Mano Gargždai„Klaipėdos regiono turistų“ komandos žuvienė įvertinta specialiuoju prizu

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro nuotr. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro nuotr.

    Šeštadienį, rugsėjo 3 d., Šilutės mažųjų laivų uoste vyko VIII tarptautinis žuvienės virimo čempionatas.

 

    Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras kartu su kitais Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrais (Neringa, Klaipėda, Kretinga, Šilute) metė iššūkį profesionalams ir subūrė komandą „Klaipėdos regiono turistai". Tiesa, misija buvo ne tik išvirti pačią skaniausią turistų žuvienę, bet ir pristatyti Klaipėdos regiono turizmo išteklius kartu su šūkiu „Mėgstam mes virti, dirbti ir keliauti". Gera nuotaika, puikus komandos darbas neliko nepastebėtas – laimėtas specialusis prizas!
    Žuvienės virimo čempionato šventėje dėl „Čempiono žiedo" kovėsi net 43 dalyviai. Dalyvavo ne tik komandos iš Lietuvos, bet ir svečiai iš Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Turkijos ir Ukrainos. Čempionato šurmulyje buvo galima pamatyti nemažai garbių Lietuvos Respublikos Seimo narių, kitų savivaldybių merų, politikų.
    Pasiektas rekordas – pirmą kartą išvirta beveik 3 tonos žuvienės – 2920 litrų – beveik 300 litrų daugiau nei pernai. Tiesa, komandos buvo suskirstytos į dvi kategorijas – žuvies sriubos ir tradicinės žuvienės. Paskirta speciali ir objektyvi vertinimo komisija, kurią sudarė buvę čempionai, kiti žinomi žmonės. Pasak renginio organizatoriaus ir vyriausiojo čempionato šefo Marijaus Budraičio, vertinamas kvapas, skaidrumas, atkreipiamas dėmesys į žuvies gabaliukus, kurie jokiu būdu negali būti pairę – tai reiškia, kad žuvienė yra pervirta. Ir, žinoma, vertinamas skonis. Pagal čempionato taisykles dalyviai vieną dubenėlį savo gardėsio pateikia komisijai, o likusią sriubą išdalija susirinkusiems nemokamai. Komisijos nariai renka geriausią žuvienę nežinodami, kas ją virė. Sriubos būna skirtingos ne tik dėl įvairių receptų, bet ir dėl skirtingų žuvų bei kitų sudedamųjų dalių, kurių komandos gali atsivežti pačios.
    Po atkaklios kovos ir tik dviejų balsų persvara Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio įsteigtą prizą „Čempiono žiedą" iškovojo „Senosios Gėgės žvejai" (šefas Gintautas Stančaitis) iš Pagėgių. Buvo ir daugiau prizinių vietų, nominacijų bei įteiktų apdovanojimų iš rėmėjų ir bičiulių rankų.
    Čempionatą globojo ir mecenatas buvo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Žiūrovus ir dalyvius linksmino ansamblis „Jonis", skrabalų virtuozas Regimantas Šilinskas, „Nerijos" solistas Vitalijus Pauliukaitis.

 

    Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro nuotraukos:

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 586 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,