvirtintą eilę įvykdyti darbų neįmanoma, nes dėl įvairių priežasčių "užstrigo" viešieji pirkimai. Be to, jis dalį kaltės prisiėmė sau. Esą pritrūko patirties organizuojant viešuosius pirkimus, nes skyriui vadovauti jis ėmėsi tik metų pradžioje.

 

Svaidėsi aštriomis replikomis

„Esi Tarybos narys, o kalbi kaip meras“, - rėžė po pasisakymo Tarybos nariui Sigitui Karbauskui tarybos narys – Alfredas Šiaulys.

„Žmonės kalba, kad Tarybos politikai čia susirenka ne visuomenės interesų ginti, o savo reikalų tvarkytis. Ir žmonės yra teisūs“, - į akis politikams drėbė Ežaičių bendruomenės pirmininkas Robertas Bartkus.

„Tiesiat politinius kelius, vyrai“, - gėlė valdantiesiems opozicijos narys Algirdas Liaudanskis.

„Kam reikalingi strateginiai planai ir prioritetų sąrašai, jei per vieną naktį juos galite pakeisti?“ – gūžčiodama pečiais valdančiųjų klausė Genovaitė Sinskienė.

„Visuomenė turi per mažai informacijos, informacija nesidalinama, užtat tiek daug klausimų žmonėms kyla. Ar negalėjote apie planuojamus lėšų perskirstymus viešai skelbti prieš mėnesį ar porą. Tuomet bus mažiau abejonių, įtarimų“, - klausė savivaldybės specialistų vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Politinės ietys šįryt buvo laužomos dėl to, kad Tarybai teikiamas sprendimo projektas, kuriuo siūloma nedelsiant už 600 tūkstančių litų kloti plane septynioliktoje vietoje esantį Zeigių-Kunkių kelią.

 

Ranką kėlė E.Skarbalius

„Tegul pakelia ranką tas Tarybos narys, kuris gyvena šalia šio kelio“, - tiesiai į politikus kreipėsi Ežaičių bendruomenės pirmininkas, nusivylęs, kad ir vėl jo kaimo kelio klojimas atidedamas dėl kitų interesų.

Ranką nesidrovėdamas ir nekomentuodamas pakėlė Tarybos narys Egidijus Skarbalius.

Taryba ketina skirti 634 tūkstančių litų Kretingalės seniūnijos Kunkių, Dargužių kaimo vietinės reikšmės keliui (privažiuojamasis kelias prie Dargužių nuo kelio 2217 Klaipėda-Karklė-Dargužiai), Zeigių g. Asfaltuojamo kelio ilgis – 1 548 metrų.

Prieš balsavimą Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas paprašė 15 minučių pertraukos.

Po pertraukos balsavę politikai savo tikslo nepasiekė, kadangi balsavime nedalyvavo  7 opozicijoje dirbantys politikai.  Balsavime savo valią išreiškė tik 13 politikų. Pagal įstatymą, kad klausimas būtų priimtas, už jį turi balsuoti bent pusė, tai yra 14 Tarybos narių iš 27. Nors 12 Tarybos narių balsavo už, viena – vicemerė Rūta Cirtautaitė, balsavo prieš, šių balsų nepakako sprendimui priimti.

Tarybos narys E.Skarbalius ne tik nenusišalino nuo balsavimo, bet ir po balsavimo ėmėsi ginti šį jam asmeniškai ir jo kaimynams rūpimą projektą.

Tarybos nariams jis dėstė, kad šiuo metu Kunkių ir Dargužių, Kalotės gyvenviečių gyventojai neturi sąlygų viešuoju transportu susisiekti su Klaipėda. Esą nutiesus kelią, į kaimus galėtų užsukti maršrutu Palanga-Klaipėda  kursuojantys maršrutiniai autobusai, kaimus lengviau pasiektų mokykliniai autobusiukai.

„Žmonės šiandien neturi galimybės susisiekti su Klaipėda ar Gargždais. Jūs man pasakykit, mieli kolegos, kas čia politikuoja ir kurioje vietoje juoda katė jums perbėgo gatvę priešais mane. Jūs iš karto pasakykit man, kad Klaipėdos rajone yra pateptieji ir yra raupsuotieji, jei jau taip“, - sakė E.Skarbalius.

Visas Tarybos narių diskusijas Tarybos posėdžio vaizdo įraše galite pamatyti internete, Klaipėdos rajono savivaldybės intrnetiniame tinklapyje čia.

 

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 213 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,