Mano Gargždai„Vaivorykštės“ gimnaziją „užplūdo“ nariuotakojai

Įvertinkite šį įrašą
(6 balsai)
,,Vaivorykštės" gimnazijoje vyko netradicinės biologijos pamokos (Pamokos dalyvių fotografija) ,,Vaivorykštės" gimnazijoje vyko netradicinės biologijos pamokos (Pamokos dalyvių fotografija)

Lapkričio 19 dieną gimnazijoje, biologijos kabinete, įsikūrė vorai, vabzdžiai ir šimtakojai: 28 gyvi eksponatai ir didelė džiovintų vabzdžių kolekcija.

 

Arachnologas (vorų žinovas) Edgaras Čepulkovskis pristatė nariuotakojų ekspoziciją mokiniams ir mokytojams. Dirbti mokytoju lektoriui patiko: jis džiaugėsi gimnazistų atidumu, smalsumu, entuziastingai atsakė į užduotus klausimus. „Ypač malonu konsultuoti mokinius apie vabzdžių ir gyvalazdžių auginimą, padėti jiems priartėti prie gamtos“, – teigė Edgaras. Beje, atvežti eksponatai – egzotika, jų neturi net Kauno zoologijos sodas. „Kuomet mokinys drebančia ranka paima didžiausią pasaulyje Madagaskaro šnypščiantįjį tarakoną, o po minutės kitos jau rodo jį draugui, nugalėjęs baimę, domisi jo vieta gamtos pasaulyje, jautiesi padėjęs vaikui atsigręžti į gamtą...“ – pasakoja įspūdžius Edgaras.

Ypatinga buvo ir biologijos pamoka antrokams gimnazistams: mokytojai metodininkei Raimondai Kundrotienei padėjo  Klaipėdos universiteto gamtos mokslų fakulteto trečio kurso studentas biologas Mindaugas Maurukas.

 Kaip studentui sekėsi mokytojauti? „Puikiai, – teigia Mindaugas, –  mokiniai kultūringi, dėmesingi, daug klausinėja, o sudominti biologijos mokslu, gamta man labai svarbu. Šiek tiek nejauku dėl klasės gale sėdinčių dešimties mokytojų…“  (pamoka atvira, ją stebėjo pedagogai).

Mokiniai domėjosi ne tik nariuotakojais – jiems smalsu, kaip jauni žmonės atrado tokią uždegančią veiklą. Mindaugas teigia nuo vaikystės rinkęs zoologines kolekcijas, šiuo metu „užsikrėtęs“ australietiškų drugelių virusu. Hobis virto mokslu, dabar jau ir darbu – štai iš kur toks entuziazmas!

Gimnazistai džiaugėsi netradicinėmis pamokomis. „Jaunų žmonių kalbėjimas jauniems labai įtaigus ir užkrečiantis. Pasiklausiusi tų vaikinų, dar labiau panorau būti studente, supratau, kokių įdomių žmonių aš sutiksiu besimokydama universitete, “ – džiaugėsi ketvirtokė Viktorija.

„Sužavėjo jaunų žmonių užsidegimas, meilė pasirinktai veiklai. Jie papasakojo daug įdomių dalykų, ko nerandame vadovėliuose, pav., apie bananinius vorus. Sužinojome, kad jie ypač pavojingi vyrams – nuodai sukelia ilgalaikę skausmingą erekciją, net gali sukelti mirtį (vyrai, būkite atsargūs, pirkdami bananus! Vorai keliauja!). Bet vis dėlto jie ir naudingi:  vienas iš bananinio voro nuodų komponentų naudojamas vaistų, skirtų erekcijos disfunkcijai gydyti, gamybai. Kitaip tariant, jį rasite „Viagroje“ ir kituose tokio tipo vaistuose“, –  įspūdžiais dalijosi ketvirtokė Elvyra.

„Paskaita-pamoka pranoko mano lūkesčius: Edgaro ir Mindaugo žinios, entuziazmas, savo veiklos išmanymas ir gebėjimas bendrauti su jaunimu sužavėjo ir mane, ir mokinius. Jauni žmonės, turintys ką pasakyti mokiniams, turėtų kuo dažniau ateiti į mokyklą,“ – džiaugėsi mokytoja Raimonda Kundrotienė.

 

Prezervatyvų parduotuvė Vilniuje

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 197 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,