Mano GargždaiEvakuoti „Naminuko“ vaikai stebėjo ugniagesių darbą

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)

Antradienį Gargždų ugdymo centro „Naminukas“ virtuvėje išsiliejo karšti riebalai ir kilo gaisras.

Darželio patalpos skendėjo dūmuose. Įjungtais garsiniais signalais atvykę Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai suskubo vynioti gaisrines žarnas ir gesinti įsiplieskusią ugnį. Laimei, tai – tik vykusių civilinės saugos pratybų scenarijus. Iš tiesų, joks pavojus niekam negrėsė, o mažiesiems šis įvykis tapo smagi atrakcija.

 

Įvertino gerai

Panašaus pobūdžio pratybos vyksta kasmet.

„Jų metu nagrinėjame, kaip civilinės saugos pajėgos reaguoja į įvykį, sugeba analizuoti ir vertinti susidariusią situaciją, prognozuoja galimas pasekmes, priima sprendimus“, – sakė Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas, civilinės saugos koordinatorius, Vladislovas Bernotas.

Civilinės saugos funkcinės pratybos tema ,,Civilinės saugos sistemos pajėgų ir evakavimo komisijos veiksmai kilus gaisrui ugdymo centro virtuvėje“ buvo įvertintos gerai. Gelbėjimo darbų vadovas atkreipė dėmesį tik į tai, kad evakavus ugdytinius atsakingas darbuotojas turi paimti ir sąrašą su tėvų kontaktiniais duomenimis, kad būtų įmanoma su jais susisiekti.

Mat po gaisro ugdymo centras gali nebeveikti, o duomenys – sunaikinti ugnies. Taip pat atkreiptas dėmesys į tai, kad būtų kuo greičiau uždaromos durys ir dūmai nepatektų į kitas patalpas.

 

Sulaukė patarimų

Gargždų ugdymo centro „Naminukas“ direktorė Birutė Kasparavičienė akcentavo, kad šios pratybos buvo naudingos ir darbuotojams, ir vaikams.

 „Gavome vertingų patarimų, sužinojome, kaip reikia gerai pasiruošti, kad kilus gaisrui nekiltų neaiškių situacijų. Dabar jau turime vadinamąjį „juodąjį lagaminėlį“, kuriame yra vaikų tėvelių telefonai, adresai. Jeigu šios informacijos kilus gaisrui nepavyktų išnešti mūsų darbuotojui, ją paimtų gaisrininkai. Taip pat sužinojome, kad visuomet būtina nepamiršti uždaryti duris, kad dūmai nesklistų į kitas patalpas“, – sakė direktorė.

Mažiesiems evakuacija tapo smagiu įvykiu. Išvesti į lauką jie susidomėję žiūrėjo į specialiųjų tarnybų automobilius, ugniagesius.

„Vaikai suprato, koks pavojingas yra gaisras ir kaip sudėtinga greitai išbėgti iš pastato, kai koridoriuose pilna dūmų. Anksčiau organizuodavome panašias pratybas, tačiau tik savame rate. Džiaugiamės, kad šįkart dalyvavo ir savo srities specialistai – Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos bei Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai“, – sakė B. Kasparavičienė.

Apie planuojamas pratybas iš anksto buvo informuoti ugdytinių tėvai.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 377 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,