Mano GargždaiNukritusios degalų kainos – rinkos milžinų karų pasekmė

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Sunku prognozuoti, kiek dar ilgai degalų kainos išsilaikys žemesnės (Asociatyvi fotografija) Sunku prognozuoti, kiek dar ilgai degalų kainos išsilaikys žemesnės (Asociatyvi fotografija)

Šiuo metu neįmanoma nepastebėti nukritusių degalų kainų. Per tris rudens mėnesius benzino kaina nukrito 34 centais, dyzelino – 18. Tačiau džiaugtis pastoviu degalų atpigimu vargu, ar verta – ekspertų nuomone, kaina bet kada vėl gali šoktelėti aukštyn.

Visuotinai vyrauja nuomonė, jog degalų kainos paskutiniu metu krinta dėl dviejų priežasčių – smunkančio JAV dolerio ir pingančios naftos. Ši pinga dėl didžiulio gamybos pertekliaus Europos naftos perdirbimo rinkoje.

Tačiau degalinių tinklo „Trevena“ direktorius ir Klaipėdos rajono savivaldybės Tarybos narys Algirdas Liaudanskis įsitikinęs, kad šios priežastys, nors ir lemia kainos mažėjimą, nėra pagrindinės.

 

Kainą lemia tarpusavio karai

Anot A.Liaudanskio, dabartinė situacija susiklostė dėl didžiųjų naftos rinkos žaidėjų ambicijų. Didieji naftos rykliai žaidžia kainų karą.

„Prie kainų karo esame priversti taikytis ir mes. Pasauliniu lygiu vykstantys konfliktai, kad ir patys mažiausi, bet kokie kariniai veiksniai lemia naftos kainą. Konfliktai tarp naftos magnatų yra sukeliami greičiausiai dirbtinai. Naftos kainos nusprendžiamos aukštame lygyje – dažniausiai lemiamus žodžius taria šeichai Rytų šalyse“, - įsitikinęs A.Liaudanskis.

Be jokios abejonės, sakė A.Liaudanskis, yra ir mažesnių veiksnių, lemiančių kuro kainos mažėjimą.

Jis pripažino, kad šiek tiek įtakos turi dolerio kurso kritimas – naftos kaina visame pasaulyje skaičiuojama doleriais. Kažkiek įtakos turėjo ir kuro kainos kritimas pačioje jo gamykloje Mažeikiuose.

 

Prognozuoti sunku

A. Liaudanskis nedrįso prognozuoti, kiek dar ilgai kainos išsilaikys žemesnės. Jo nuomone, tai, vėlgi, nulems daugelis veiksnių.

„Sunku numanyti, kokia linkme pakryps taip vadinami kainų karai, kokie bus skelbiami konkursai ir panašiai. Tik tiek aišku, kad regioniniai degalų pardavėjai priklausys nuo didžiųjų. Viena vertus, visi mes Lietuvoje naftą į degalines vežame iš to paties vamzdžio Mažeikiuose. Tačiau kainos keliais centais svyruoja – kai kuriose degalinėse brangiau vien dėl jų vardo. Pigesnės yra ir savitarnos degalinės. To paties tinklo degalai skirtingose degalinėse gali kainuoti skirtingai – svarbu, kokiame regione yra degalinė, kokia jos apyvarta, kas jos kaimynai ir panašiai. O pasakyti, ar kainos išsilaikyt tokios pačios, ar kis – negaliu. Iki šv.Kalėdų dar visko gali įvykti“, - teigė A.Liaudanskis. 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 126 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,