Mano GargždaiIš konferencijos – su įspūdžiais ir knygomis

Įvertinkite šį įrašą
(7 balsai)
Dalyvių nuotr. Dalyvių nuotr.

     Kas gi kitas, jei ne knyga, verčia susimąstyti apie dalykus, apie kuriuos dažniausiai nė nepagalvotum... Skaitymas yra turiningas laiko praleidimas, o skaitantis žmogus yra turtingas savo dvasia ir visomis gyvenimo aplinkybėmis gebės reaguoti ramiai, tinkamai pasielgti, bus empatiškesnis ir jautresnis. Knyga skatina mus mąstyti apie gyvenimo prasmę ir vertę, todėl mes, Klaipėdos rajono Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos mokiniai, skaitome knygas ir skaityti skatiname kitus.


     Lapkričio 11 d. Klaipėdos Simono Dacho progimnazija pakvietė mokinius iš visos Lietuvos mokyklų į respublikinę mokinių konferenciją „Vaikai vaikams apie knygas". Konferencija buvo skirta Klaipėdos krašto poeto Simono Dacho 410–osioms metinėms paminėti. Mes, Klaipėdos rajono Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos mokiniai, džiaugiamės, turėję galimybę dalyvauti.

     Prieš konferenciją ypatingai maloniai nuteikė šiltai pasitikęs Simono Dacho progimnazijos žurnalistų ir dramos būrelių mokiniai, kurie, šokdami ant pianino ir kėdžių, kiti – nusilenkdami kiekvienam į salę įžengusiam svečiui, sukūrė tikrai gerą nuotaiką.

     Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijai atstovavo mokinės iš 6a klasės, kurios skaitė pranešimą „Skaitymas – malonumas ar nuobodybė?", ir mes – 8b klasės mokinės. Mūsų pranešimo tema „Esame tai, ką skaitome". Rengdamos pranešimą, vadovaujant lietuvių kalbos mokytojai Editai Košinskaitei, atlikome anketinę apklausą. Ja siekėme sužinoti, kaip dažnai mokiniai ir mokytojai skaito knygas ir kokias knygas jie renkasi skaityti. Rezultatai buvo palankūs skaitymo galimybei ir mūsų nė kiek nenuvylė – mes labai džiaugiamės, jog net skubančioje informacijos ir žinių visuomenėje, randame laiko į rankas pasiimti knygą...

     Arbatos pertraukos metu buvo reflektuota apie labiausiai įsimintinus pranešimus. Visų konferencijos dalyvių pranešimų formos buvo skirtingos: vieni skaitė pranešimus, kiti – pristatė tyrimų rezultatus, treti – vaidino, šoko, dainavo, todėl natūralu, jog laimėtojų ar pralaimėtojų konferencijoje nebuvo. Kiekvienai dalyvavusiai grupei buvo įteikta po dvi knygas, kurias parvežėme savo mokyklos bibliotekai, ir padėkos raštai kiekvienam dalyviui. Mes, kaip skaitytojos veteranės, šias knygas ėmėme skaityti nedelsdamos.

     Šį mėnesį Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija internetinėje skaityklėje „Vyturys" turi galimybę skaityti nemokamai. Mes labai džiaugiamės, galėdami išbandyti vis kitokius skaitymo būdus, nors kartu ir tikimės, jog niekas nepakeis tikros popierinės knygos.

     „Knygos nuskaidrina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina jį tauriausiems siekiams, aštrina protą ir švelnina širdį" (Viljamas Tekerėjus).

 

     Dalyvių nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 229 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,