Mano GargždaiVienas populiariausių taromatų – ir Gargžduose

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
„Maxima.lt“ nuotrauka. „Maxima.lt“ nuotrauka.

Prekybos tinklo „Maxima” duomenimis, per 7 užstato sistemos veikimo mėnesius į tinklo parduotuvėse ar greta jų veikiančius taromatus gyventojai grąžino daugiau nei 120 mln. vienetų vienkartinių ir daugkartinių pakuočių. Nors daugiausia jų grąžinta didžiuosiuose Lietuvos miestuose, populiariausi taromatai įsikūrę mažesniuose šalies miestuose.

 

„Jau kelis mėnesius iš eilės į mūsų tinklo parduotuvėse esančius taromatus grąžinamų pakuočių kiekis išlieka labai panašus – apie 25 mln. Drauge per visą sistemos veikimo laikotarpį mūsų tinklo pirkėjai susigrąžino daugiau nei 12 mln. eurų užstato. Tai rodo, kad pakuočių grąžinimo praktika šalyje ne tik sėkmingai prigijo, bet ir tapo įprasta vartojimo dalimi, padedančia tausoti aplinką", – sako bendrovės „Maxima LT” generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Nors daugiausiai užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių grąžinta sostinėje, populiariausias bendrovės „Maxima LT” taromatas įrengtas Kretingoje. Nuo š. m. vasario kretingiškiai į jį grąžino beveik 1,6 mln. vienkartinių ir daugkartinių pakuočių ir susigrąžino beveik 160 tūkst. eurų užstato. Ne mažiau populiarus taromatas veikia ir Vilniaus Savanorių pr. esančioje „Maxima” parduotuvėje. Per tą patį laikotarpį į jį gyventojai grąžino kiek daugiau nei 1,5 mln. vienetų plastiko, stiklo ar metalo pakuočių. Panašų kiekį pakuočių į taromatą grąžino ir Gargždų Klaipėdos g. pirkėjai.

Vien rugpjūtį šiose parduotuvėse grąžinta beveik 900 tūkst. užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių. Tai didžiausias kiekis pakuočių, praėjusį mėnesį grąžintų vienoje parduotuvėje.

Pasak Ž. Valkerio, 7 mėnesių statistika kone dvigubai viršijo prekybos tinklo lūkesčius. „Pradėjus veikti užstato sistemai prognozavome, jog per mėnesį „Maxima” parduotuvėse bus surenkama apie 11 mln. įvairių pakuočių. Šiandien matome, jog šis skaičius šoktelėjo daugiau nei dukart”, – sakė Ž. Valkeris.

„Maxima” pirkėjai gali naudotis daugiau nei 200 taromatų, įrengtais prie tinklo parduotuvių įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Į taromatus perdirbimui pirkėjai gali grąžinti depozito ženklu pažymėtas plastikines, metalines ir stiklines pakuotes, kurių talpa ne mažesnė nei 100 ml ir ne didesnė nei 3 l. Grąžinę užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes į taromatus, pirkėjai gauna kvitą, su kuriuo parduotuvės kasose gali atgauti po 10 euro centų užstatą už kiekvieną grąžintą pakuotę arba išleisti juos pirkiniams.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 227 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,