Mano GargždaiŠulinių vandens kokybė nedžiugina

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

     Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Gargždų skyrius, vadovaudamasis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl apsinuodijimų nitritais ir nitratais diagnostikos ir profilaktikos", organizuoja nemokamus šachtinio šulinio vandens, kurių vandenį maistui vartoja nėščiosios ir kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, tyrimus.


     Informaciją visuomenės sveikatos centrui apie nėščiąsias ir kūdikius, kurių maistui naudojamas šachtinio šulinio vanduo, teikia pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

     2015 metais Klaipėdos rajone buvo ištirtas 81 šachtinio šulinio vandens mėginys: iš jų 63 (78 proc.) vandens mėginiai atitiko reikalavimus, 18 (22 proc.) mėginių nustatyti per dideli nitritų, nitratų kiekiai.

     Šachtinių šulinių vandens mėginių, kurių vandenį maistui vartoja nėščiosios ir kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, buvo ištirta: Priekulės seniūnijoje – 19; Dovilų seniūnijoje – 17; Vėžaičių seniūnijoje – 15; Gargždų seniūnijoje – 10; Dauparų–Kvietinių seniūnijoje – 7; Agluonėnų seniūnijoje – 4; Veiviržėnų, Sendvario ir Kretingalės seniūnijose po 3.

     Daugiausia šachtinių šulinių vandens mėginių, kuriuose nustatyti per dideli nitritų, nitratų kiekiai, buvo Priekulės seniūnijoje – 5; Gargždų ir Dovilų seniūnijose po 4; Agluonėnų seniūnijoje – 2; Kretingalės, Vėžaičių ir Dauparų-Kvietinių seniūnijose po 1.

     Norime priminti, kad azoto grupės junginiai ypač pavojingi kūdikiams, nes trukdo organizme pernešti deguonį, dėl to audiniai gali patirti deguonies badą. Kūdikiams gali sutrikti sąmonė, juos gali ištikti koma ar net mirtis.

     Svarbu žinoti, kad nitratais ar nitritais užterštas vanduo neturi specifinio skonio, kvapo ar spalvos. Šios cheminės medžiagos nepašalinamos nei virinant, nei filtruojant buitiniais vandens filtrais. Priešingai – virinant sumažėjus vandens kiekiui nitratų koncentracija dar labiau padidėja.
Jei šachtinio šulinio vandenyje nustatyta cheminė tarša, gėrimui ir maisto gamybai rekomenduojame naudoti centralizuotai tiekiamą vandenį, kuriam atliekama nuolatinė kokybės kontrolė arba prekybos tinkluose parduodamą fasuotą vandenį.

     Taip pat primename, kad šachtinių šulinių vandens mėginių, kurių vandenį maistui vartoja nėščiosios ir kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, tyrimai atliekami nemokamai. Visi kiti gyventojai, norintys nustatyti savo šulinio vandens kokybę, gali kreiptis į bet kurią laboratoriją, akredituotą atlikti vandens cheminius tyrimus, ir ištirti vandenį savo lėšomis.

Daugiau šioje kategorijoje: Kokia duona yra sveikiausia? »

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 160 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,