Mano GargždaiGruzijos atstovams – geriausia patirtis

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Gruzijos atstovai džiaugėsi šiltu sutikimu Gruzijos atstovai džiaugėsi šiltu sutikimu

Šią savaitę, lapkričio 4–8 d., Klaipėdos rajone vieši Gruzijos dviejų regionų (Kvemo Kartli ir Khaketi) vietos savivaldos atstovai. Į Lietuvą jie atvyko praktiškai susipažinti su strateginio planavimo procesu pagal projektą „Patirties tiltas Lietuva–Gruzija“.

Delegacija lankėsi Savivaldybėje, Gargždų socialinės paramos centre, Gargždų, Dauparų-Kvietinių bei Sendvario seniūnijose, Kvietinių bendruomenėje. Gruzijos atstovai turėjo galimybę pamatyti, kaip vyksta darbai visuose vietos savivaldos lygmenyse.

 

Savivaldybėje pasakojo apie darbus ir planus

Susitikime su rajono meru Vaclovu Dačkausku, Administracijos direktoriumi Česlovu Banevičiumi bei jo pavaduotoja Ligita Liutikiene buvo kalbama apie ES paramą Savivaldybei.

Meras informavo, kad 2007-2013 m. laikotarpiu rajonas gavo apie 40 mln. Lt iš ES fondų ir įgyvendino įvairius projektus: rekonstravo švietimo, kultūros įstaigas, sporto sales, tvarkė kelius. 2014-2020 m. Savivaldybė planuoja sulaukti dar apie 80 mln. Lt finansinės paramos iš ES.

Gruzinai domėjosi Savivaldybės biudžetu, jo paskirstymu įvairioms reikmėms, iš gyventojų renkamais mokesčiais. Svečiai teiravosi apie rajono verslo situaciją, užsienio investicijas, domėjosi sąlygomis ir kiek laiko trunka įregistruoti įmonę užsieniečiams. Taip pat klausinėjo apie rinkimus į Savivaldybės tarybą, veikiančias politines partijas. Teiravosi apie švietimo įstaigas – ar pakanka vaikų darželių bei mokyklų, ar už tai tėvai turi sumokėti.

 

Kvietiniškiai vaišino kastiniu

Itin šiltai svečius sutiko Kvietinių kaimo bendruomenė. Kaip teigė Kvietinių seniūnaitis R.Daubaris: ,,Tai pirmoji oficiali užsienio atstovų delegacija per visą kaimo istoriją, todėl labai džiugu parodyti tai, ką turime geriausia“. Svečiams buvo aprodomas renovuotas Kvietinių bendruomenės centras, įrengta sporto salė su treniruokliais. Vienas svečių nesikuklino ir išbandė vieną iš treniruoklių. Gruzijos delegacijos atstovus nustebino, kad tokia sporto salė atvira kaimo bendruomenei, domėjosi ES lėšų įsisavinimo klausimais.

Svečiams keletą liaudiškų dainų ir šokių atliko Kvietinių vaikų folkloro ansamblis ,,Kvėitoks“ (vadovė R.Jokubaitytė). Delegacija buvo vaišinama Kvietinių bendruomenės centro narių Janinos ir Jono Dapkų gamintu trijų rūšių kastiniu su karštomis bulvėmis.

Prie stalo susirinkusieji dalijosi patirtimi, ieškojo bendrumų ir skirtumų. Atstovai džiaugėsi, kad Lietuva su Gruzija turi daug bendro – puosėlėja šalies tradicijas, tautinį paveldą, turi itin svetingus žmones. Atsisveikindami vieni kitiems linkėjo sėkmės ir tolimesnio bendradarbiavimo ateityje.

 

Kvietinių bendruomenės fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 463 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,