Mano GargždaiAtšvaitas kelyje gali išgelbėti gyvybę

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

76

Vis greičiau temstant, verta prisiminti, kad labai svarbu būti matomam kelyje.

Kiekvienais metais Lietuvoje užregistruojama daugiau nei 2000 eismo įvykių, į kuriuos patenka pėstieji. Didžiosios dalies nelaimių būtų galima išvengti, jei kiekvienas dėvėtų atšvaitą ar drabužius su atšvaitais.

 

Spės sustoti

Klaipėdos rajono savivaldybė primena šias taisykles ir kviečia Klaipėdos rajono gyventojus, visus eismo dalyvius, nešioti atšvaitus. Tamsiu paros metu būti pastebėtam labai svarbu, o atšvaitas gali išgelbėti gyvybę. Su atšvaitu (žibintu) einantį ar dviračiu važiuojantį žmogų, vairuotojas gali pastebėti iš maždaug penkis kartus didesnio atstumo nei be atšvaito.

Primenama, kad vairuotojas, įsijungęs tolimąsias šviesas, tamsoje gali įžvelgti žmogų su atšvaitu už 300 m, o be atšvaito – tik už 100 m.

Vairuotojas įsijungęs artimąsias šviesas tamsoje gali pamatyti žmogų su atšvaitu 150 m atstumu, o be atšvaito – vos 40 m.

Tokioje situacijoje spėti sustabdyti automobilį sunku – net vos 50 km/val. greičiu važiuojantis automobilis per sekundę nurieda 14 m, todėl vairuotojas turi sureaguoti itin greitai. Esant didesniam greičiui ar sudėtingoms oro sąlygoms sustoti dar sunkiau.

 

Svarbu nešioti tinkamai

Esant prastam orui bei tamsiam paros metui, svarbu ne tik turėti atšvaitą, tačiau ir tinkamai jį nešioti. Pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį būtina pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojams atšvaitus lengviausia pastebėti.

Atšvaitą ant vaikų drabužių geriausia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui. Labai svarbu, kad atšvaitas būtų prisegtas dešinėje drabužių pusėje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai.

Prisegti ar prisiūti prie vaiko drabužių arba prikabinti prie , pavyzdžiui, prie kuprinės atšvaitai „apšviečia" vaiką 130-150 m atstumu nuo automobilio. Turintį atšvaitą vaiką vairuotojas, įjungęs trumpąsias šviesas, pastebės iš 140 metrų, o įjungęs ilgąsias - net iš 400 metrų atstumo.

Policijos nuotr.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 123 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,