Mano GargždaiPadangų keitimo vajus

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Gyventojai dažnai padangas palieka prie šiukšlių konteinerių Gyventojai dažnai padangas palieka prie šiukšlių konteinerių

Pagal Kelių eismo taisykles, vasarines padangas būtina pasikeisti iki lapkričio 10 d. t.y. šio sekmadienio, tad autoservisams šį savaitgalį – pats darbymetis.

Naujienų portalas „Mano Gargždai“ pasidomėjo, ar dar įmanoma suspėti per šias dienas persimontuoti padangas Gargždų padangų montavimo paslaugas teikiančiose įmonėse.

Suspėti laiku pasikeisti vilties dar yra – prie degalinės „Trevena“ veikiantis autoservisas, pasiūlė atvykti rytoj, tačiau kituose dviejuose – eilė sudaryta iki pat pirmadienio. „Nebent, kas nors neatvyktų“ – situaciją komentavo vieno serviso montuotojas.

Padangų montavimo kainos svyruoja nuo 50 iki 60 Lt.

Pasiteiravus, ar priima iš gyventojų dėvėtas padangas, visi vienareikšmiškai teigė, kad iš klientų tokias padangas priima. Pagal sudarytas sutartis jas perduoda perdirbimo įmonėms.

Visgi, Gargždų mieste prie konteinerių guli panaudotų padangų krūvos, tad vairuotojams norime priminti, kaip tinkamai atsikratyti senomis padangomis. Juolab kad bauda už gamtoje išmestas padangas padidėjo daugiau kaip 10 kartų.

2013 m. gegužę aplinkos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo baudą už ne vietoje išmestas padangas padidino nuo 1300 iki 15 tūkst. litų už toną. Taigi, už 4 padangų komplektą gali tekti sumokėti apie 500 litų.

Aplinkos ministerija primena tris būdus, kaip teisingai atsikratyti padangomis:

– perkant naujas padangas, senąsias privalo priimti jas parduodančios įmonės. Jos įpareigotos priimti tiek senų padangų, kiek klientas perka naujų;

– keičiant padangas automobilių servise, senosios priimamos nemokamai;

– nereikalingas padangas nemokamai priims didelių gabaritų atliekų aikštelės.

Kaip teigia VšĮ „Gargždų švara" direktorius R.Martinkus, stambiagabaričių atliekų priėmimo aikštelė Gargžduose, Galežinkelio pylimo g. 6 jau yra įrengta, deja, planuojama, jog ji pradės veikti tik nuo sausio 1 d. Tad gyventojus ragina padangas perduoti  bendrovei „Kuusakoski" (Minijos g. 162, informacija telefonu 397040). Ši NEMOKAMAI iš Klaipėdos rajono gyventojų priims po 4 padangas.

   Taip pat VšĮ „Gargždų švara" primena, kad išmetantys padangas netinkamose vietose ne tik sukelia netvarką, bet ir švaisto Klaipėdos rajono rinkliavos mokėtojų už komunalines atliekas mokesčius papildomam padangų surinkimui bei aplinkos tvarkymui. Visiems būtų naudingiau, jei padangų būtų atsikratoma laikantis nustatytos tvarkos.

 VšĮ „Gargždų švara“ direktorius R.Martinkus kviečia gyventojus nelikti abejingais ir pamačius nederamu būdu atsikratomų padangų atvejus pranešti tel. 8-46 367034, 8 618 38833.

 

Stasio Gulbino fotografijos:

Paveikslėlių galerija

1 komentaras

  • Siulyciau ant paciu konteineriu parasyti,juk ne visi viska zino. Pvz., negalima mesti statybiniu medziagu. O tai kur tada mesti maiseli subyrejusio betono? Jei rupinates aplinkosauga, tai rupinkites iki pabaigos,dabar patys ieskot kaltu,kai taip sunkiai informuojat visuomene :)

    Pranešti ner kur ismest to fckin betono Penktadienis, 2013 lapkričio 08 18:57 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 415 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,