Mano GargždaiGargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje skambėjo artimi širdžiai garsai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Festivalyje pasirodė 8 kolektyvai. Klaipėdos rajono švietimo centro nuotr. Festivalyje pasirodė 8 kolektyvai. Klaipėdos rajono švietimo centro nuotr.

    Praėjusį penktadienį Gargždų „Vaivorykštės" gimnazijoje vyko konferencija-festivalis „Garsų vaivorykštė", kuriuo siekiama puoselėti etninės muzikos tradicijas, ugdyti meninę saviraišką, mokyti lietuvių liaudies dainų ir instrumentinių kūrinių bei plėsti mokinių tautinį akiratį. Renginį organizavo muzikos mokytojos metodininkės Jūratė Surblienė ir Laima Rimkienė bei choreografijos mokytoja Sandra Ruigytė. Dalyviai – Vakarų Lietuvos regiono bendrojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų mokiniai ir mokytojai.

 

    Konferencijos metu renginio šeimininkai pristatė svečiams etninės kultūros integravimo į ugdymo procesą bei savo šalies reprezentavimo užsienio atstovams patirtis: muzikos mokytoja Laima Rimkienė pasidalino jau tradicinėmis tapusių integruotų pamokų Kalėdų laikotarpiu pavyzdžiais, dailės ir technologijų mokytoja Joana Lukienė pristatė kūrybinio darbo sėkmes dirbant grupėse, dailės mokytojas Gintautas Našlėnas analizavo tradicijų ir modernizmo sąsajas.

    Festivalyje pasirodė 8 kolektyvai – visi jie buvo saviti, komisijai ir žiūrovams pasiūlę pasirodymų įvairovę. Komisija, atstovaujama Klaipėdos universiteto docentės dr. Rūtos Vildžiūnienės, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Irenos Barbšienės bei Klaipėdos rajono švietimo centro metodininkės Nomedos Skliuderienės, skyrė dalyviams organizatorių iš anksto numatytas nominacijas.
    „Kūrybiškiausio" kolektyvo nominaciją pelnė renginio šeimininkai – Gargždų „Vaivorykštės" gimnazijos skudutininkų, kanklininkų, šokėjų ir dainininkų ansamblis (mokytojos Jūratė Surblienė, Laima Rimkienė ir Sandra Ruigytė). „Išradingiausio" kolektyvo nominacija už sakmės apie oželį sukūrimą, inscenizaciją ir liaudies dainų apjungimą bendram pasirodymui paskirta Endriejavo pagrindinės mokyklos mokiniams (mokytojos Laima Kazragienė ir Aida Košaitienė). „Linksmiausias" kolektyvas – Gargždų „Kranto" pagrindinės mokyklos šokių studijos „Skraja" ansamblis (vadovė Vaida Zacharevičienė) pademonstravo, kad lietuviško šokio vertės sukūrimui yra svarbi nuotaika, draugystė, vienybė. Palangos moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis" atstovas Laurynas (vadovė Diana Šeduikienė) buvo originalus pristatydamas etnomuzikavimo galimybes natūraliais, gamtos teikiamų medžiagų sukurtais instrumentais – tad nenuostabu, kad buvo nominuotas kaip „Originaliausias" duetas (kartu su mokytoja). Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos vokalinis ir skudutininkų ansamblis pripažintas „Skambiausiu" (mokytoja Aida Košaitienė). Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyriaus jungtinis kolektyvas „Veiviržėlė" (mokytoja Jolanta Kudabienė) – ypatingai artistiškų mokinių, nuoširdžiai besimėgaujančių etniniu muzikavimu, ansamblis paliko „Šauniausio" kolektyvo įspūdį, o jų pasirodymą papildęs minėtų mokyklų merginų duetas (mokytoja Jovita Jokšienė) – „Lyriškiausiai" atliko liaudies dainą. Plungės rajono Kulių gimnazijos gausus mokinių kolektyvas (vadovė Giedrutė Idzelienė), pristatęs turtingą dainomis, šokiais ir instrumentiniais pasirodymais programą, nuteikė „Šventiškiausiai".
    Po pasirodymų ir dr. Rūtos Vildžiūnienės paskaitos-praktikumo pradėjo lyti mintimis, kad tokio pobūdžio festivalis-šventė galėtų tapti puiki tradicija, skatinanti ne tik etninės kultūros puoselėjimą, bet ir gražias mokinių pažintis ir veiklas, mokyklų draugystę bei bendradarbiavimą. Numatytas renginio tęstinumas – kitais metais panašiu laiku ir vėl susitikti Gargždų „Vaivorykštės" gimnazijoje, netgi galimai gegužinėje po atviru dangumi...

 

    Klaipėdos rajono švietimo centro nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 1061 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,