Mano GargždaiKalėdų Senis – arčiau, negu atrodo

Įvertinkite šį įrašą
(11 balsai)
Artėjantys 2014 metai Rytų horoskope vadinami Žaliojo medinio arklio metais (Asociatyvi L.Gruzdžio fotografija) Artėjantys 2014 metai Rytų horoskope vadinami Žaliojo medinio arklio metais (Asociatyvi L.Gruzdžio fotografija)

Naktimis paspaudžiantis šaltukas, šventiniais žaislais blizgančios parduotuvių vitrinos, ore pakvimpantis mandarinų aromatas: viskas primena apie artėjančią gražiausią metų šventę ir turbūt didžiausią metų galvos skausmą – kalėdinę dovanų karštinę. Įprasta manyti – štai, vėl teks kelis kartus važiuoti į didžiuosius prekybos centrus, grūstis tokių pat dovanų ieškotojų eilėse, išleisti krūvą pinigų.

Tačiau dovanų pirkimas gali būti ne toks varginantis, o smagus užsiėmimas – vietoj pergrūstų didžiųjų prekyviečių tereikia pasirinkti mažas bei jaukias ir ne ką mažesnį prekių asortimentą siūlančias vietines Gargždų parduotuves.

Kažkodėl yra tapę įprasta šv.Kalėdoms apsipirkti didžiuosiuose prekybų centruose. Priežastis lyg ir suprantama – viskas vienoje vietoje, didesnis prekių pasirinkimas, mažesnės kainos.

Tačiau beveik vis šie argumentai gali būti ir klaidingi. Dideliuose prekybos centruose iš tiesų viskas vietoje – bet iki jų reikia važiuoti, neretai prieš šventes centrai būna pergrūsti.

Mažesnės kainos? Jau seniai įrodyta, kad akcijos – tik akių dūmimas, o mažesnių miestų parduotuvėse tokie pat daiktai kartais kainuoja pigiau ne litu ir net ne dviem.

Didesnis prekių pasirinkimas? Galbūt, bet ar didesnis pasirinkimas reiškia originalesnį pasirinkimą?

Artėjant šv.Kalėdoms portalas manogargzdai.lt atliko eksperimentą: pasivaikščiojo po Gargždų parduotuves ir padarė atradimą – nereikia niekur toli važiuoti ir ieškoti milžiniškų prekybos centrų, kad galėtumėte įgyvendinti artimųjų, draugų, sutuoktinų norus, išsiųstus Kalėdų Seniui. Vietiniai prekybininkai siūlo neįtikėtiną gausą smagių, gražių, praktiškų, gundančių, užburiančių dovanų.

 

Rytinė kava – iš vienetinio puodelio

Užsukus į parduotuvę „Tauri Dovana“ (Kvietinių g.7-7) akis beregint patrauks itin originalūs puodeliai, taupyklės, vazos. Kiekvienas jų – unikalus, rankų darbų. Šiuos keramikos dirbinius gamina Kaune – gamintojai patys lieja formas, piešia, gražina.

dovanaporcelianas

„Kai geri iš tokio nuostabaus puodelio, kurį tokį tik pats vienas turi – ir kava ar arbata atrodo skanesnė. Pats sau vienetinio puodelio, kurio kaina svyruoja nuo 29 iki 49 litų, galbūt ir nepirktum, tačiau dovanai jis puikiai tinka“, - įsitikinusi „Tauri Dovana“ pardavėja Sonata Brazdeikienė.

Ji ragino į parduotuvę užsukti ir išskirtinių odos gaminių beieškančius pirkėjus. „Tauri Dovana“ yra tiesioginis firmos „Bond“ tiekėjas. Todėl net Klaipėdoje nerasite tokių natūralios odos gaminių, kokių turi „Tauri Dovana“.

dovana pinigines

Šalia šių gaminių rasite ir lietuviškų nebrangių odinių diržų, kurie kainuoja perpus pigiau, negu Klaipėdoje. Čia galėsite įsigyti keramikos gaminių, laikrodžių. Pastariesiems suteikiama metų garantija, kai didžiosios parduotuvės tokiems pat gaminiams taiko tik trijų mėnesių garantiją.

 

Moterims – tviskantys papuošalai, vaikams - žaislai

Perkantiems dovanų žmonoms, draugėms, dukroms – pravartu užsukti į parduotuvę „Saulės amuletas“ (Klaipėdos g. 28-8). Čia trokštamą daiktą ras ir ieškantis prabangos, ir kuklaus paprastumo. Papuošalų kainos „Saulės amulete“ svyruoja nuo 8 Lt. ik 8 tūkst. Lt. Parduotuvėje galima įsigyti ir kuklių, tačiau akiai mielų ir vienetinių bei autorinių rankų gamybos kūrinių. Visiems gaminiams šiuo metu yra taikomos nuolaidos nuo 10 iki 70 proc.

papuosalai

„Žmonės turi išmokti skaičiuoti papuošalo kainą pagal metalo svorį. Didieji prekybos centrai siūlo neva per akcijas nupigintus papuošalus. Tačiau reikia atidžiai žiūrėti, kiek kainuoja gramas sidabro ar aukso ir tik tada vertinti, gaminys pigus ar brangus. Tik reikia kainą padalinti iš gamino svorio“, - patarė „Saulės amuleto“ šeimininkas Evaldas Kerpė.

ziedai

 

Didelį pasirinkimą moterims siūlo ir parduotuvė „Minimagas“ (P.Cvirkos g. 15B/Kastyčio g. 8). Čia gausu karolių, sidabro gaminių ir žavių delninukių, kurių kainos svyruoja nuo 30 iki 70 Lt.

karoliai

delninukes

 

„Minimago“ pastato antrame aukšte įsikūrusi žaislų parduotuvė taps tikru išsigelbėjimu tėvams, ieškantiems dovanų savo atžaloms.

Žaislų parduotuvėje tėvai ras neįtikėtiną vaikiškų daiktų pasirinkimą: žaislai, lietuviški stalo žaidimai, medinės dėlionės, pliušiniai gaminiai – dovaną tėvai atras ir įnoringiausiam vaikui.

zaislai

Čia galima nusipirkti net lietuviškai pasakas sekančius ir lopšines dainuojančius žaislus. Kiekvieną pirkėją pardavėjai apgaubs išskirtiniu dėmesiu – patars, padės išsirinkti ir čia pat patikrins, ar veikia elektroniniai žaislai, vaikiški įrengimai.

 

Knygyne – pasirinkimas kiekvienam

Gargždų knygyno (Klaipėdos g. 7A) darbuotojos ragina nepamiršti, kad knyga visada – itin gera dovana. Vietiniame knygyne atrasite platų vaikiškų knygų asortimentą. Spalvotos, dėmesį patraukiančios vaikiškos knygos čia kainuoja nuo 8 iki 30 Lt.

vaikiskos knygos

Suaugusiems tiks pažintinės knygos, garsūs ir įdomūs romanai. Šio knygyno lentynose atrasite ir šviežiausią naujieną – naujausią Anapilin iškeliavusios garsios gydytojos Filomenos Taunytės knygą. Joje sudėtos garsiausios ir naudingiausios rašytojos bei medikės publikacijos.

taunyte

 

Gėlių salonuose – ne tik dovanos

Jei dar nesugalvojote, kaip šiemet pasipuošti namus, jums būtina nueiti į gėlių saloną „Florėja“. Salone – itin gausus adventinių vainikų, kalėdinių papuošimų bei dekoracijų pasirinkimas. Čia galima užsisakyti Advento vainiką pagal pageidavimą. Kainos – nuo 15 Lt. Namai beregint pakvips šv.Kalėdomis – mat Advento vainikai gaminami iš tikrų eglių šakų.

IMG 1008

„Turime ir medinių arkliukų, kitų mielų suvenyrų. Daugelis dovanų – pigesnės, negu didžiuosiuose prekybos centruose, nes viską vežame patys“, - teigė parduotuvės „Florėja“ savininkė Violeta Simutienė.

Parduotuvėje jus nustebins ir rankų darbo atvirukai, kuriuos galima pavadinti mažais meno kūriniais.

dovanaarkliukai

Jei ieškote dovanų, susijusių su kitų metų simboliu – arkliu, gėlių salonas „Orchidėja“ – pakeliui.

Šiame salone – turbūt didžiausias suvenyrų su arklio simboliu pasirinkimas: puodeliai, stiklinės, taupyklės, vazos. Vien skirtingų arklių skulptūrų rasite apie 40 rūšių.

Salono pasididžiavimas – stiklo arkliukai. Juos parduotuvės savininkai veža jau 15 metų – tokių niekur kitur rajone nerasite. Juos užsako dar kovo mėnesį, kad pagaminti pagal užsakymą pasiektų Gargždus prieš šv.Kalėdas.

IMG 1032

„Orchidėjoje“ taip pat atrasite gausų žvakių pasirinkimą, kurios kainuos tikrai pigiau, negu Klaipėdoje. Nustebins kėnio šakomis, džiovintais obuoliais, cinamonu bei citrinomis kvepiantys Advento vainikai.

dekoracijos

 

 Po egle – ir praktiškos bei skanios dovanos

Gargžduose neprapuls ir moterys, ieškančios dovanų savo vyrams. Žvejybos reikmenų parduotuvėje „Kotas“ – gausus pasirinkimas ne tik žvejybos reikmenų. Kiekvienas vyras apsidžiaugs gavęs merino vilnos kojines, su kuriomis kojos neprakaituoja. Žvejyboje pravers ir parduotuvėje siūlomos kepurės, pirštinės, termosai.

kepure

„Koto“ pardavėjai pastebėjo, jog į parduotuvę moterys dažniausiai ateina su vyro sudarytu sąrašu – tereikia parinkti išvardintus daiktus. Kartą pardavėjams teko į moters mašiną nunešti ir brangiausią čia nupirktą dovaną – pustrečio tūkstančio kainuojančią valtį.

Norintiems praktiškų dovanų taip pat padės V.Gilvonausko technikos įmonė (Smėlio g. 10) – oficiali „Stihl“, „Viking“ ir „Fiskars“ atstovė Gargžduose.

Praktiškas moteris nudžiugins „Fiskars“ virtuvės reikmenys, sodo įrankiai. Vyrams pravers kirviai, žiebtuvėliai, žibintuvėliai – visos prekės itin aukštos kokybės, patvarios.

fiskars

 Parduotuvės šeimininkai užtikrino, kad nė vienas pirkėjas neišeis be nuolaidos. Be to, pardavėjai turės, ką pasiūlyti net vaikams – pavyzdžiui, vaikiškų karučių ar grandininių pjūklų.

 

O jei tarp pažįstamų ar giminių turite gurmanų, užeikite į restoraną „Lijo“. Jo virtuvės šefės jau gamina itin gardžias dovanas – svogūnų uogienę ir firminį paštetą. Stiklainis šių gardumynų kainuoja 20 Lt.

svogunu uogiene

 

Dar neapsisprendusiems, ką nupirkti, prekybininkai skuba nuraminti – bet kurioje parduotuvėje, kurioje lankėsi portalas manogargzdai. lt, galėsite įsigyti dovanų čekius už norimą pinigų sumą.

 

S.Gulbino, L.Gruzdžio fotografijos

Kviečiame pasižvalgyti ir fotogalerijoje - joje dar daugiau dovanų idėjų:

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 414 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,