Mano GargždaiFotomontažuose – posovietinės realybės prisiminimai

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
A.Našlėno fotomontažuose sujungta tapyba, grafika ir fotografija (A.Našlėno kūrinys) A.Našlėno fotomontažuose sujungta tapyba, grafika ir fotografija (A.Našlėno kūrinys)

Šį penktadienį, lapkričio 15 d., 16 val., Gargždų kultūros centre vyks Augustino Našlėno fotomontažų parodos „Rekviem posovietiniam sapnui“ atidarymas. Paroda bus eksponuojama 2013 m. lapkričio 15 d. – gruodžio 5 d.

 

Augustinas Našlėnas – jaunosios kartos menininkas, studijas baigęs Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje. Iš pradžių domėjęsis peizažu ir daiktų fotografavimu, netrukus jis pradėjo dirbti prie jungtinės, „sintetinės“ dailės idėjos. Jam norėjosi sujungti tapybą, grafiką ir fotografiją į vientisą sistemą. Būtent tai jį atvedė prie skaitmeninių technologijų, kurias autorius naudoja šiandien. Šiuo metu A. Našlėnas gyvena ir kuria Sheffield’e (Didžioji Britanija), nuo 2012 m. studijuoja Sheffield-Hallam universitete.

 

Kaip teigia A. Našlėnas, kompozicijose jis įkūnija ryškiausius savo vaikystės ir paauglystės prisiminimus, sapnus, vizijas ir viltis, susijusias su posovietine realybe. „Fotomontažu susidomėjau vos susipažinęs su skaitmeninėmis vaizdo apdorojimo technologijomis. Domino galimybė jungti fotografinę medžiagą su ranka bei kompiuteriu atlikta grafika. Iš karto supratau, kad norėdamas sukurti profesionaliai atrodančias kompozicijas, turėsiu surinkti labai didelį fotoarchyvą. Tada ir pradėjau rimtai domėtis fotografija, mokytis fotografuoti ir rinkti medžiagą. Dirbau analogine aparatūra, daugiausia nespalvotai. Pats ryškinau negatyvus. Fotografija man tapo labai svarbi, nors tapti „tikru“ fotografu niekada nesiekiau. Mane domina vaizdų kūrimas, o ne technologija.“ (A. Našlėnas)

 

Fotomontažų serija „Rekviem posovietiniam sapnui“ (Requiem for a Post-Soviet Dream) buvo pradėta kurti prieš devynerius metus. 2010 m. trys šios serijos darbai dalyvavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos konkurse „Debiutas“, kuriame pelnė trečią vietą. 2011 m. šios serijos 11 atspaudų buvo parodyti personalinėje A. Našlėno parodoje „Fotomontažai“ Vilniaus fotografijos galerijoje. 2012 m. paroda „Requiem for a Post-Soviet Dream“ buvo atidaryta Sheffield‘e. 2012 m. keturi darbai dalyvavo Woolgather Art Prize konkurso finalininkų parodoje Leedse (Didžioji Britanija) ir ten laimėjo antrąją vietą.

 Fotomontažų seriją „Rekviem posovietiniam sapnui“ peržiūrėti ir darbus įsigyti galima e-galerijoje.

 

Renginio plakatas:

parodanasleno

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 100 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,