Daugiau kaip 700 šalies mokyklų, kuriose mokosi 1–8 klasių mokiniai, pasieks naujos gamtos ir technologinių mokslų mokymosi priemonės. Dalį iš šių priemonių bus galima naudoti ir matematikos bei informacinių technologijų pamokose. Mokyklos naujomis priemonėmis bus aprūpintos per šiuos ir ateinančius metus.
„Svarbu, kad mokiniai nuo pat pirmos klasės turėtų galimybę tyrinėti, išbandyti, praktiškai patikrinti išmoktą teorinę medžiagą. Tai didina pasitenkinimą mokymosi procesu, įkvepia siekti geresnių rezultatų, o paskui – pritaikyti praktikoje. Mūsų mokyklose labai reikia aktyvaus, vaikus įtraukiančio mokymosi,” – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Mokykloms bus nupirktos priemonės ir įranga, skirta tyrimams ir bandymams: gamtos tyrinėjimo rinkiniai, meteorologinės stotelės, diodiniai lazeriai, elektronikos mokomieji rinkiniai, nauji įvairūs tūrių matavimo indai, cheminės medžiagos, termometrai, svarstyklės, mėgintuvėliai, mikroskopai, žiūronai, kompasai, mechanikos rinkiniai, optikos rinkiniai, kėlimo mechanizmai ir kt.
Taip pat bus parengtos metodikos, kaip pamokose efektyviai naudoti nupirktas priemones. Planuojama parengti apie 100 pamokų metodinės pagalbos priemonių, kurias sudarys pamokų aprašymai ir filmuota medžiaga.
Projektui, kurio tikslas yra atnaujinti gamtos ir technologinių mokslų mokymosi aplinką, skirta beveik 7 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto.
Apie 400 mokyklų, daugiausiai gimnazijos, gamtos mokslams skirtų priemonių yra gavusios 2010–2012 metais.
Susiję įrašai (pagal žymę)
-
Lietuvos mokyklų žaidynėse – III vieta Klaipėdos rajonui
25 kovo 10, Pirmadienis 16:41 Paskelbtas Aktualijos
-
Prasideda mokinių priėmimas į Klaipėdos mokyklas – kada ir kaip teikti prašymus?
25 vasario 07, Penktadienis 13:29 Paskelbtas Aktualijos
-
Reikalingi sprendimai šalies mastu: iš telefonų – į mokyklą!
25 vasario 06, Ketvirtadienis 15:26 Paskelbtas Aktualijos
-
Naujausios reduktorių technologijos: ką verta žinoti?
24 gruodžio 19, Ketvirtadienis 14:40 Paskelbtas Laisvalaikis
-
Klaipėdos rajono ugdymo įstaigos švenčia mokslų metų pradžią (fotogalerija)
24 rugsėjo 02, Pirmadienis 13:44 Paskelbtas Aktualijos
Palikite komentarą
Reklamos
Dabar svetainėje 731 svečiai (-ių) ir narių nėra