Mano GargždaiKalbėjosi apie smurtą

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)
Vėžaičių seniūnijos gyventojams vyko paskaita – susitikimas „Smurto šeimoje prevencija ir pagalba”. Dalyvių fotografija Vėžaičių seniūnijos gyventojams vyko paskaita – susitikimas „Smurto šeimoje prevencija ir pagalba”. Dalyvių fotografija

    Lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis visame pasaulyje minima socialinė akcija „16 dienų be smurto prieš moteris”. Šiemet Gargždų socialinių paslaugų centras vykdo smurto šeimoje prevencijai bei kompleksinės pagalbos smurto artimoje aplinkoje aukoms skirtą projektą “Smurto šeimoje prevencija ir pagalba”, kurį finansuoja Klaipėdos rajono savivaldybės administracija.

   Gargždų socialinio paslaugų centro socialinė darbuotoja Jurgita Rudgalvytė ir psichologė Ramunė Kerzaitė, padedant Vėžaičių socialinėms darbuotojoms, pakvietė Vėžaičių seniūnijos gyventojus į paskaitą – susitikimą „Smurto šeimoje prevencija ir pagalba”.

J. Rudgalvytė  susirinkusius supažindino su  konflikto ir  smurto sąvokomis, jų skirtumu. Pavyzdžiui, konflikte dalyvauja du  lygiaverčiai dalyviai, o smurto atveju vienas dalyvis yra dominuojantis, o kitas – auka.

Smurtas gali būti psichologinis, fizinis, ekonominis, seksualinis. Daugeliu atvejų smurtas namuose yra fizinio, seksualinio, psichologinio ir ekonominio smurto derinys.

R. Kerzaitė aiškino, kaip atpažinti smurtą, kada šeimoje jau smurtaujama, o ne tik konfliktuojama, ką daryti, kaip to išvengti. Lektorės ne tik pateikė teoriją, bet bandė įtraukti dalyvius į diskusiją apie smurtą, skatino išreikšti savo nuomonę, kaip  įsivaizduojamas  „tikras vyras”.

  Klaipėdos rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkė Dovilė Lučinskienė supažindino susirinkusiuosius su naujai priimtu Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu,  pateikė duomenis apie nuo nusikalstamų veikų nukentėjusias moteris.

Pranešėja pastebėjo, kad, priėmus naują įstatymą, nukentėjusių nuo sutuoktinio, partnerio ar sugyventinio, moterų skaičius išaugo ne kelis, bet keliasdešimt kartų. Taip yra todėl, kad remiantis ankstesniu įstatymu, šeimos konfliktus palikdavo spręsti pačioms šeimoms, o pagal dabartinį įstatymą padedama aukoms, jos yra izolioujamos nuo smurtaujančio asmens. 

   Lektorės pakvietė visus, kurie patiria smurtą artimoje aplinkoje arba  žino, kam reikia pagalbos, kreiptis į Gargždų socialinį paslaugų centrą, kur bus teikiama kompleksinė pagalba (informavimas, socialinis, psichologinis konsultavimas, laikinas apgyvendinimas ir kitos paslaugos), tel.: (846) 470202, 8 677 73032  arba į Kretingos moterų informacijos ir mokymo centrą tel.: (844) 578024.

 

Paskaitos dalyvio fotografija:

Paveikslėlių galerija

1 komentaras

  • Džiaugiuosi Gargžduosi dirbančiais specialistais ir besirūpinančiais jų gyventojų sveikata, tarpusavio santykiais, ateitimi. Šį gražus miestelis puošia Lietuvos žemę. Tokiose gyvenvietėse, kaip Gargždai, Naisiai dirbantys žmonės teikia vilčių, kad juos supančių žmonių dvasinis gerbūvis padės jaunajai kartai augti laisvai nuo priklausomybių ir smurto. Šių jaunų merginų darbas Lietuvoje jau pasėjo daigų grūdą žmogaus sieloje. Tie, kiurie bendravo, kurie dalyvavo susitikime su jomis jau yra šviesos spindulėliai tunelio gale. Vien bendravimas su jomis sujaudino jų pasirįžymu dirbti Lietuvos žmonių labui labai sunkų darbą.

    Pranešti Mindaugas Ketvirtadienis, 2013 lapkričio 28 22:20 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 184 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,