Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate – gargždiškių pergalės

Gargždų sunkiaatletės su treneriu E.Šaukliu. Dalyvių nuotr. Gargždų sunkiaatletės su treneriu E.Šaukliu. Dalyvių nuotr.

Birželio 9–10 dienomis Klaipėdoje vyko Lietuvos vyrų ir moterų sunkiosios atletikos čempionatas.  Dalyviai varžėsi skirtingose svorio kategorijose, taip pat buvo vedama komandinė įskaita.

Šiose varžybose puikiai sekėsi  Sporto centro sportininkams. Svorio kategorijoje iki 69 kg lygių sau neturėjo Lijana Jakaitė, rovimo rungtyje išrovusi 80 kg, stūmimo rungtyje išstūmusi 96 kg. Susumavus abiejų rungčių rezultatus (iš viso 176 kg) L. Jakaitė tapo Lietuvos čempione. Verta paminėti, kad net 4-is kartus šioje rungtyje sportininkė gerino Lietuvos rekordą.

Svorio kategorijoje iki 90 kg favoritės statusą išlaikė Danutė Saudargaitė. Išrovusi  74 kg ir išstūmusi  81 kg (iš viso 161 kg) D. Saudargaitė tapo šios rungties nugalėtoja. Neprastai šioje svorio kategorijoje sekėsi ir trečią vietą užėmusiai Kornelijai Čiunkaitei. Gargždų komandai atstovavusi sportininkė išrovė 36 kg ir išstūmė 50 kg (iš viso 86 kg).

Kitoje svorio kategorijoje – virš 90 kg, Lietuvos čempione tapo Gabrielė Čiunkaitė, kurios rezultatas: rovimas – 53 kg, stūmimas – 70 kg. (iš viso 123 kg). Svorio kategorijoje iki 69 kg neprastai sekėsi Kamilei Klevinskytei. Išrovusi 46 kg ir išstūmus 58 kg (iš viso 104 kg) K. Klevinskytė užėmė trečiąją vietą.

Vyrų varžybose Gargždų komandos garbę gynė Karolis Stonkus. Svorio kategorijoje virš 105 kg, išrovęs 122 kg ir išstūmęs 155 kg. (iš viso 277 kg) sportininkas tapo šios rungties vicečempionu.

Komandinėje įskaitoje, kurioje dalyvavo 10 komandų, geriausią rezultatą parodė Gargždų komanda, kuri su 195 taškais tapo šių varžybų nugalėtoja. Antra vieta atiteko Klaipėdos komandai (191 taškas), trečia vieta – Telšių komandai (183 taškai).

Gargždų moterų sunkiosios atletikos komandai atstovavo: Diana Mačiūtė, Rūta Vaičekauskaitė, Solveiga Urnikytė, Lijana Jakaitė, Kamilė Klevinskytė, Rima Lisinskaitė, Gabrielė Čeliauskaitė, Danutė Saudargaitė, Kornelija Čiunkaitė, Gabrielė Čiunkaitė ir treneris Edvardas Šauklys.