Mano GargždaiRajono moksleiviai dalyvavo dailyraščio konkurse

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Dailyraščio konkurse dalyvavo  42 mokiniai iš 9 rajono mokyklų. „Minijos“ progimnazijos nuotr. Dailyraščio konkurse dalyvavo 42 mokiniai iš 9 rajono mokyklų. „Minijos“ progimnazijos nuotr.

Šiandien dailus raštas – retenybė. Laiškai, atvirukai, dienoraščiai spausdinami kompiuteriu, išmaniuoju telefonu. Plunksnakotį į rankas imame vis rečiau, o baltą popieriaus lapą mums atstoja IKT ekranai. Tenka pripažinti, kad nebemokame gražiai rašyti, kad rašyti ranka tampa vis didesnis iššūkis. Nesusimąstome, kad rišlus ir tvarkingas raštas atspindi harmoningą asmenybę, kad tvarkinga rašysena yra žmogaus vidinės kultūros ir gero tono ženklas. Šių savybių šiandienos gyvenime stinga vis labiau, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto jas vis sunkiau išsiugdyti.

 

Kovo 10 d. „Minijos“ progimnazijoje įvyko rajono mokyklų dailyraščio konkursas „Rašyk dailiai“. Konkurse dalyvavo 42 mokiniai iš 9 rajono mokyklų. Į lapus sugulė Vydūno, I.Isoko, V.Krėvės Mickevičiaus ir M.Daukšos žodžiai apie Tėvynę ir Kalbą.

Pasirodo, dailiai nurašyti tekstą ne tokia jau ir paprasta užduotis. Visą valandą prie baltų popieriaus lapų plušėjo ir penktokai, ir vyriausieji konkurso dalyviai dvyliktokai. Daugelis pripažino, kad paprasčiau net diktantą parašyti ar gramatines užduotis atlikti negu rašyti dailyraštį.

Dailaus rašto konkurse buvo vertinama ne tik daili, taisyklinga, estetiška rašysena, bet ir taisyklingas raidžių jungimas, rašto pasvirimas, tvarkingumas, raštingumas (tekstas turėjo būti nurašytas be klaidų). Komisija geriausiai įvertino šeštokės Deimantės Čiuželytės (Lapių pagrindinė mokykla), aštuntokės Airidos Matulevičiūtės (Ketvergių pagrindinė mokykla), devintokės Emilijos Jovaišaitės („Vaivorykštės“ gimnazija) ir vienuoliktokės Jūratės Kasparavičiūtės („Vaivorykštės“ gimnazija) darbus.

Mokytojos lituanistės, vertinusios darbus, apsidžiaugė, kad dar yra mokinių, „kurių raštas akį glosto“.

 

P1180456

Buvo vertinama daili, taisyklinga, estetiška rašysena, taisyklingas raidžių jungimas, rašto pasvirimas, tvarkingumas, raštingumas. „Minijos“ progimnazijos nuotr.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 210 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,