Studentams, savanoriams ir jaunimo mainų organizatoriams atsiveria dar didesnės galimybės: naujame programos „Erasmus+“ etape dvigubai didėja projektų finansavimui skirtas biudžetas, kuris 2021 – 2027 metais viršys 30 mlrd. eurų. Taip pat prasideda nauja programos „Erasmus+“ dalis „DiscoverEU“, kuri leis jaunimui keliauti ir pažinti Europą, o tam iš bendro programos biudžeto skirta 700 mln. eurų.
Austrijoje vykusioje neformalioje jaunimo ministrų taryboje dalyvavęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis teigė, kad būtina skatinti jaunimą bendradarbiauti tarp švietimo, mokymo ir jaunimo įstaigų, organizacijų ir įmonių, taip pat didinti finansavimą švietimo ir mokymo sistemų reformavimui ir svarbu prisidėti prie Rytų šalių jaunimo politikos vystymo.
„Lietuvoje paklausa visada viršijo programos „Erasmus+“ finansines galimybes. Tačiau finansuojamų ir vykdomų projektų pridėtinė vertė yra labai svarbi jaunimo pilietiškumo ugdymui“, – teigia E. Bingelis.
Finansavimui pagal programą „Erasmus+“ gauti Lietuvoje per metus pateikiama iki 16 projektų, iš kurių finansavimas yra skiriamas trečdaliui.
Pasak viceministro E. Bingelio, svarbu pasinaudoti programa „Erasmus+“, siekiant Europos jaunimo strategijoje numatytų tikslų. Pavyzdžiui, jaunų žmonių įsitraukimas į pilietinę visuomenę, savanoriškas veiklas.
Europos Sąjungoje vykdomi programos „Erasmus+“ projektai į savo veiklas įtraukia kas trečią mažiau galimybių arba specialiųjų poreikį turintį jauną ES gyventoją. Prognozuojama, kad į naująjį „Erasmus+“ programos etapą jau artimiausiu metu bus įtraukta ir trigubai daugiau Lietuvos jaunimo nei iki šiol.
Susiję įrašai (pagal žymę)
-
Daugiau medikų Klaipėdos rajonui: startuoja sveikatos specialistų rengimo ir pritraukimo projektas
25 gegužės 16, Penktadienis 09:40 Paskelbtas Savivalda
-
Tyrimas: jauni būsto pirkėjai dėl geopolitinės situacijos nerimauja dažniau
25 balandžio 23, Trečiadienis 21:46 Paskelbtas Aktualijos
-
Pasirašyta projekto „Sveikatos centro sukūrimas Klaipėdos rajono savivaldybėje“ sutartis
25 balandžio 23, Trečiadienis 16:37 Paskelbtas Sveikata
-
„Vaivorykštėje“ vyko konferencija „Išmanioji realybė mokyklose“
25 balandžio 04, Penktadienis 10:58 Paskelbtas Laisvalaikis
-
Kviečiame darbdavius auginti talentus ir įdarbinti jaunimą
25 balandžio 02, Trečiadienis 10:31 Paskelbtas Aktualijos
Palikite komentarą
Reklamos
Dabar svetainėje 531 svečiai (-ių) ir narių nėra