Gargždų motokroso varžybose – ir svečiai iš Latvijos (fotogalerija)

(4 balsai)
Sandros Vaičienės nuotr. Sandros Vaičienės nuotr.

Šeštadienį Gargžduose rinkosi motokroso mėgėjai – prie karjerų įrengtoje trasoje vyko Gargždų miesto taurės varžybos, skirtingose kategorijose lenktyniavo 52 sportininkai. Tarp jų – ir svečiai iš Latvijos, Europos motokroso čempiono, daugkartinio pasaulio čempionatų dalyvio Laurio Freibergo treniruojami sportininkai.

Dulkių netrūko

Kaip pasakojo renginio organizatorius, Gargždų motokroso klubo prezidentas Darius Šakurskis, pirmą kartą klubo organizuotas renginys neapsiėjo be nesklandumų. Penktadienį trasoje įklimpo ją palaistyti atvažiavusi technika – VšĮ „Gargždų švaros“ automobilis. Vyro teigimu, norint jį ištraukti, pirmiausia reikėjo išleisti visą vandenį, trasa liko nepalaistyta. Anot D. Šakurskio, būtent todėl varžybų dieną dulkių buvo daugiau nei turėtų. Nors sportininkai kartais per dulkių kamuolius ir sunkiai matydavo kelią, trasos saugumas buvo užtikrintas. Motokroso entuziastas džiaugėsi, kad antrus metus šioje trasoje besivaržantys sportininkai nepatyrė nė vienos traumos ir greitosios medicinos pagalbos neprireikė nė vienam dalyviui.

„Turėsime pamoką, kitąmet pasirūpinsime tinkama technika“, – sakė D. Šakurskis, pridūręs, kad kitąmet tikisi ir gausesnio rėmėjų būrio.

Taurė iškeliavo į Šilutę

Prie starto linijos rikiavosi skirtingų modelių ir klasių motociklai, skirtingo amžiaus varžovai iš įvairių Lietuvos vietovių ir Latvijos. Jauniausiam varžybų dalyviui – 16-mečiui gargždiškiui Dariui Šakurskiui keturračių grupėje pavyko iškovoti antrąją vietą. Į trasą išvažiavo ir dvi veteranų grupės (nuo 40 ir nuo 50 metų), vyriausias varžybų dalyvis – 56-erių Valerij Nedosivin. Trasoje varžėsi penki Gargždų motokroso klubo atstovai.

Gargždų miesto taurė atiteko veteranų virš 50 metų grupėje greičiausiai važiavusiam Kęstučiui Valančiui iš Šilutės motokroso klubo. Vaikų grupėje greičiausias buvo Kristers Kalejs, antras – Uldis Freibergs, trečias – Ralfs Vindigs. Retro motociklų grupėje pirmąją vietą iškovojo Valdas Klangauskas, antrąją – Vytautas Degutis, trečioji atiteko Remigijui Šleiniui.

Pradedančiųjų grupėje pirmas atvažiavo Robertas Kaminskas, antras – Mantas Degutis, trečias – Vidmantas Abromaitis. Veteranų 40+ grupėje greičiausias buvo Saulius Liotisas, antras – Gintautas Kaušius, trečias – Ričardas Leonavičius. Veteranų 50+ grupėje nugalėtoju tapo Kęstutis Valančius, antrasis – Vytautas Bružas, trečias – Arūnas Menčinskas. Mėgėjų klasėje pirmasis finišo liniją kirto Alanas Šaulys, antrasis liko Gabrielius Bagdonavičius, o trečias – Ramūnas Nazarovas. Pajėgiausiųjų – „MX Open“ kategorijoje pirmos vietos taure džiaugėsi Domantas Jazdauskas, antrąja – Justinas Drapanauskas, trečiąja – Eimantas Daukintis. Keturračių (ATV) grupėje nugalėjo Rytis Šuopys, antras liko Darius Šakurskis, trečias – Evaldas Bujanauskas.